Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S príchodom teplejších dní sa blíži aj tohtoročná turistická sezóna, čo znamená jediné. Je čas naplánovať si dobrodružné potulky a pripraviť si cestovateľský itinerár. Vašou ďalšou destináciou môže byť aj rozprávková chata obklopená divokou slovenskou prírodou, kde sa luxus snúbi s novoobjavenou harmóniou tela a duše.

  Božského ticha a symfónie prírody sa nebudete môcť nabažiť v Kutici pri Novej Bani

  Jedným z najúspešnejších slovenských glampingových projektov je Kutica. Výnimočné ubytovanie je situované v srdci pokojných kúpeľov neďaleko malebného mesta Nová Baňa. Vybrať si môžete dokonca z troch úchvatných chatiek.

  Zdroj: Kutica

  V zásade sa jedná o tri rôzne architektonicky zaujímavé a útulné chaty, zasadené do panenskej prírody. Vybavenie každej z Kutíc vám zaistí skutočne luxusný glampingový zážitok, pri ktorom nemusíte robiť kompromisy medzi pohodlím a nezabudnuteľným zážitkom v prírode.

  Ubytovacie jednotky sú vybavené elektrinou, mini kuchynkou, vlastnou kúpeľňou so sprchou a toaletou. V letnej sezóne potom nesmie chýbať ani klimatizácia. Priamo z pohodlnej postele alebo priestrannej terasy budete mať panoramatický výhľad na nedotknutú krajinu.

  Zdroj: Kutica

  Kutica ponúka ubytovanie pre dve osoby, čo z nej robí ideálne miesto na víkendový výlet pre páry s nezabudnuteľnou romantickou atmosférou. Hlad zase zaženiete vďaka vopred pripraveným pestrým boxom plných ovocia, zeleniny, desiat a pečiva, ktoré sú však za príplatok. Rozprávkové okolie Pohronského Inovca a Štiavnických vrchov môžete preskúmať vďaka zapožičaným elektrickým bicyklom alebo piknikovému setu.

  ForRest pri Banskej Štiavnici prináša skvelú letnú dovolenku pre všetkých

  Areál ForRest nadchne každého priaznivca glampingu. Pobyt si tu užijú páry, skupiny priateľov, kolegovia na teambuildingu aj rodiny s deťmi. Chatky sa nachádzajú v okolí Banskej Štiavnice, priamo pri priezračnom tajchu Počúvadlo.

  Samozrejmosťou všetkých stanových chatiek je kúpeľňa s toaletou. Väčšie jednotky sú vybavené aj kuchynkou pre všetky vaše kulinárske počiny. Obrovským bonusom je klimatizácia alebo vyhrievaná podlaha.

  Zdroj: ForRest Glamp

  Každému správnemu glamping ubytovaniu nesmie chýbať terasa, na ktorej sa môžete kochať okolitou harmonickou prírodou. Vo ForRest si možno za príplatok dopriať aj wellness v podobe sauny alebo vírivky priamo pri chate.

  Nech je váš pobyt akokoľvek dlhý, nudiť sa nebudete. Za najrôznejšími vodnými zážitkami sa môžete vydať k jazeru Počúvadlo. Okolité vrchy lákajú vášnivých turistov alebo cyklistov. V samotnom areáli sa dá opekať pod holým nebom, alebo navštíviť preslávené historické centrum Banskej Štiavnice.

  Obľúbené letovisko Donovaly prekvapivo ukrýva aj oázu pokoja, a to vďaka Wild House

  Vyvýšené drevené chatky Wild House ponúkajú zážitok v duchu tradičného kempovania. Ubytovanie sa nachádza v obľúbenej turistickej oblasti Donovaly, čo však môže byť pre niektorých nevýhodou. Na svojej dovolenke pravdepodobne nebudete sami.

  Zdroj: Wild House

  Vybrať si môžete z domčekov Fauna, Flora a Helios. Spojenie s prírodou umocní skutočnosť, že sú všetky bez elektriny a tečúcej vody. Majitelia vás však nenechajú na holičkách. Pre všetky prípady sú pripravené očarujúce lampióny, ekologická suchá toaleta a umývadlo v podobe nádoby s osviežujúcou horskou vodou.

  V každej jednotke sa potom môžu ubytovať maximálne štyri osoby. Ráno vás prekvapí piknikový kôš so slanými alebo sladkými raňajkami a teplým nápojom, ktorý si na lane pritiahnete až hore do chatky.

  Zdroj: Wild House

  Wild House ponúka okrem iného aj ajurvédsky alebo ozdravný pobyt na mieru. Počas dvoch nocí tak máte možnosť nechať sa rozmaznávať ajurvédskymi procedúrami, aromaterapiou, bylinkovou očistou alebo výletom na kolobežke.

  Zdroje: Kutica, ForRest Glamp, Wild House

  Foto:Kutica

  Kombinácia luxusu a kempovania vám zaručí vytúžený odpočinok. Postarajú sa o to najlepšie glampingové miesta na Slovensku

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.