Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Naše pracovné prostredie nás koľkokrát ovplyvňuje viac, než si myslíme. Nezabúdajte preto na detaily, ktoré sa schovávajú napríklad aj v tom, aké pero alebo diár používate. Objavte preto tie najluxusnejšie denníky, perá, obálky a ďalšie papierové doplnky, ktoré môžu váš deň v práci ľahko spríjemniť. Ide navyše o skvelý tip na darček k rýchlo sa blížiacim Vianociam.

  Diár ako ukážka tvorby najluxusnejších módnych domov aj kvalitnej papierenskej práce

  Základom (nielen) pracovného života je organizácia. Kľúčovým pomocníkom na doma, do kabelky aj k pracovnému stolu je preto správny diár alebo zošit na poznámky. Urobte si dni nielen jednoduchšie, ale aj príjemnejšie. Vyberte si kvalitný denník, ktorý vám navyše vykúzli úsmev na tvári.

  Jasným variantom je preto zošit od módneho domu Dior. Využíva jeho preslávený Toile de Jouy motív a priamo preto kričí luxusom. O niečo viac decentnú možnosť ponúka značka Celine. Na biele minimalistické pozadie totiž nechala vytlačiť svoje zlaté logo. Cítiť sa preto budete maximálne elegantne.

  Zdroj: Dior, Celine

  Trendy sú čoraz viac aj diáre s koženým poťahom. Väčšinou majú tiež vymeniteľné vnútro, ktoré zaručí väčšiu praktickosť. Podobné diáre rôznych farieb vyrába napríklad značka Smythson. Napríklad jej červená varianta rozžiari inak bežný deň. Pre „módnu klasiku“ siahnite po diári od Louis Vuitton, ktorý je posiaty jeho ikonickým logom.

  Zdroj: Smythson, Louis Vuitton

  Život vám uľahčí aj kvalitné pero. Vyberte si z hladkých a decentných dizajnov

  Hneď ďalším krokom pri zostavovaní vašej novej luxusnej „pracovnej“ výbavy sú písacie potreby. Vymeňte večne nepíšuce a nevzhľadne vyzerajúce perá za ich elegantnejšiu verziu. Nielen, že na papieri krásne vyniknú, budú sa vám tiež lepšie držať.

  Skvelý variant ponúka napríklad vyhlásená britská značka Aspinal of London. Zameriava sa predovšetkým na kožené produkty, na výbornú ale vedia aj minimalistické perá. Ikonou sveta písacích potrieb je potom firma Parker. Ponúka ako klasické perá, tak elegantné perá vo všetkých farbách i typoch.

  Zdroj: Aspinal of London, Parker

  Malo slov často dokáže najviac. Darujte odkazy na roztomilých kartičkách

  Základ výbavy už máte. Teraz sa vám tak otvára priestor pre ešte väčšiu kreativitu. Vyhrať si môžete okrem lepiacich pások alebo ozdobných pások napríklad aj s kartičkami na poznámky. Ide o malý detail, ktorý však vašej pracovni dodá ešte o niečo luxusnejší nádych. Zároveň rozhodne poteší vašich blízkych aj kolegov.

  Zvoliť môžete klasické jednofarebné varianty, s ktorými rozhodne nikdy nešliapnete vedľa. Bola by však škoda neupustiť uzdu fantázii. Kúzelný odkaz môžete poslať aj s impozantnými, ale stále rozkošnými ilustráciami. Skvelé možnosti ponúka napríklad papiernictvo Crane. Vianočné variácie nájdete zase v spoločnosti Smythson.

  Zdroj: Crane, Smythson

  Zdroje: Country and Town House, Goop, Instagram

  Na detailoch záleží. Ponorte sa do sveta luxusného papiera, pier alebo diárov

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.