Více

  Sledujte nás na Instagrame

  V temných nociach na konci októbra, keď sa otvára okno medzi svetom živých a ríšou tieňov, môže sa stať naozaj čokoľvek. Halloween je sviatok. Pre nekonečnú kreativitu a výrazný štýl, ktorý drieme v srdci každého milovníka módy. Od avantgardných vizáží až po haute couture elegantné kostýmy, máte jedinečnú šancu preskúmať hranice módy a estetiky. Môžete sa stať kýmkoľvek a ukázať stránku, ktorá je celý rok skrytá.

  Keď príde na Halloween, nechávame sa trochu uniesť. Po Vianociach sa stal druhým najdrahším sviatkom. Je to príležitosť pre všetkých – od módnych domov, cez kozmetické firmy, až po rozkošné malé pekárne, aby svoju ponuku obohatili o niečo nové, špeciálne, čím si tento pôvodom keltský sviatok spríjemníte. Pestra je aj výber spoločenských udalostí, z ktorých si tieto zaslúžia oproti iným vypichnúť.

  Heidi Klum’s Halloween Party

  Topmodelka Heidi Klum je známa tiež ako „kráľovná Halloweenu“. Tento sviatok miluje a svojimi kostýmami neustále posúva hranice. Je to snáď lepšie, než čakanie na Ježiška, pozerať, s čím príde tentoraz. Minulý rok sa nemecká kráska obliekla za červa a jej manžel Tom Kaulitz bol za rybára. Len tak pre informáciu, v tom klaustrofobickom kostýme nebola celý večer. Veď by si ako hostiteľka obrovskej party, ktorú organizuje už od roku 2000, nemohla dojsť ani na toaletu. Každopádne byť jej hosťom je česť a od vás sa očakáva, že si na kostýme dáte záležať.

  Zdroj: YouTube

  Fantom opery v Dubaji

  Práve v týchto mesiacoch je Dubaj na návštevu ideálny, a hoci si v spojitosti s ňou vybavíte skôr mrakodrapy a biele pláže, hostí nejeden halloweensky ladený večierok. Nie, nepôjde o párty v plavkách. Loft v Dubajskej opere organizuje veľkolepý večierok na oslavu Fantoma opery. Je to taká párty s fantómom na streche. Na hostí čakajú gurmánske pokrmy a šanca vyhrať fľašu niečoho dobrého s bublinkami.

  Strašidelný hotel

  Na ostrove Ibiza, ktorý je preslávený večierkami a dlhými flámami, sa nachádza The Haunted Hotel Pikes. Je známy luxusným vybavením a radou slávnych hostí a tiež tým, že sa na sviatok Halloween mení na strašidelný dom. Nechýba živá hudba, kokteily, jedlo a hromada nadšených fanúšikov tohto sviatku.

  halloween kostým
  Foto: Pikes Ibiza

  Party na hrade

  Tradičnejšie duše by mohol zaujať event, ktorý sa pravidelne koná v Rumunsku. To nie je bežná destinácia na dovolenku, ale nachádza sa tu hrad grófa Drakulu. Alebo aspoň môžeme povedať, že tento hrad podnietil Brama Stokera k vytvoreniu tejto postavy, ktorá je inšpiráciou pre ďalšie diela a legendy. Súčasťou večierku je prehliadka hradu, súťaž o najlepší kostým a večera s halloweenskou tematikou. Pre istotu si so sebou nezabudnite vziať cesnak a drevený kôl.

  Halloween v San Franciscu

  Keby ste sa náhodou v období Halloweenu ocitli v meste, kde je ten slávny červený most, určite vás nejaká tematicky ladená akcia cvrnkne do nosa. Koná sa tu hneď niekoľko strašidelných bálov, z ktorých jeden – The Haunted Ball – bol svojho času považovaný za jeden z najdrahších a najhonosnejších vďaka produkcií, ktorá každoročne vyjde na 75 000 dolárov.

  Ak vás strašidelné zámky alebo kričiavé večierky práve nelákajú, čo poviete na koncert pri sviečkach, ktorý je napriek tomu halloweensky slávnostný? Vo smyčcovej verzii si vypočujete filmové aj hudobné klasiky, ktoré k hrôze a desu neodmysliteľne patria.

  Zdroje: the LUXE diary, Vivo Masks, Timeout

  Trick or Treat! Oblečte kostým a oslávte Halloween. S Drakulou alebo Heidi Klum

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.