Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Posledný kodanský týždeň módy sa niesol v rozporuplnom duchu. Aj keď sme sa stretli s množstvom okúzľujúcich kolekcií popredných severských návrhárov, atmosféra akcie sa niesla v zvláštnom duchu. Riaditeľka CPHFW totiž vyzvala prítomných a médiá, aby si uvedomili zodpovednosť za súčasnú klimatickú aj humanitárnu krízu. Spomenula tiež nadchádzajúce voľby v USA aj do Európskeho parlamentu. Upozornila tým na aktuálne negatívne témy, čím vykreslila aj nádych väčšiny kolekcií.

  Okrem pomerne negatívneho začiatku potom návštevníkov Copenhagen Fashion Week sklamalo zrušenie prehliadky módneho domu Ganni. Hlavná hviezda kodanského týždňa módy oznámila, že tento rok prezentovať nebude. Rozhodla sa totiž financie radšej venovať do náboru mladých talentov a skvalitneniu používaných materiálov. Našťastie však na uplynulom týždni módy zostali stálice, ktoré nás každú sezónu prekvapia niečím novým a zaujímavým.

  Červený koberec a masívne lustre. ROTATE odkazuje na 50. roky 20. storočia

  Návrhárky značky ROTATE strávili niekoľko dní v Knižnici kodanského designu, kde sa ponorili do 50. rokov minulého storočia a vybrali tie najobľúbenejšie detaily. Vďaka nim celá kolekcia dostala ten správny nádych, ktorý ešte umocnili červené koberce a honosné lustre. Zároveň ale neexistuje kolekcia z tohto módneho domu, ktorá by nedávala priechod silnému sex appealu.

  Inak tomu nebolo ani teraz. Hlavným posolstvom najnovšej kolekcie však bola výrazná silueta. Všetky modelky ju nejakým spôsobom podčiarkli a dali na obdiv. Obe návrhárky značky ROTATE potom podľa vlastných slov milujú tvary módy 50. rokov, pričom sa ich však neboja okoreniť modernými prvkami.

  Herskind predvádza sofistikované kreácie, čerpajúce z klasickej literatúry. Škandinávsky minimalizmus sa opäť dostáva do popredia

  Módny dom Herskind sa pre zmenu nechal unášať na vlne klasických strihov aj materiálov. Jeho hlavnou inšpiráciou bolo čítanie tradičných svetových literálnych diel. Prepojil ich ale aj s postrehmi z ulíc Kodane a ďalších severských metropol. Podľa slov dizajnéra sa rada inšpirovala aj štýlom nadčasových ikon ženskej módy.

  Herskin sa tiež pohráva s rôznymi textúrami a kombinuje materiály, ktoré sa k sebe hodia. Napríklad kožené čižmy s tvídovým kompletom preto vyzerajú neodolateľne. Nezabudnuteľným doplnkom boli aj sieťované balaclavy, ktoré u niekoľkých lookov boli čerešničkou na torte.

  Zdroj: Herskind

  Han Kjøbenhavn expanduje do sveta futbalu. Kolekcia Silence pramení z futbalovej posadnutosti kreatívneho riaditeľa

  Kreatívny riaditeľ značky Han Kjøbenhavn je od čias svojho dospievania takmer fanatickým milovníkom futbalu. Miluje samotnú hru aj všetko, čo je s ňou spojené. Svoju lásku tak nechal preniknúť aj do najnovšej módnej kolekcie. Jeho fanúšikovia okamžite zajasali, pretože na podobnú chvíľu už dlho čakali.

  Streetwear, ktorý Han Kjøbenhavn predviedol, navyše, podobne ako pri predchádzajúcich prehliadkach, vychádza zo sochárskeho umenia. Najnovšie návrhy potom oba prvky prepájajú a snažia sa ich preniesť do každodenného života. Stretávame sa preto s extra dlhými rukávmi, naberanými ramenami aj robustnou obuvou. Niektoré looky úplne zakrývajú topánky s pomocou „nekonečných“ nohavíc.

  Kodanský týždeň módy pohostil aj Ukrajinu. Vďaka solidárnej fúzii mali na CPHFW priestor aj východní dizajnéri

  Vzhľadom na prebiehajúcu vojnu na Ukrajine nie je možné, aby krajina hostila svoj vlastný týždeň módy. Dánsko preto prejavilo solidaritu a privítalo ukrajinských návrhárov na vlastnom podujatí. Medzi najvýznamnejších ukrajinských návrhárov patrí značka KSENIASCHNAIDER.

  Značka predstavila kolekciu s motivujúcim názvom Príroda vždy víťazí. Skúma totiž harmonické spojenie medzi haute couture a surovou krásou prírodného sveta. Každý kus odevu predstavuje plátno prepletené príbehmi o odolnosti a inšpirované nekonečnou silou, ktorú vyžaruje príroda.

  V najnovšej kolekcii sa preto stretnete s nariasenými materiálmi, oversized kompletmi a celým radom neodolateľných šiat. Farebná paleta sa drží skôr zemitejších odtieňov, niektoré kúsky však žiaria hneď niekoľkými rôznymi odtieňmi.

  Zdroj: UFW

  Zdroje: UFW, CPHFW, WWD, Instagram, YouTube

  Copenhagen Fashion Week highlights. Objavte najdôležitejšie kolekcie severských dizajnérov

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.