Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Známy francúzsky návrhár Nicolas Ghesquière oslavuje 10 rokov od začiatku vedenia dámskej módy u Louis Vuitton. Pri tejto príležitosti značka oznámila, že vo svojej pozícii zostane ďalších päť rokov. Jeho návrhy totiž pomohli značku premeniť na súčasný trendy brand. Ghesquière vytvára dizajny prepojujúce aktívny sportswear, futurizmus aj klasickú eleganciu a haute couture.

  Dámsku módu Louis Vuitton bude naďalej viesť Nicolas Ghesquière. Slávna francúzska značka to oznámila začiatkom týždňa. Návrhár pre ňu preto bude pracovať najmenej ďalších päť rokov. Ide teda o známku toho, že módna spoločnosť naďalej ponúka presne to, čo od neho očakáva. Napríklad tvorbu hit trendy kúskov, ale aj držanie tradičného štýlu presláveného brandu. Ghesquière navyše tento rok oslavuje 10 rokov od doby, kedy do pozície kreatívneho riaditeľa nastúpil.

  „Je to veľmi naplnujúce vidieť, ako sa úspech 10 rokov mení na novú kapitolu,“ popísal návrhár. Známy je predovšetkým svojim štýlom, ktorý prepojuje elementy sportswear, futurizmu, ale aj klasického francúzskeho luxusu a haute couture. Okrem toho ale módne publikum zaujal svojou schopnosťou vyrábať trendy kožené výrobky, teda najmä kabelky a topánky. Ide napríklad o kabelku Petite Malle z roku 2014 alebo najnovšiu verziu GO-14.

  Topánky a kabelky potom známy návrhár nechápe len ako doplnky, ale ako pevné súčasti svojej vlastnej módnej siluety. „Nejde len o jednotlivé elementy pospájané dokopy,“ vysvetlil totiž. „Je veľmi priamy, dokáže predvídať budúcnosť a nielen trendom porozumieť, ale aj ich vytvárať. Myslím, že presne to by mal líder trhu vedieť,“ okomentoval potom tvorbu Ghesquière riaditeľ Louis Vuitton Pietro Beccari.

  Nicolas Ghesquière je súčasťou francúzskej kultúry. Oblieka aj prvú dámu Francúzska

  Okrem toho vyzdvihol riaditeľ luxusnej francúzskej značky aj ďalšie kvality Ghesquièra. Obdivuje napríklad, že návrhár všetky svoje návrhy kreslí ručne ako „pravý návrhár“. „Dnes už nie je toľko ľudí, ktorí by dokázali to isté,“ popísal Beccari. Dodal rovnako, že je kreatívny riaditeľ súčasťou francúzskej kultúry, rovnako ako samotná módna spoločnosť. Dôkazom je medzi iným aj to, že Ghesquière dlhodobo navrhuje kúsky aj pre prvú dámu Francúzska Brigitte Macron.

  Hoci nie je Nicolas Ghesquière širokej verejnosti tak známy ako spevák a raper Pharrell Williams, ktorý vedie pánsku sekciu Louis Vuitton, je jedným z najpôsobivejších súčasných návrhárov. Svoju kariéru začal už v roku 1991, keď sa stal asistentom Jean Paul Gaultier. Od roku 1997 potom pracoval v pozícii kreatívneho riaditeľa spoločnosti Balenciaga. Práve u nej sa prvýkrát preslávil svojimi futuristickými, ale chic návrhmi. Za svoju prácu obdržal tiež niekoľko ocenení.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Louis Vuitton, Instagram, YouTube

  Symbióza Louis Vuitton a Nicolasa Ghesquière pokračuje. Návrhár povedie dámske kolekcie ďalších 5 rokov

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.