Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Okrem toho, že sa vo vysnívaných šatách musíte cítiť úplne bezchybne a skvele, je potrebné dodržať pár ďalších pravidiel. Nesnažte sa na šatách ušetriť. V cene zapožičaných šiat z klasických požičovní totiž zaobstaráte aj na mieru ušité a skvostné šaty.

  Nezabúdajte tiež, že časy klasických „princeznovských“ šiat sú už dávno preč. Tradičné požičané kúsky s korzetmi a naberanými tylovými spodničkami už nikoho neohromia. Pri výbere preto myslite na to, že jedného dňa budete chcieť svojimi svadobnými fotografiami osloviť aj vnúčatá.

  Danielle Frankel predstavuje nový pohľad na to, čo znamená byť nevestou. Nezabúda však ani na tradície

  Inšpiráciou pre Danielle Frankel sú oslavy a krása svadobných obradov. S rešpektom k nostalgii a tradícii, no s nadhľadom a zameraním na moderné túžby, otvára návrhárka Danielle Frankel Hirsch nový rozmer toho, čo znamená vstúpiť do manželstva.

  Jej voľba textílií, techník a estetiky môže pôsobiť jednoducho. V skutočnosti však skrýva zložitosť, a to tak v konštrukcii, ako aj v povrchových úpravách. Každý kus z jej tvorby nesie prvky hravosti a zraniteľnosti, ktoré verne zachytávajú príbeh nevesty a ženícha a pripravujú ich na to, čo ich čaká v manželstve.

  Naším favoritom číslo jedna sú šaty Jules. Hodváb moderne prekrýva kvalitný tylový spodok šiat, pričom zachováva tradičný tvar šiat. Ide o vhodnú voľbu pre všetky nevesty, ktoré sa chcú držať tradície s moderným prístupom.

  Zdroj: Danille Frankel

  Medzi ďalšie exkluzívne možnosti z dielne tohto svadobného domu patria šaty Cleo a Lana. Prvé z nich pripomínajú štýl, ktorý si obľúbila Taylor Swift pri udeľovaní nedávnych cien Grammy. Luxusný hodváb odpovie „áno“ za vás, zároveň v nich pulzuje precíznosť a vkus. Druhou alternatívou sú šaty zdobené pravými barokovými perlami a decentnými flitrami. Opäť sú teda absolútne bezchybné.

  Zdroj: Danielle Frankel

  Všetky šaty potom doplníte exkluzívnymi náušnicami v podobe sušených kvetov. Každý kus sa od seba mierne líši veľkosťou aj tvarom. Jednotlivé náušnice sú totiž vyrábané ručne, vďaka čomu bude vaša svadba úplne jedinečná. Navyše je to skvelá príležitosť zladiť doplnky s vašou kyticou.

  Zdroj: Danielle Frankel

  Vera Wang miluje vrstvený objem. Nebojí sa avantgardných mašlí ani rukavičiek

  Stálica medzi svadobnou garderóbou, značka Vera Wang, sa vo svojej poslednej kolekcii pohráva predovšetkým s navrstveným tylom. Objem je práve to, čo z Vera Wang robí ten najikonickejší svadobný módny dom.

  Ďalšou vlajkovou loďou svadobnej kolekcie je obľúbené riasenie, ktoré má jednu neoceniteľnú výhodu. Dokáže precízne zakryť to, čo ste kvôli predsvadobnému zhonu nestihli odstrániť, teda nejaké tie kilá navyše.

  Zdroj: Vera Wang

  Značka reagovala aj na súčasný trend mašlí. V tejto chvíli si dovolíme tvrdiť, že svadba je jediné odvetvie, kde je mašľa na mieste. Zakomponované sú v samotných šatách, ale zaobstaráte ich tu aj ako doplnok, napríklad pre ozvláštnenie účesu. Veľmi štýlová kombinácia je aj mix čiernych a bielych rukavíc, ktoré pôsobia veľmi sofistikovane.

  Zdroj: Vera Wang

  Všetky uvedené šaty sa samozrejme pohybujú v rádoch státisícov korún. Kto vám ale bráni v inšpirácii u vašej obľúbenej krajčírky alebo lokálnej dizajnérky? Inšpirácia je totiž cesta k úspechu. Nakoniec je však najdôležitejší komfort, nemá cenu sa tlačiť v požičaných šatách, ktoré vám vo finále vôbec nesedia.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.