Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj neustále sa meniace trendy. Tento rok zatiaľ vedie nielen pokračujúci coquette štýl, ale napríklad aj návrat 90. rokov. Prvky z módnych prehliadok sa potom prejavujú nielen v šperkoch a make-upe, ale aj vo svete manikúry. V súčasnosti tak zažiarite s peach fuzz alebo sky blue farbou, ale aj s roztomilými mašličkami. Skvele budú vyzerať aj grunge alebo naked nechty.

  Farba roka preniká do všetkých kútov beauty priemyslu. Vyskúšajte fresh peach fuzz odtieň

  Odhadnúť trendy na nasledujúce mesiace nie je vždy jednoduché. Niekedy sa totiž môžu uberať nečakanými smermi v závislosti od toho, aké prvky dizajnéri práve uprednostňujú. Pre farbu roka však platia iné pravidlá. Pravidelne ju určuje spoločnosť Pantone. Odtieň roka 2024 sa nazýva peach fuzz.

  Zdroj: Chanel, OPI

  Nie je ťažké ho spoznať, jedná sa totiž o fresh farbu pripomínajúcu broskyne alebo marhule. Môžete ju nosiť ako doplnky alebo očné tiene, ale skvele sa bude vynímať aj na nechtoch. Je len na vás, či zvýrazníte len niekoľko nechtov, alebo ho použijete na všetky. Základom je trafiť tú správnu oranžovú.

  Návrat 90. rokov pozorujeme v móde aj make-upe. Milovníci tmavých nechtov, radujte sa

  Koncom minulého roka sa tešili obľube predovšetkým pomerne svetlé a trblietavé nechty. Lip gloss trend ešte stále kraľoval TikToku a cold girl make-up zase diktoval jemné trblietky a odtiene. Ak podobne jemný štýl nie je vašou šálkou kávy, nezúfajte. Od začiatku januára je totiž jasné, že roku 2024 budú opäť vládnuť 90. roky.

  Trendy je preto nielen grunge make-up, ale aj nechty. Cieľom je dosiahnuť čo najtmavšiu farbu. Ideálne sú samozrejme čierne odtiene, nejedná sa ale o pravidlo. Rovnaký výsledok dosiahnete aj tmavomodrou, zelenou alebo červenou farbou. Pokiaľ ide o tvar nechtov, odporúčame buď krátke a hranaté okraje, alebo trendy „mandľový“ tvar.

  Pastelovým odtieňom tento rok vládne baby blue. Zakončite zimné obdobie štýlovo

  Okrem už spomínanej peach fuzz je tento rok populárna aj takzvaná baby alebo sky blue. Jedná sa o pastelovo modrú farbu, ktorá je dostatočne výrazná, ale aj nie príliš krikľavá. Perfektne sa potom hodí predovšetkým na dlhé zimné obdobie. Posledných pár mesiacov chladu tak môžete zakončiť štýlovo.

  Zdroj: OPI, Essie

  Takzvaný baby blue odtieň je potom typický aj pre už spomínané 90. roky. Objavuje sa predovšetkým v podobe trblietavých očných tieňov. Odporúčame preto skombinovať oba beauty produkty. Vytvoríte tým dokonalý look, ktorý môžete doplniť jednoduchým leskom na pery a svetlou tvárenkou.

  Nedávne módne prehliadky dokázali, že coquette trend módny svet neopustil. Nechajte ho preniknúť aj do svojej manikúry

  V minulom roku sa takzvaný coquette štýl prejavoval na nechtoch napríklad v podobe už spomínaných lip gloss nails, teda jemne ružových a trblietajúcich sa nechtoch. Keďže ale módne móla neopustil ani tento rok, musel si nájsť o niečo iný vzhľad. Môžete ju preto zakomponovať do svojej manikúry, najmä v podobe roztomilých mašličiek.

  Na nechty ich môžete namaľovať jemným štetčekom napríklad bielou farbou, a to na ružový podklad. Pokiaľ si ale v podobných detailoch príliš neveríte, nevadí. Zvoliť môžete aj jednoduché a praktické samolepky. V prípade, že nefandíte mašliam, vyskúšajte jemné kvetinky alebo rastlinky, ktoré populárny štýl taktiež evokujú.

  Naked lips úplne nestačí. Nebojte sa vyskúšať aj naked nails

  Posledný trend poteší predovšetkým tých z vás, ktorí neholdujú výrazným farbám, nieto ešte vzorom alebo obrázkom. Na popularite majú totiž naberať takzvané naked nails. V podstate sa jedná o nechty, ktoré vyzerajú takmer, ako by ste s nimi nič nerobili. Opak je však pravdou. Venovať by ste im mali čoraz väčšiu pozornosť.

  Zdroj: OPI, Sally Hansen

  Beauty svet totiž tento rok očakáva nárast starostlivosti. Či už ide o skin care rutinu alebo vlasy, zákazníci sa majú zamerať predovšetkým na kvalitu a zdravie. Rovnaké pravidlo má potom platiť aj vo svete nechtov. Vyskúšať preto môžete napríklad sérum na nechty od značky OPI. Vhod príde ale aj posilňovač nechtov spoločnosti Sally Hansen.

  Zdroje: Real Simple, Byrdie, Who What Wear, Instagram, YouTube

  Trendy roku 2024 sa odrážajú aj v manikúre. Zažiarte s grunge nechtami a roztomilými mašľami

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.