Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Konzultačná spoločnosť Interbrand tradične zverejňuje rebríček 100 firiem s najväčšou hodnotou na svete. Tento rok upozornila na to, že rast najmocnejších spoločností spomaľuje. Odvetvie luxusu sa však darí viac ako iným priemyslom. Na vyššiu pozíciu sa tak tento rok posunuli značky ako Hermès, Zara alebo Sephora. Dobre sa darilo aj módnych domov Dior, Louis Vuitton alebo Chanel.

  Najnovší prieskum konzultačnej spoločnosti Interbrand priniesol nepríjemnú správu. Vyplýva z neho totiž, že rast najmocnejších 100 firiem sveta tento rok spomalil. Zvýšil sa totiž len o 5,7 percenta. Minulý rok pritom tá istá hodnota dosiahla 16 percent. Dôvodom je podľa zástupcov výskumného tímu „nedostatok mindsetu orientovaného na rast, konzervatívne vedenie firiem a neisté vyhliadky globálnej ekonomiky“.

  Riaditeľ Interbrand Gonzalo Brujó preto označil súčasné ekonomické obdobie za stagnáciu. Rebríčku potom rovnako ako v minulom roku vévodila spoločnosť Apple, Microsoft a Amazon. Najviac sa však darilo automobilovému a luxusnému priemyslu. Vzrástli totiž o 9 a 6,5 percenta. Najväčší rast z luxusného sveta zaregistroval módny dom Hermès. Jeho hodnota totiž stúpla o 10,2 percenta.

  Vyšplhal sa tak až na 23. miesto rebríčku. Výrazný rast však zaznamenala aj spoločnosť Dior. Číslo jej hodnoty sa totiž posunulo o 8,4 percenta. Dostala sa tak na 76. miesto. Najúspešnejšou luxusnou značkou ale naďalej zostáva Louis Vuitton, a to so svojou pozíciou na 14. mieste. Nasleduje ho módny dom Chanel, ktorý sa drží na 22. mieste. V maloobchodnom sektore sa potom vynímala Zara. Získala totiž 43. pozíciu.

  Oslavovať nemôže módny dom Gucci. Ako jediná luxusná značka sa na rebríčku prepadla

  Zástupcovia Interbrand vysvetlili úspech spomínaných spoločností ich „schopnosťou vytvoriť luxusné zážitky ako pop-up obchody, hotely alebo reštaurácie“. Zákazníkom tak dokážu ponúknuť oveľa viac než len kvalitné a luxusné produkty. Oslavovať však tentoraz nemôže módny dom Gucci. Ako jediná z luxusných značiek na rebríčku totiž zo svojej pôvodnej pozície poklesla. Prepadla sa na 34. miesto, keďže sa jej hodnota znížila o dve percentá.

  Jeden z najvýznamnejších pokrokov potom urobil beauty reťazec Sephora. Zo 100. pozície sa totiž vyhupol na 97. Hodnota spoločnosti tak vzrástla o ohromujúcich 15 percent. Úplne novou firmou na rebríčku sa potom stala značka Nespresso, ktorá obsadila 98. miesto. Výskumný tím Interbrand potom pri zostavovaní hodnotenia využíva analýzu finančného výkonu produktov a služieb značiek, ich rolu pri nákupných rozhodnutiach aj silu konkurencieschopnosti.

  Zdroj: Fashion Network, Interbrand, Apparel Resources, X, Instagram

  Luxusné značky patria medzi najmocnejšie firmy sveta. Rast oslavujú Hermès, Zara aj Sephora

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.