Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Spoločnosť Dior vo svojej luxusnej galérii pravidelne predstavuje výstavy zamerané na svoj módny archív. Tentokrát sa v La Galerie Dior, umiestnenej v pôvodnom ateliéri módneho domu, rozhodla vzdať hold ženám. Vystaví totiž umenie zachytávajúce spoluprácu Dior s ženskými umelkyňami. Značka tak opäť potvrdila, že sa naďalej drží svojej feministického posolstva.

  Hneď ako vstúpite do luxusných priestorov La Galerie Dior na parížskej 30 Avenue Montaigne, pochopíte, čomu sa najnovšia výstava galérie venuje. Privíta vás totiž fotografia ikonického trička Dior s nápisom Všetci by sme mali byť feministi (We Should All Be Feminists). Vo svojej debutovej kolekcii ho predstavila súčasná kreatívna riaditeľka spoločnosti Maria Grazia Chiuri. Vedenie módneho domu totiž tentokrát uprelo pozornosť na ženy.

  Od piatku 24. novembra do pondelka 13. mája budete mať možnosť vidieť umenie aj návrhy predstavujúce spoluprácu Dior s ženami. Spozorovať budete môcť napríklad historický obraz umelkyne Leonor Fini, ktorý kedysi vo svojej galérii vystavil sám Christian Dior. Nechýbať ale nebude ani reprezentácia moderného umenia. Zapojené sú totiž aj súčasné umelkyne ako Judy Chicago, Eva Jospin, Brigitte Niedermair a Katerina Jebb.

  Špeciálna miestnosť je tiež venovaná mexickej umelkyni Eline Chauvet, ktorá tento rok s Mariou Grazii Chiuri spolupracovala na finále jej cruise kolekcie. Na radu bielych šiat s klasickým Dior pásom a bar jackets totiž vyšila feministické posolstvá vo svojom typickom štýle. „Nie som tvoj majetok,“ stojí napríklad na jednom kúsku červenou niťou. Jednotlivé časti výstavy tiež prepojujú diela Kateriny Jebb. Vytvára totiž digitálne fotografie zostavené z rôznych menších obrazov.

  Ženy stáli v centre módneho domu od samého počiatku. Dior sa inšpiroval svojou matkou aj sestrou

  „Galeria sa snaží stať sa laboratóriom v zmysle diel, ktoré vystavujeme a toho, ako odhaľujú rôzne časti histórie módneho domu,“ popísal riaditeľ La Galerie Dior Olivier Flaviano. Hlavné posolstvo výstavy je teda tentokrát to, že ženy hrali vo spoločnosti kľúčovú rolu už od jej začiatku. Sám Christian Dior bol totiž hlboko ovplyvnený ako svojou matkou Madeleine, tak sestrou Catherine, podľa ktorej vytvoril ikonický parfém Miss Dior.

  Tiež Maria Grazia Chiuri razí po celú svoju kariéru jasný feministický prístup. Od svojho nástupu do Dior v roku 2017 preto tiež spolupracovala s radou umelkýň. Luxusná La Galerie Dior potom svoje dvere prvýkrát otvorila v marci minulého roku. Jej cieľom je zachytiť históriu módneho domu v mieste, kde v roku 1946 vznikol. Súčasťou je preto tiež pracovňa Christiana Diora alebo sála, v ktorej návrhár usporiadal svoje prvé módne prehliadky.

  Zdroj: WWD, My French Country Home, Town and Country Magazine, Instagram, YouTube

  Nová výstava Dior oslavuje ženy. Zdôrazňuje feministickú posolstvo módneho domu

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.