Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Nastáva čas vianočných (zoznamov) prianí a v redakcii sme sa rozhodli odhodiť profesionálne masky a nahliadnuť pod stromček plný osobných túžob. Samozrejme, že aj my, ktorí sa snažíme prinášať vášnivé články o móde alebo dizajne, máme svoje malé slabosti. Dúfame teda, že náš redakčný vianočný wishlist je rovnako inšpiratívny a rozmanitý ako náš obsah.

  Kateřina a Bottega Veneta

  Našej editorke Kateřine neunikne žiaden trend. Hoci je doma vo svete slov a vysokých škôl, jej srdce bije pre vysokú módu. Okuliare Bottega Veneta sú preto na jej wishlistu úplne navrchu. Učenie je pre ňu očividne rovnako dôležité ako štýl. Alebo len potrebuje niečo, čo udrží vlasy z tváre pri prechádzaní nekonečných zdrojov informácií.

  Foto: Bottega Veneta

  Marek a Balenciaga

  Nočný vlk a večný hľadač módnych trendov si do svojho zoznamu pridal teplú bundu od Balenciaga. Ako hovorí: „Život je párty a ja som vždy pozvaný.“ A pretože tie najlepšie párty sa často konajú vonku, chce byť pripravený, štýlovo aj termicky.

  Foto: Balenciaga

  Ema a Jacquemus

  Naša estetická kráľovna Ema nemôže žiť bez dizajnových kúskov. Tento rok je jej zrak upretý na šál Jacquemus. Vo svete, kde je každý outfit dôležitý a každý Instagramový post hodnotený všetkými sledujúcimi, Ema vie, že šál je ten správny doplnok k jej osobnej značke.

  Foto: Jacquemus

  Denisa a Pangaia

  Hlavná strážkyňa pohodlia sníva o teplákovej súprave od Pangaia. Prečo? Pretože čo môže byť lepšie než písať články v objatí udržateľného a zároveň štýlového pohodlia. Myslíme si, že Denisa dúfa, že ak ju pod stromčekom nájde, bude mať konečne dôvod vymeniť pyžamo za niečo… No, povedzme rovnako pohodlné, ale o niečo viac trendy.

  Foto: Pangaia

  Tereza a Louis Vuitton

  Tereza, známa svojou túžbou po nových vôňach, pridala na svoj zoznam najnovší parfum Louis Vuitton – Myriad. Možno to je jej spôsob, ako priniesť trochu viac luxusu do redakčného zhonu a dať každému okolo seba najavo, že má nielen skvelý vkus, ale aj nos.

  Foto: Louis Vuitton

  Kristýna a Bang & Olufsen

  Kristýna, naša cestovateľka s notebookom vždy pripraveným na písanie, sa teší na cestu na Bali. Jediné, čo jej chýba k dokonalosti sú slúchadlá Bang & Olufsen. Možno aby zablokovala krik detí z vedľajších sedadiel alebo len aby si vypočula svoje obľúbené podcasty s krištáľovo čistým zvukom.

  Foto: Bang a Olufsen

  Renata a Yves Saint Laurent

  A nakoniec naša šéfredaktorka, žena, ktorá drží všetky tieto vlákna pohromadě, si praje hlavne pokoj. Avšak o nič menšiu radosť jej urobí aj ikonické lodičky Yves Saint Laurent. Pretože keď vediete partiu kreatívnych duší, musíte to robiť s gráciou. A čo by vám mohlo dodať viac elegance než tieto dokonalé krásky?

  Foto: Yves Saint Laurent

  Pretože veríme v zázraky, myslíme si, že naše neskromné priania budú vypočuté. A ak ste vďaka nám objavili dokonalý nápad na vianočný darček, pamätajte, že zdieľaná radosť je dvojnásobná radosť.

  Vianočný wishlist redakcie: Ježiškovi napíšeme o okuliare Bottega Veneta aj podpätky YSL

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.