Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Známy francúzsky návrhár Nicolas Ghesquière oslavuje 10 rokov od začiatku vedenia dámskej módy u Louis Vuitton. Pri tejto príležitosti značka oznámila, že vo svojej pozícii zostane ďalších päť rokov. Jeho návrhy totiž pomohli značku premeniť na súčasný trendy brand. Ghesquière vytvára dizajny prepojujúce aktívny sportswear, futurizmus aj klasickú eleganciu a haute couture.

  Dámsku módu Louis Vuitton bude naďalej viesť Nicolas Ghesquière. Slávna francúzska značka to oznámila začiatkom týždňa. Návrhár pre ňu preto bude pracovať najmenej ďalších päť rokov. Ide teda o známku toho, že módna spoločnosť naďalej ponúka presne to, čo od neho očakáva. Napríklad tvorbu hit trendy kúskov, ale aj držanie tradičného štýlu presláveného brandu. Ghesquière navyše tento rok oslavuje 10 rokov od doby, kedy do pozície kreatívneho riaditeľa nastúpil.

  „Je to veľmi naplnujúce vidieť, ako sa úspech 10 rokov mení na novú kapitolu,“ popísal návrhár. Známy je predovšetkým svojim štýlom, ktorý prepojuje elementy sportswear, futurizmu, ale aj klasického francúzskeho luxusu a haute couture. Okrem toho ale módne publikum zaujal svojou schopnosťou vyrábať trendy kožené výrobky, teda najmä kabelky a topánky. Ide napríklad o kabelku Petite Malle z roku 2014 alebo najnovšiu verziu GO-14.

  Topánky a kabelky potom známy návrhár nechápe len ako doplnky, ale ako pevné súčasti svojej vlastnej módnej siluety. „Nejde len o jednotlivé elementy pospájané dokopy,“ vysvetlil totiž. „Je veľmi priamy, dokáže predvídať budúcnosť a nielen trendom porozumieť, ale aj ich vytvárať. Myslím, že presne to by mal líder trhu vedieť,“ okomentoval potom tvorbu Ghesquière riaditeľ Louis Vuitton Pietro Beccari.

  Nicolas Ghesquière je súčasťou francúzskej kultúry. Oblieka aj prvú dámu Francúzska

  Okrem toho vyzdvihol riaditeľ luxusnej francúzskej značky aj ďalšie kvality Ghesquièra. Obdivuje napríklad, že návrhár všetky svoje návrhy kreslí ručne ako „pravý návrhár“. „Dnes už nie je toľko ľudí, ktorí by dokázali to isté,“ popísal Beccari. Dodal rovnako, že je kreatívny riaditeľ súčasťou francúzskej kultúry, rovnako ako samotná módna spoločnosť. Dôkazom je medzi iným aj to, že Ghesquière dlhodobo navrhuje kúsky aj pre prvú dámu Francúzska Brigitte Macron.

  Hoci nie je Nicolas Ghesquière širokej verejnosti tak známy ako spevák a raper Pharrell Williams, ktorý vedie pánsku sekciu Louis Vuitton, je jedným z najpôsobivejších súčasných návrhárov. Svoju kariéru začal už v roku 1991, keď sa stal asistentom Jean Paul Gaultier. Od roku 1997 potom pracoval v pozícii kreatívneho riaditeľa spoločnosti Balenciaga. Práve u nej sa prvýkrát preslávil svojimi futuristickými, ale chic návrhmi. Za svoju prácu obdržal tiež niekoľko ocenení.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Louis Vuitton, Instagram, YouTube

  Symbióza Louis Vuitton a Nicolasa Ghesquière pokračuje. Návrhár povedie dámske kolekcie ďalších 5 rokov

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.