Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku. 

  Módne prehliadky majú niekoľko účelov. V prvom rade slúžia ako prehliadka najnovších modelov renomovaných značiek. Ich cieľom však môže byť aj hlbšie skúmanie abstraktných pojmov. Takto často odrážajú obavy z aktuálnych udalostí alebo blízkej budúcnosti. Americký návrhár Marc Jacobs sa však vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 vydal inou cestou. Vytvoril vlastnú módnu dimenziu založenú na eskapizme.

  Zobraziť príspevok na Instagrame

  A post shared by WWD (@wwd)

  Nedávne politické udalosti, trvajúce vojny i klimatická kríza sú témy, s ktorými sa s pochmúrnymi myšlienkami prebúdzame každé ráno. Jacobs sa však rozhodol negatívny cyklus aspoň na chvíľku prerušiť. Priniesol preto niekoľko návrhov s jedným jediným cieľom. Vyvolať radosť. Pozvánka na jeho show jeho cieľ jasne podčiarkla. „Radosť, bodka,“ stálo na nej jednoduchým čiernym písmom.

  Retro éru pripomínali oversized košíčky alebo vtipný make-up

  Svoju myšlienku Jacobs ďalej rozviedol, keď vysvetlil, že „verí v autenticitu, oslobodenú od validácie a povolenia od absurdného konzervatizmu a spoločenských noriem“. Jednotlivé návrhy touto správou doslova nasiakli. Ich proporcie odporovali bežným očakávaniam, a tak návrhár vytvoril dlhé šaty, kabáty alebo sukne v mierne oversized verzii. Podobne ako v jarnej kolekcii tak pôsobili ako oblečenie pre bábiky.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Tentoraz však pripomínali skôr animované postavičky. Jacobs totiž použil sýte a výrazné farby, ktoré prepojil v úsmevnom kontraste. Lodičky tiež zakrivil do nezvyčajných tvarov, pričom ich špičky sa komicky stáčali až k stropu. Kolekcia taktiež zachytila ​​nádych retro éry. Poznať bola napríklad na šatách alebo topoch s prehnanými košíčkami. Biele štruktúrované šaty dokonca pripomínali ikonický kúsok Marilyn Monroe.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Atmosféru podporil aj make-up, zahŕňajúci obrie riasy a umelé očné tiene. Svojou najnovšou tvorbou tak Jacobs potvrdil odhodlanie napĺňať jedno z vôbec prvých poslaní módnych prehliadok. A síce opakovane vytvárať prehliadky, ktoré aspoň na chvíľu prinútia divákov premýšľať inak. Pomocou šiat, topánok a kabeliek otvára dvere do iného sveta a ponúka úľavu v podobe radosti, zábavy a krásy.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Bohaté rukávy, romantická čipka a nádherné riasenie. Spoznajte kľúčové prvky letných blúzok

  Položili ste si niekedy otázku, ako v letných outfitoch prejaviť originalitu? Letné počasie neumožňuje vrstvenie, ani hrátky s teplejšími materiálmi, takže tvorba trendy lookov tak často býva skutočným orieškom. Ľahko ho však rozlúsknete pomocou správnej blúzky. Avšak pozor, od vkusu k tragédii to nie je ďaleko. Zamerajte sa preto hlavne na tohtoročnú nádielku maximalistických modelov v bielom a svetlom podaní.