Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Módne móla neovplyvňujú len nové rady doplnkov, ako sú šperky alebo kabelky. Svojou premenou si pravidelne prechádza aj svet hodiniek. Tento rok nás preto čaká niekoľko nových aj pokračujúcich trendov. Patria medzi ne napríklad zmenšujúce sa ciferníky, ale aj čoraz extravagantnejšie designy. Na svoje si prídu aj milovníci žltého zlata alebo starej dobrej klasiky.

  Zabudnite na moderný dizajn. Vracia sa nadčasová klasika starej školy

  Ak nie ste milovníci futurizmu, potom vás prvý zo súčasných trendov rozhodne poteší. Tento rok sa totiž začnú vracať modely, pripomínajúce historické hodinky. Do svojej ponuky ich totiž čoraz častejšie pridávajú aj značky, ktoré sú známe skôr svojimi športovejšími a masívnejšími kúskami.

  Elegancii koženého remienka a jednoduchého dizajnu skrátka odolá len málokto. Pokiaľ ste ale milovníkmi nevšedného dizajnu, zamilujete si napríklad variantu od značky Daniel Roth. Využíva totiž klasické prvky, zároveň ale odhalením ciferníku vytvorí mnohými vytúžený moderný punc.

  Zdroj: Rolex, Daniel Roth

  Milovníci naozajstného luxusu, jasajte. Žlté zlato sa opäť vracia do popredia

  Striebro a zlato medzi sebou vo svete hodiniek i šperkov neustále vedú nekonečný boj. Tento rok to však vyzerá, že výhru môžu oslavovať odtiene žltého zlata. Možno je tak na čase osviežiť trvajúci trend tichého luxusu o niečo výraznejšími doplnkami. Záleží však na vás, ako „ďaleko“ hodláte zájsť.

  Napríklad zvodný model od Bulgari sa bude perfektne hodiť na honosnejšie udalosti. Hodinky ovíjajúce sa okolo vášho zápästia skvele vyniknú napríklad s jednoduchou večernou róbou. Na druhej strane tradičnejší a menej okázalý model Longines môžete nosiť každý deň. Zároveň tak splníte aj vyššie spomínaný prvý trend, teda nadčasovú klasiku.

  Zdroj: Longines, Bulgari

  Opäť platí, že menej je viac. Nadišiel koniec opulentných maxi ciferníkov

  Možno ste si už koncom minulého roka všimli, že hodinky s drobnejšími ciferníkmi sú čoraz viac trendy. Podobným smerom sa hodinkový priemysel chce uberať aj v nasledujúcich mesiacoch. Čím ďalej viac zákazníkov totiž po luxusných značkách požaduje, aby vyrábali hodinky s maximálnym rozmerom 39mm, najlepšie ale s 36mm.

  Podobnú premenu by sme potom nemali očakávať iba u klasických hodiniek, ale aj tých športových a modernejších. Nám sa však zapáčila predovšetkým prvá kategória, v ktorej robí divy napríklad nadčasová značka Cartier. O niečo viac ozdobnú variantu potom nájdete u značky Patek Philippe. Model na fotografii je navyše spojený aj s nasledujúcim trendom.

  Zdroj: Cartier, Patek Philippe

  Čím viac farieb, tým lepšie. Farebné kreácie sa z prehliadkových mól presúvajú na hodinky

  Ďalším trendom tohto roku sú totiž všemožné farebné kreácie. Aj tento trend pritom začal už minulý rok. Príkladom je model Oyster z dielne slávneho výrobcu hodiniek Rolex, ktorý však značka vydala už v roku 2020. Medzi ostatné luxusné značky, ktoré farbám prepadli, patrí napríklad Tag Heuer alebo Hermès.

  Je to zaujímavý trend aj preto, že netradične narúša inak pomerne konzervatívny svet hodiniek. Nemusíte si ale vybrať ten najviac šialený model, aby ste sa k nemu pripojili. V ponuke existuje množstvo variantov, ktoré preferujú iba farebné pozadie ciferníka. Zostáva však otázkou, aká farba bude viesť v roku 2024.

  Zdroj: Rolex, Tag Heuer

  Niektorí ho milujú, iní nenávidia. „Skeleton play“ nie je pre každého

  Na záver sme si nechali tip, ktorým možno mnohí pohrdnú. Obľúbia si ho skôr tí, ktorí odmietli prvý spomínaný trend, teda starú dobrú osvedčenú klasiku. V tomto roku majú byť totiž podľa súčasných odhadov populárne modely, ktoré sa neboja akýchkoľvek výrazných prvkov. Nemusí teda ísť len o farbu, ako u vyššie spomínaného trendu.

  Príkladom môže byť napríklad rádoby popraskaný displej, využitý napríklad značkou Montblanc. V tejto kategórii však bude jednoznačne viesť takzvaný „skeleton play“. Teda úplné vynechanie klasického povrchu ciferníka a odhalenie samotného strojčeka. Až nasledujúce mesiace však odhalia, koľko priaznivcov si takýto nezvyčajný design nájde.

  Zdroj: Parmigiani, Montblanc

  Zdroj: Esquire, Wempe

  Na zápästie patrí tento rok zlato aj elegantná klasika. Objavte trendy sveta hodiniek roku 2024

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.