Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj nové trendy, a to nielen vo svete módy. Aj koktailová bublina sa môže tešiť na čerstvé objavy. Medzi čím viac populárnejšie drinky budú podľa súčasných odhadov tento rok patriť tie s ázijskými a s tropickými príchuťami. Klasický seltzer nahradia ochutené ľadové čaje a spritz si prejde nečakanou premenou. Kávové koktaily však budú aj naďalej na vrchole rebríčka.

  Dajte zbohom seltzerom. Na scénu prichádzajú takzvané tea drinks

  Jedna zo súčasných predpovedí koktailových trendov pre tento rok vidí budúcnosť v čajoch. Presnejšie povedané, majú nahradiť v súčasnosti hojne používané bublinkové seltzery. Teória je založená okrem iného na tom, že by ich využitie našli predovšetkým barmani, snažiaci sa miešať nízkokalorické drinky.

  Tie sa totiž nielen v poslednom roku tešia čoraz väčšej obľube. Čaje totiž neobsahujú toľko cukru ako rôzne ochutené bublinkové nápoje. Navyše existuje nespočetné množstvo ich príchutí, a teda aj spôsobov prípravy koktailov. Zostáva už teda len na zákazníkoch, či takú zložku v najnovších drinkoch ocenia.

  Zdroj: Unsplash

  Obyčajný citrón nahradí yuzu. Pripravte sa na nečakané ázijské chute

  Rovnako ako v móde, aj vo svete alkoholu sa ázijská kultúra stáva čoraz populárnejšou. Môžeme preto očakávať, že sa aj v drinkoch začnú čoraz častejšie objavovať príchute ako zázvor, citrónová tráva alebo list kafrovej limetky. Populárne sú aj samotné alkoholické nápoje, napríklad Baiiju, Sake alebo Mekhong.

  Osobitnú pozornosť však venujte ovociu s názvom yuzu. Ide o drobný citrusový plod, pestujúci sa predovšetkým v Japonsku a Kórei. Asi najviac sa podobá citrónu. Je však oveľa zaujímavejšie, a preto sa v poslednej dobe objavuje napríklad aj v kombinácii s rôznymi kávovými nápojmi. Pripravte sa teda na jeho ochutnávku v kombinácii s alkoholom.

  Nesmrteľnou klasikou sa aj v roku 2024 stane spritz. Objaví sa ale v nečakanej podobe

  Popularita spritzu skrátka neustáva. Už niekoľko rokov sa drží na vrchole rebríčka najobľúbenejších nápojov. Niet divu, je to ideálny nápoj na slnečné dni. Napriek tomu odborníci na koktaily odhadujú, že by tento rok mohol prejsť zmenou. Podľa nich totiž nastane čas, aby klasický Aperol ustúpil do pozadia.

  Namiesto neho sa do módy dostanú iné druhy spritzu. V Taliansku je dlhodobo obľúbený napríklad spritz campari alebo cynar. Svoj obľúbený nápoj si však môžete vychutnať aj s limoncellom alebo v jej zelenej variante. Fantázii sa medze nekladú, preto vám odporúčame, aby ste na jar s prvým spritzom roka urobili odvážny krok a skúsili niečo nové.

  Zdroj: Unsplash

  S novým rokom sa vráti stará dobrá klasika. Pripravte sa na bláznivé tropy

  Jedným z veľkých očakávaní tohto roka je návrat tropického ovocia. Drinky s ich príchuťou tak majú oficiálne opustiť špeciálne podniky nesúce typický názov Aloha alebo Havaj. Namiesto toho sa prederú na menu tých najviac luxusných a trendy barov. Opäť pritom bude z čoho vyberať.

  Príkladom je banánové Negroni alebo drink s názvom Mai Tai. Jedná sa o kokteil založený na jamajskom rume, zmiešanom s likérom Curaçao, šťavou z limetky a mandľovým sirupom. Okrem „oldies“ môžeme ale tiež predpokladať, že sa barmani pustia aj do čerstvých originálnych receptov.

  Zdroj: Unsplash

  Carajillo s prehľadom vyhráva. Kto nestihol super trend vlani, získal ďalších 12 mesiacov

  Posledný nami zvolený drink nie je pre milovníkov luxusných trendov žiadnou novinkou. Ide totiž o akýkoľvek koktail, ktorý kombinuje alkohol a kávu. Snáď najviac populárnym v minulom roku bolo espresso martini. V budúcom roku však bude o prvé miesto súperiť so španielskym drinkom, známym ako carajillo.

  Ide o španielsku verziu írskej kávy, teda zmes espressa a likéru. Jeho obdoba je však populárna aj v Kolumbii, Venezuele alebo na Kube. Podľa prieskumu Yelp s názvom 2024 Food & Drinks Trends vyhľadávanie termínu „carajillo“ za posledný rok vzrástlo o prekvapivých 118 percent.

  Zdroj: Unsplash

  Zdroj: The Cocktail Society, Wine Enthusiast, Vine Pair, YouTube

  Tento rok pohltí káva aj ázijské príchute. Objavte top drinky nadchádzajúcich mesiacov

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.