Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Začiatok roka je okrem nového štartu vhodný aj pre dlho vysnívané investície. Pokiaľ sa rozhodnete do nejakého kúsku tento rok vložiť viac peňazí, potom odporúčame zvoliť práve kufre. Nielen, že ich luxusná verzia bude vyzerať štýlovo, predovšetkým vám uľahčia dni strávené na cestách. Ponúka totiž múdru organizáciu, odolné povrchy aj kolieska vhodné na dlhšie prevozy. Inšpirujte sa výberom tej najlepšej batožiny.

  Dobrodruhovia ocenia odolnosť. Zamilujete sa do futuristického modelu Rimowa aj minimalistického Delsey Paris

  Skúsení cestovatelia si obľúbia predovšetkým kufre, ktoré ponúkajú nielen štýl, ale hlavne vytúženú odolnosť. Nie je nič horšie ako kúpiť si kufor, ktorý nevydrží ani jednu cestu historickým centrom. Kvalitnú ochranu pred poškriabaním, alebo snáď pretrhnutím sľubuje napríklad model značky Delsey Paris. Jeho dizajn je inšpirovaný francúzskou architektúrou. Okrem skvelého dizajnu má aj dômyselný systém organizácie.

  Zdroj: Delsey Paris

  Jednou z najkvalitnejších značiek vyrábajúcich cestovné kufre je Rimowa. Na prvý pohľad ju spoznáte najmä podľa futuristického vzhľadu jej kufrov. Predovšetkým však ponúka aj odolnosť voči nevyhnutnému opotrebovaniu. Spoločnosť si za svojím výrobkom stojí natoľko, že každému majiteľovi kufra ponúka doživotnú záruku. Neobvyklý je aj interiér kufra, ktorý je usporiadaný do vopred určených priehradiek s ďalšími zipsami.

  Zdroj: Rimowa

  Cestujte ako v dávnych dobách. Na svoje si prídu aj milovníci vintage kúskov

  Kvalitné kufre so sebou však väčšinou prinášajú dizajn, ktorý sa nemusí páčiť všetkým módnym nadšencom. Preskúmali sme preto aj „vintage“ možnosti batožiny s nádychom minulosti. Ak ste milovníkmi klasických kufrov, ktoré možno ešte vlastnili vaši starí rodičia, potom si obľúbite značku Globe Trotter. Ponúka totiž v podstate tie isté, ale s modernou vychytávkou, teda kolieskami.

  Zdroj: Globe Trotter

  Ak viete, že sa chystáte na dlhšie cesty, najmä v lete, potom si môžete vybrať hravejšiu verziu z obľúbenej rafie alebo prútia. Elegantnú možnosť ponúka napríklad spoločnosť Steamline Luggage. Kožené okraje a pevný uzáver zaručujú odolnosť. Opäť sa nemusíte obávať, že by ste kufor bezmocne ťahali za sebou, pretože je vybavený aj schopnými kolieskami. Roztomilou čerešničkou na torte je vzorovaný interiér.

  Zdroj: Steamline Luggage

  Vysnený luxus zaručí Louis Vuitton. S nestarnúcou klasikou nič nepokazíte

  Louis Vuitton spája všetky uvedené aspekty vo svojej ikonickej sérii kufrov. Ak nechcete nad svojím výberom príliš premýšľať a chcete okúsiť skutočný luxus, potom odporúčame nákup od tejto značky. Tento elegantný kufor sa bude hodiť na každú cestu a rozhodne vás čoskoro neomrzí. Opäť zaujme aj prepracovaný interiér. Drobnosti môžete ukryť do menšieho vrecka na zips, oblečenie do hornej časti, tiež kompletne zakrytej zipsom.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Na dlhé cesty oceníte ladiaci set. Kúzelné kufre všetkých veľkostí objavíte v Steamline Luggage

  Ak sa nebojíte naozaj veľkej investície, potom sa vám bude páčiť nasledujúca súprava. Budete sa v nej cítiť ako hollywoodska hviezda. Spomínaná značka Steamline Luggage vytvára vhodné kufre v rôznych veľkostiach. Súčasťou súpravy sú napríklad aj kufre na klobúky, ktoré môžete elegantne nosiť v ruke. Nemusíte sa báť, ostatné klasické kufre majú kolieska. Vybrať si potom môžete z niekoľkých očarujúcich odtieňov.

  Zdroje: Travel and Leisure, Glamour, Travel US News, Instagram

  Vybavte sa na tohtoročné cesty kvalitnou batožinou. Svoje si nájdu dobrodruhovia aj milovníci vintage.

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.