Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Štetcov na líčenie existujú stovky. Každý z nich, či už na oči, alebo na pleť, má svoje poslanie. Niekedy je však trochu ťažšie sa v nich orientovať. Na trh neustále prichádzajú nové tvary alebo alternatívy, ako je napríklad beauty blender. Preto sme pripravili základnú príručku štetcov i pomôcok na vytvorenie každodenného bezchybného make-up looku.

  Na začiatok musíme spomenúť jedno nesmierne dôležité pravidlo a tým je pravidelné čistenie štetcov. Zabúdať by ste naň nemali najmä vy, ktorí trpíte problematickou pleťou. Ak nebudete svoje štetce čistiť aspoň raz týždenne, môže dôjsť k vyrážke, akné alebo infekcii pleti. V nevyčistených štetcoch sa hromadí maz, odumretá koža a zaschnutý make-up, čo vytvára ideálne prostredie pre vznik baktérií.

  Umývanie štetcov nie je zložité. Môžete použiť napríklad dezinfekciu na štetce. Jednoducho ju nastriekate na obrúsok a krúživými pohybmi očistíte štetec od drobných nečistôt. Na dôkladné vyčistenie použite mydlo na ruky a svojich pomocníkov pod teplou vodou vydrhnite. Dostaňte sa aj medzi štetiny a pokračujte kým nebude štetec úplne čistý.

  Čím je lepšie aplikovať make-up? Štetec verzus beauty blender

  Ak váhate medzi použitím štetca a hubky, radi vám pomôžeme s výberom. Štetec, ako je napríklad AMBIENT SOFT GLOW FOUNDATION BRUSH od značky Hourglass, vám umožní dosiahnuť bezchybný vzhľad bez rozmazania v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka kratším a hustejším štetinám dokáže krúživými pohybmi dosiahnuť ohromujúci výsledok.

  Zdroj: Hourglass, beauty blender

  Beauty blender je ďalšou možnosťou, ako dosiahnuť perfektný vzhľad. Musíte však dodržiavať určité pravidlá. Pred líčením je nutné hubku poriadne namočiť, aby až dvakrát zväčšila svoju veľkosť. Je tiež dôležité pamätať na to, že pokiaľ beauty blender nie je pravidelne čistený, môže byť ľahkým zdrojom prenosu baktérií. Po mesiaci pravidelného používania by ste ho mali nahradiť novým, a to aj napriek jeho pravidelnému umývaniu.

  Rare Beauty štetec na korektor dokonale padne do ruky. Ideálny tvar umožní jednoduché použitie

  Značka Rare Beauty ponúka vo svojej kolekcii štetcov unikátny produkt s názvom LIQUID TOUCH BRUSH. Štetec sa vyznačuje svojimi skosenými štetinami, ktoré napodobňujú tvar prsta a umožňujú perfektnú aplikáciu korektora s možnosťou vrstvenia krytia.

  Zdroj: Rare Beauty

  Zakladateľka značky Selena Gomez sa osobne podieľala na dizajne tohto štetca, ktorý je vybavený kvalitnou rukoväťou pre pohodlné držanie a posilňuje pocit z vytvárania skutočného umenia.

  Aký štetec použiť na tvárenku? Nars a Morphe predstavujú dokonalé exempláre

  Pri aplikácii tvárenky je dôležité zaobchádzať s citlivosťou, bez ohľadu na to, či používate púdrovú, krémovú alebo tekutú formulu. Mäkký štetec umožní presné a vyvážené nanesenie púdrových produktov, zatiaľ čo plochý a hustý štetec je ideálny na prácu s krémovou textúrou.

  Zdroj: Nars Cosmetics, Morphe

  V najlepšom prípade odporúčame mať k dispozícii oba typy. Značky ako Nars a Morphe predstavujú kvalitné ukážky štetcov, ktoré by mali byť súčasťou každej kozmetickej zbierky.

  Unikátny štetec CHEEK-HUGGING dokonale priľne na pokožku. Aplikácia rozjasňovača nebola nikdy jednoduchšia

  Je zrejmé, prečo znovu spomíname značku Fenty Beauty. Rihanna má jedinečný talent v tvorení najlepších make-up produktov vrátane štetcov. Medzi našich obľúbencov tejto značky patrí CHEEK-HUGGING BRUSH, ktorého špeciálny tvar je inšpirovaný žraločím zubom. Elegantne sa tak prispôsobuje krivkám tváre. Vďaka špeciálne orezaným stranám dodáva dokonalý lesk už po jedinom pohybe.

  Zdroj: Fenty Beauty

  Real Techniques dominuje kozmetickému trhu. Na aplikáciu bronzera kúpte rovno dva typy štetcov

  Použitie bronzera vyžaduje podobný prístup ako pri lícenke. Mali by ste mať k dispozícii hustý aj mäkký štetec, ako ponúka napríklad značka Real Techniques. Obe varianty sú navrhnuté s ohľadom na jemnosť a umožňujú preto dosiahnuť bezchybné prechody.

  Zdroj: Real Techniques

  Pri aplikácii teplejšieho tónu je vhodné vykonávať ťahy smerom nahor, zatiaľ čo studené tóny aplikujte smerom nadol. Plochý a hustý štetec je ideálny na kontúrovanie tváre, pretože dokonale padne na takzvanú zónu 3, teda čelo, líce a čeľusť.

  Cestujte s luxusom. Kabuki štetec značky Guerlain zaujme nielen vzhľadom, ale aj veľkosťou

  Pre dokonalého pomocníka, spájajúceho vlastnosti hubky aj masážneho stroja, sa obráťte na štetec kabuki značky Guerlain. Jeho výrazne husté štetiny uľahčujú aplikáciu make-upu, zatiaľ čo rukoväť z mahagónového dreva poskytuje pevný úchop blízko štetín. Dizajn tak umožňuje väčšiu kontrolu nad procesom líčenia.

  Zdroj: Guerlain

  Stačí potom použiť jedinú pumpičku make-upu na ruku. Následne ho postupne nanášajte krúživými pohybmi od stredu tváre smerom von. Sľubujeme, že si štetec zamilujete už po prvom použití a nebudete chcieť používať iný.

  Na púder spojte sily labutienky a veľkého hustého štetca. Make-up sa nezleje a zaručene očarí

  Ak máte problémy s tým, že make-up nedrží, začína sa vám usadzovať do vrások, potom môže byť jedným z vinníkov aj zlá voľba štetca. V dnešnej dobe je bežné používanie sypkých púdrov. Občas sa ale pri jeho aplikácii môžu objaviť nepríjemnosti, ako je nežiaduci „cakey“ efekt alebo šupinaté miesta.

  Zdroj: Huda Beauty, Ilia

  Pri aplikácii sypkého púdru považujeme za kľúčové použiť nielen štetec, ale aj labutienku, vďaka ktorej produkt precízne „vtlačíte“ do pleti. Stačí raz ponoriť do púdru a „ťupkavými“ pohybmi aplikovať na najviac mastné miesto na tvári. Potom nechajte púder pôsobiť niekoľko minút. Prebytočný produkt je možné ľahko odstrániť pomocou väčšieho „fluffy“ štetca. Make-up hneď vydrží perfektný o niečo dlhšie.

  Zdroj: YouTube, Hourglass, beauty blender, Rare Beauty, Nars Cosmetics, MORPHE, Fenty Beauty, Real Techniques, Guerlain, Huda Beauty, Ilia

  Sprievodca základnými štetcami: Používajte správne štetce na dosiahnutie bezchybného vzhľadu

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.