Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Či už s jogou začínate, alebo sa jej cvičenie stalo vašim pravidelným zvykom už vlani, nový rok ponúka skvelú príležitosť. Po sviatkoch vždy chvíľu trvá, kým sa naplno vrátime do starých koľají. Spríjemnite si podobnú cestu vylepšením svojej jogovej výbavy. Chýbať v nej totiž nesmú kvalitné legíny a podložka, pohodlné oblečenie, ani stabilné podporné bloky alebo naťahovacie pásy.

  Správna podložka nesmie kĺzať. Vydržať by mala akokoľvek náročnú jogu

  Asi nikoho neprekvapí, že základom každej jogy je správna podložka. Napriek tomu mnohí z nás tento krok vynechávajú s tým, že postačí prvý model zo strednej cenovej triedy v akomkoľvek športovom obchode. Cvičiť sa na podobnom kúsku samozrejme dá a hodí sa v prípade, že s jogou naozaj začínate. Ak chcete ale cvičenie pozdvihnúť na ďalšiu úroveň, budete potrebovat kvalitnejšie modely.

  Vzhľad podložky by mal byť až čerešničkou na torte. Pozor si dajte predovšetkým na to, aby sa podložka nešmýkala, a to ani pri väčšej námahe, a teda väčšom množstve potu. Z rovnakého dôvodu je vhodné, aby bola aj odolná voči vode. Neprakticky ťažké kúsky sa samozrejme nehodia, hrubšie modely však pomôžu tým, ktorí majú citlivejšie kolená alebo chrbát. Vhodnú variantu nájdete napríklad u Lululemon, kvalitnú eko verziu zase ponúka firma Jade Yoga.

  Zdroj: Lululemon, Jade Yoga

  Jóga bloky si zamilujete. Zaručene spríjemní nejednu zložitú pozíciu. Zaručene vám spríjemnia mnohé náročné pozície

  Ak ste so svojou podložkou spokojní a hľadáte do nového roka skôr nový jóga doplnok, potom jednoznačne odporúčame investovať do kvalitných podporných blokov. Nejedná sa o veľmi drahú záležitosť, pozor si musíte dať predovšetkým na to, aby išlo buď o korkový model alebo ten penový, avšak stále pevný.

  Napríklad varianta od Jade Yoga je nielen pevná, ale aj antibakteriálna a vodeodolná. Citlivejší milovníci jogy zase ocenia model od Lululemon. Je vyrobený z kvalitnej peny, ktorá zaistí väčšie pohodlie. Zahnuté boky sa budú hodiť v ošemetnejších pozíciách, ako je napríklad fish pose.

  Zdroj: Jade Yoga, Lululemon

  Nájdite v novom roku rovnováhu a silu. S oboma vám pomôže jogový pás

  Ďalšou užitočnou pomôckou je jogový pás, ktorý nepatrí len do rúk začiatočníkov. Pomôže vám s takmer každou strečingovou pozíciou, bez ohľadu na úroveň vašej kondície alebo vytrvalosti. Zaistí vám totiž vytúženú flexibilitu, ale bez akéhokoľvek rizika natiahnutých svalov. Najviac sa hodí na polohy v sede. Ak však stojíte, je skvelý aj na zlepšenie rovnováhy. Kvalitné modely v rôznych farbách nájdete napríklad na YogaMatters.

  Zdroj: YogaMatters

  Kvalitné legíny a pohodlné oblečenie sa postarajú o nezabudnuteľné chvíle. Na jogu sa tento rok budete naozaj tešiť

  Cvičiť jogu môžete samozrejme v čom sa vám zapáči. Kvalitné legíny, ktoré sa budú hodiť aj na behanie alebo posilňovanie, však skrývajú isté výhody. V porovnaní napríklad s teplákmi budete schopní oveľa lepšie pozorovať svoje držanie tela. Pokiaľ zvolíte rýchlejšie cvičenie, nechcete navyše riskovať, že sa zamotáte do vlastného voľného oblečenia. Super bonusom je samozrejme kvalitný materiál, ktorý vydrží aj opakované pranie alebo schované vrecko na kľúče od skrinky alebo vreckovku.

  Zdroj: Athleta, Girlfriend Collective

  Máme však aj možnosť uvoľnenejšej jogy. Môže byť užitočná aj pre profesionálov, ktorí vedia, čo robia. Voľné nohavice s vysokým pásom z jemného a kvalitného materiálu vás na jogu priamo nalákajú. Napríklad značka Indigo Luna ponúka udržateľné varianty v niekoľkých zemitých odtieňoch. Vybrať si k nim môžete aj ladiace crop topy, športové podprsenky, ale aj zavinovacie topy s dlhým rukávom, svetre alebo viacúčelové šály. Svoju dennú jogu si tak užijete zase o niečo viac.

  Zdroj: The New York Times, Travel and Leisure, Origym, Instagram

  Začnite rok v tej správnej pozícii. Ponorte sa do sveta jogy s kvalitnými doplnkami

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.