Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Či už s jogou začínate, alebo sa jej cvičenie stalo vašim pravidelným zvykom už vlani, nový rok ponúka skvelú príležitosť. Po sviatkoch vždy chvíľu trvá, kým sa naplno vrátime do starých koľají. Spríjemnite si podobnú cestu vylepšením svojej jogovej výbavy. Chýbať v nej totiž nesmú kvalitné legíny a podložka, pohodlné oblečenie, ani stabilné podporné bloky alebo naťahovacie pásy.

  Správna podložka nesmie kĺzať. Vydržať by mala akokoľvek náročnú jogu

  Asi nikoho neprekvapí, že základom každej jogy je správna podložka. Napriek tomu mnohí z nás tento krok vynechávajú s tým, že postačí prvý model zo strednej cenovej triedy v akomkoľvek športovom obchode. Cvičiť sa na podobnom kúsku samozrejme dá a hodí sa v prípade, že s jogou naozaj začínate. Ak chcete ale cvičenie pozdvihnúť na ďalšiu úroveň, budete potrebovat kvalitnejšie modely.

  Vzhľad podložky by mal byť až čerešničkou na torte. Pozor si dajte predovšetkým na to, aby sa podložka nešmýkala, a to ani pri väčšej námahe, a teda väčšom množstve potu. Z rovnakého dôvodu je vhodné, aby bola aj odolná voči vode. Neprakticky ťažké kúsky sa samozrejme nehodia, hrubšie modely však pomôžu tým, ktorí majú citlivejšie kolená alebo chrbát. Vhodnú variantu nájdete napríklad u Lululemon, kvalitnú eko verziu zase ponúka firma Jade Yoga.

  Zdroj: Lululemon, Jade Yoga

  Jóga bloky si zamilujete. Zaručene spríjemní nejednu zložitú pozíciu. Zaručene vám spríjemnia mnohé náročné pozície

  Ak ste so svojou podložkou spokojní a hľadáte do nového roka skôr nový jóga doplnok, potom jednoznačne odporúčame investovať do kvalitných podporných blokov. Nejedná sa o veľmi drahú záležitosť, pozor si musíte dať predovšetkým na to, aby išlo buď o korkový model alebo ten penový, avšak stále pevný.

  Napríklad varianta od Jade Yoga je nielen pevná, ale aj antibakteriálna a vodeodolná. Citlivejší milovníci jogy zase ocenia model od Lululemon. Je vyrobený z kvalitnej peny, ktorá zaistí väčšie pohodlie. Zahnuté boky sa budú hodiť v ošemetnejších pozíciách, ako je napríklad fish pose.

  Zdroj: Jade Yoga, Lululemon

  Nájdite v novom roku rovnováhu a silu. S oboma vám pomôže jogový pás

  Ďalšou užitočnou pomôckou je jogový pás, ktorý nepatrí len do rúk začiatočníkov. Pomôže vám s takmer každou strečingovou pozíciou, bez ohľadu na úroveň vašej kondície alebo vytrvalosti. Zaistí vám totiž vytúženú flexibilitu, ale bez akéhokoľvek rizika natiahnutých svalov. Najviac sa hodí na polohy v sede. Ak však stojíte, je skvelý aj na zlepšenie rovnováhy. Kvalitné modely v rôznych farbách nájdete napríklad na YogaMatters.

  Zdroj: YogaMatters

  Kvalitné legíny a pohodlné oblečenie sa postarajú o nezabudnuteľné chvíle. Na jogu sa tento rok budete naozaj tešiť

  Cvičiť jogu môžete samozrejme v čom sa vám zapáči. Kvalitné legíny, ktoré sa budú hodiť aj na behanie alebo posilňovanie, však skrývajú isté výhody. V porovnaní napríklad s teplákmi budete schopní oveľa lepšie pozorovať svoje držanie tela. Pokiaľ zvolíte rýchlejšie cvičenie, nechcete navyše riskovať, že sa zamotáte do vlastného voľného oblečenia. Super bonusom je samozrejme kvalitný materiál, ktorý vydrží aj opakované pranie alebo schované vrecko na kľúče od skrinky alebo vreckovku.

  Zdroj: Athleta, Girlfriend Collective

  Máme však aj možnosť uvoľnenejšej jogy. Môže byť užitočná aj pre profesionálov, ktorí vedia, čo robia. Voľné nohavice s vysokým pásom z jemného a kvalitného materiálu vás na jogu priamo nalákajú. Napríklad značka Indigo Luna ponúka udržateľné varianty v niekoľkých zemitých odtieňoch. Vybrať si k nim môžete aj ladiace crop topy, športové podprsenky, ale aj zavinovacie topy s dlhým rukávom, svetre alebo viacúčelové šály. Svoju dennú jogu si tak užijete zase o niečo viac.

  Zdroj: The New York Times, Travel and Leisure, Origym, Instagram

  Začnite rok v tej správnej pozícii. Ponorte sa do sveta jogy s kvalitnými doplnkami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.