Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj neustále sa meniace trendy. Tento rok zatiaľ vedie nielen pokračujúci coquette štýl, ale napríklad aj návrat 90. rokov. Prvky z módnych prehliadok sa potom prejavujú nielen v šperkoch a make-upe, ale aj vo svete manikúry. V súčasnosti tak zažiarite s peach fuzz alebo sky blue farbou, ale aj s roztomilými mašličkami. Skvele budú vyzerať aj grunge alebo naked nechty.

  Farba roka preniká do všetkých kútov beauty priemyslu. Vyskúšajte fresh peach fuzz odtieň

  Odhadnúť trendy na nasledujúce mesiace nie je vždy jednoduché. Niekedy sa totiž môžu uberať nečakanými smermi v závislosti od toho, aké prvky dizajnéri práve uprednostňujú. Pre farbu roka však platia iné pravidlá. Pravidelne ju určuje spoločnosť Pantone. Odtieň roka 2024 sa nazýva peach fuzz.

  Zdroj: Chanel, OPI

  Nie je ťažké ho spoznať, jedná sa totiž o fresh farbu pripomínajúcu broskyne alebo marhule. Môžete ju nosiť ako doplnky alebo očné tiene, ale skvele sa bude vynímať aj na nechtoch. Je len na vás, či zvýrazníte len niekoľko nechtov, alebo ho použijete na všetky. Základom je trafiť tú správnu oranžovú.

  Návrat 90. rokov pozorujeme v móde aj make-upe. Milovníci tmavých nechtov, radujte sa

  Koncom minulého roka sa tešili obľube predovšetkým pomerne svetlé a trblietavé nechty. Lip gloss trend ešte stále kraľoval TikToku a cold girl make-up zase diktoval jemné trblietky a odtiene. Ak podobne jemný štýl nie je vašou šálkou kávy, nezúfajte. Od začiatku januára je totiž jasné, že roku 2024 budú opäť vládnuť 90. roky.

  Trendy je preto nielen grunge make-up, ale aj nechty. Cieľom je dosiahnuť čo najtmavšiu farbu. Ideálne sú samozrejme čierne odtiene, nejedná sa ale o pravidlo. Rovnaký výsledok dosiahnete aj tmavomodrou, zelenou alebo červenou farbou. Pokiaľ ide o tvar nechtov, odporúčame buď krátke a hranaté okraje, alebo trendy „mandľový“ tvar.

  Pastelovým odtieňom tento rok vládne baby blue. Zakončite zimné obdobie štýlovo

  Okrem už spomínanej peach fuzz je tento rok populárna aj takzvaná baby alebo sky blue. Jedná sa o pastelovo modrú farbu, ktorá je dostatočne výrazná, ale aj nie príliš krikľavá. Perfektne sa potom hodí predovšetkým na dlhé zimné obdobie. Posledných pár mesiacov chladu tak môžete zakončiť štýlovo.

  Zdroj: OPI, Essie

  Takzvaný baby blue odtieň je potom typický aj pre už spomínané 90. roky. Objavuje sa predovšetkým v podobe trblietavých očných tieňov. Odporúčame preto skombinovať oba beauty produkty. Vytvoríte tým dokonalý look, ktorý môžete doplniť jednoduchým leskom na pery a svetlou tvárenkou.

  Nedávne módne prehliadky dokázali, že coquette trend módny svet neopustil. Nechajte ho preniknúť aj do svojej manikúry

  V minulom roku sa takzvaný coquette štýl prejavoval na nechtoch napríklad v podobe už spomínaných lip gloss nails, teda jemne ružových a trblietajúcich sa nechtoch. Keďže ale módne móla neopustil ani tento rok, musel si nájsť o niečo iný vzhľad. Môžete ju preto zakomponovať do svojej manikúry, najmä v podobe roztomilých mašličiek.

  Na nechty ich môžete namaľovať jemným štetčekom napríklad bielou farbou, a to na ružový podklad. Pokiaľ si ale v podobných detailoch príliš neveríte, nevadí. Zvoliť môžete aj jednoduché a praktické samolepky. V prípade, že nefandíte mašliam, vyskúšajte jemné kvetinky alebo rastlinky, ktoré populárny štýl taktiež evokujú.

  Naked lips úplne nestačí. Nebojte sa vyskúšať aj naked nails

  Posledný trend poteší predovšetkým tých z vás, ktorí neholdujú výrazným farbám, nieto ešte vzorom alebo obrázkom. Na popularite majú totiž naberať takzvané naked nails. V podstate sa jedná o nechty, ktoré vyzerajú takmer, ako by ste s nimi nič nerobili. Opak je však pravdou. Venovať by ste im mali čoraz väčšiu pozornosť.

  Zdroj: OPI, Sally Hansen

  Beauty svet totiž tento rok očakáva nárast starostlivosti. Či už ide o skin care rutinu alebo vlasy, zákazníci sa majú zamerať predovšetkým na kvalitu a zdravie. Rovnaké pravidlo má potom platiť aj vo svete nechtov. Vyskúšať preto môžete napríklad sérum na nechty od značky OPI. Vhod príde ale aj posilňovač nechtov spoločnosti Sally Hansen.

  Zdroje: Real Simple, Byrdie, Who What Wear, Instagram, YouTube

  Trendy roku 2024 sa odrážajú aj v manikúre. Zažiarte s grunge nechtami a roztomilými mašľami

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.