Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Inšpirácia knižnicami už nepramení iba z kníh plných vzácnej múdrosti. Pozornosť sa totiž nedávno presunula na samotných knihovníkov. Módni nadšenci si prevzali ich „klasický“ look. Samozrejme ho však upravili podľa svojich potrieb. Výsledkom sa stál o niečo viac štýlový, ale predovšetkým hot look.

  Predstavte si stereotypný outfit obyčajnej knihovníčky. Pravdepodobne si vybavíte puzdrovú sukňu alebo dlhé široké nohavice. Pred očami sa vám najskôr vynorí aj pletený kardigán alebo úzka košeľa. To všetko doplníte o dozadu sčesané vlasy a retro vyzerajúce okuliare. Pokiaľ vaša myseľ zablúdila k rovnakým kúskom, potom premýšľate rovnako ako väčšina milovníkov súčasného trendu s názvom hot-girl librarian, teda sexy knihovníčka.

  S najnovším trendom začal módny dom Miu Miu. Modelkám naordinoval dioptrické okuliare

  Milovníci módy si však spomínaný stereotypný outfit upravili tak, aby lepšie zodpovedal ich potrebám. Ich verzia je preto o niečo viac uvoľnená, štýlová a sexy. Rovnako ako pri mob wife alebo coquette trende je totiž cieľom vytvoriť viac dievčenský alebo ženský look. A ako sa nadšenie pre knihovníčky začalo? Na vine je predovšetkým mladšia sestra Prady, teda talianska značka Miu Miu.

  Zdroj: Miu Miu

  Vo svojich uplynulých kolekciách totiž spoločnosť odhalila množstvo návrhov, ktoré využívali vyššie uvedené prvky. Modelky nasadili klasické knihovnícke okuliare, ktoré dopĺňali o niečo odvážnejšie outfity. Niektoré z nich si totiž namiesto nohavíc obliekli super krátke šortky. Iné síce zvolili dlhšie sukne, za to posiate trblietavými výšivkami alebo skombinované so sexi rolákom. Podobný štýl potom už dlhšiu dobu propaguje aj návrhár Thom Browne.

  K hot knihovníckemu looku stačí málo. Kľúčom je kardigán a strapaté vlasy

  Pýtate sa, ako môžete trend sami vyskúšať? K dokonalému looku nepotrebujete veľa. Využiť môžete napríklad kardigán alebo puzdrovú sukňu. Teda kúsky, ktoré vlastní takmer každý, alebo ich nie je ťažké zohnať. Jednotlivé prvky však spárujte tak, aby vyvolali onen „hot“ dojem. Cardigan skombinujte s mini sukňou, puzdrovú sukňu zase s krátkym svetríkom alebo úzkou košeľou, pri ktorej rozopnete pár vrchných gombíkov.

  Zdroj: Miu Miu, Bottega Veneta

  Dbajte však aj na detaily. Spomínané okuliare sú samozrejmosťou. Inšpirovať sa môžete súčasnými trendmi, o ktorých sme nedávno písali. Nutnosťou sú aj takzvané kitten heels, teda krátke a dole rozšírené podpätky. K dokonalosti dotiahnete look tým, že výsledný outfit môžete trochu „rozstrapkať“. Doslova môžete tip použiť napríklad na svoje vlasy a nechať z drdolu vykukovať pár neposedných pramienkov. Ďalšou možnosťou je nechať svetrík rozopnutý alebo zospodu rozopnúť spomínanú košeľu.

  okuliare @highsnobiety to nazvali – rok 2024 vstupuje do svojej „horúcej knihovníckej éry“ – ale aké okuliare sa k tomuto vzhľadu naozaj hodia? #eyeweartrends2024 #choosingglasses #miumiu ♬ originálny zvuk – glassesness

  K hot knihovníckemu trendu skvele pristúpila napríklad modelka Bella Hadid. Perfektne ho však ovláda už vyššie zobrazená vlogerka Emma Chamberlain. Ako pri všetkých podobných trendoch však pripomíname, že hlavné je nebrať sa veľmi vážne. Vyskúšať môžete len pár zo spomínaných doplnkov alebo kúskov. Jedno je ale jasné. Do knižnice s výsledným outfitom radšej nevyrážajte.

  Zdroje: Byrdie, InStyle, Highsnobiety, Instagram, TikTok

  Foto:Miu Miu

  Zamierte s radosťou do knižnice. V móde je hot knihovnícky look

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.