Více

  Sledujte nás na Instagrame

  V temných nociach na konci októbra, keď sa otvára okno medzi svetom živých a ríšou tieňov, môže sa stať naozaj čokoľvek. Halloween je sviatok. Pre nekonečnú kreativitu a výrazný štýl, ktorý drieme v srdci každého milovníka módy. Od avantgardných vizáží až po haute couture elegantné kostýmy, máte jedinečnú šancu preskúmať hranice módy a estetiky. Môžete sa stať kýmkoľvek a ukázať stránku, ktorá je celý rok skrytá.

  Keď príde na Halloween, nechávame sa trochu uniesť. Po Vianociach sa stal druhým najdrahším sviatkom. Je to príležitosť pre všetkých – od módnych domov, cez kozmetické firmy, až po rozkošné malé pekárne, aby svoju ponuku obohatili o niečo nové, špeciálne, čím si tento pôvodom keltský sviatok spríjemníte. Pestra je aj výber spoločenských udalostí, z ktorých si tieto zaslúžia oproti iným vypichnúť.

  Heidi Klum’s Halloween Party

  Topmodelka Heidi Klum je známa tiež ako „kráľovná Halloweenu“. Tento sviatok miluje a svojimi kostýmami neustále posúva hranice. Je to snáď lepšie, než čakanie na Ježiška, pozerať, s čím príde tentoraz. Minulý rok sa nemecká kráska obliekla za červa a jej manžel Tom Kaulitz bol za rybára. Len tak pre informáciu, v tom klaustrofobickom kostýme nebola celý večer. Veď by si ako hostiteľka obrovskej party, ktorú organizuje už od roku 2000, nemohla dojsť ani na toaletu. Každopádne byť jej hosťom je česť a od vás sa očakáva, že si na kostýme dáte záležať.

  Zdroj: YouTube

  Fantom opery v Dubaji

  Práve v týchto mesiacoch je Dubaj na návštevu ideálny, a hoci si v spojitosti s ňou vybavíte skôr mrakodrapy a biele pláže, hostí nejeden halloweensky ladený večierok. Nie, nepôjde o párty v plavkách. Loft v Dubajskej opere organizuje veľkolepý večierok na oslavu Fantoma opery. Je to taká párty s fantómom na streche. Na hostí čakajú gurmánske pokrmy a šanca vyhrať fľašu niečoho dobrého s bublinkami.

  Strašidelný hotel

  Na ostrove Ibiza, ktorý je preslávený večierkami a dlhými flámami, sa nachádza The Haunted Hotel Pikes. Je známy luxusným vybavením a radou slávnych hostí a tiež tým, že sa na sviatok Halloween mení na strašidelný dom. Nechýba živá hudba, kokteily, jedlo a hromada nadšených fanúšikov tohto sviatku.

  halloween kostým
  Foto: Pikes Ibiza

  Party na hrade

  Tradičnejšie duše by mohol zaujať event, ktorý sa pravidelne koná v Rumunsku. To nie je bežná destinácia na dovolenku, ale nachádza sa tu hrad grófa Drakulu. Alebo aspoň môžeme povedať, že tento hrad podnietil Brama Stokera k vytvoreniu tejto postavy, ktorá je inšpiráciou pre ďalšie diela a legendy. Súčasťou večierku je prehliadka hradu, súťaž o najlepší kostým a večera s halloweenskou tematikou. Pre istotu si so sebou nezabudnite vziať cesnak a drevený kôl.

  Halloween v San Franciscu

  Keby ste sa náhodou v období Halloweenu ocitli v meste, kde je ten slávny červený most, určite vás nejaká tematicky ladená akcia cvrnkne do nosa. Koná sa tu hneď niekoľko strašidelných bálov, z ktorých jeden – The Haunted Ball – bol svojho času považovaný za jeden z najdrahších a najhonosnejších vďaka produkcií, ktorá každoročne vyjde na 75 000 dolárov.

  Ak vás strašidelné zámky alebo kričiavé večierky práve nelákajú, čo poviete na koncert pri sviečkach, ktorý je napriek tomu halloweensky slávnostný? Vo smyčcovej verzii si vypočujete filmové aj hudobné klasiky, ktoré k hrôze a desu neodmysliteľne patria.

  Zdroje: the LUXE diary, Vivo Masks, Timeout

  Trick or Treat! Oblečte kostým a oslávte Halloween. S Drakulou alebo Heidi Klum

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.