Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj nové trendy, a to nielen vo svete módy. Aj koktailová bublina sa môže tešiť na čerstvé objavy. Medzi čím viac populárnejšie drinky budú podľa súčasných odhadov tento rok patriť tie s ázijskými a s tropickými príchuťami. Klasický seltzer nahradia ochutené ľadové čaje a spritz si prejde nečakanou premenou. Kávové koktaily však budú aj naďalej na vrchole rebríčka.

  Dajte zbohom seltzerom. Na scénu prichádzajú takzvané tea drinks

  Jedna zo súčasných predpovedí koktailových trendov pre tento rok vidí budúcnosť v čajoch. Presnejšie povedané, majú nahradiť v súčasnosti hojne používané bublinkové seltzery. Teória je založená okrem iného na tom, že by ich využitie našli predovšetkým barmani, snažiaci sa miešať nízkokalorické drinky.

  Tie sa totiž nielen v poslednom roku tešia čoraz väčšej obľube. Čaje totiž neobsahujú toľko cukru ako rôzne ochutené bublinkové nápoje. Navyše existuje nespočetné množstvo ich príchutí, a teda aj spôsobov prípravy koktailov. Zostáva už teda len na zákazníkoch, či takú zložku v najnovších drinkoch ocenia.

  Zdroj: Unsplash

  Obyčajný citrón nahradí yuzu. Pripravte sa na nečakané ázijské chute

  Rovnako ako v móde, aj vo svete alkoholu sa ázijská kultúra stáva čoraz populárnejšou. Môžeme preto očakávať, že sa aj v drinkoch začnú čoraz častejšie objavovať príchute ako zázvor, citrónová tráva alebo list kafrovej limetky. Populárne sú aj samotné alkoholické nápoje, napríklad Baiiju, Sake alebo Mekhong.

  Osobitnú pozornosť však venujte ovociu s názvom yuzu. Ide o drobný citrusový plod, pestujúci sa predovšetkým v Japonsku a Kórei. Asi najviac sa podobá citrónu. Je však oveľa zaujímavejšie, a preto sa v poslednej dobe objavuje napríklad aj v kombinácii s rôznymi kávovými nápojmi. Pripravte sa teda na jeho ochutnávku v kombinácii s alkoholom.

  Nesmrteľnou klasikou sa aj v roku 2024 stane spritz. Objaví sa ale v nečakanej podobe

  Popularita spritzu skrátka neustáva. Už niekoľko rokov sa drží na vrchole rebríčka najobľúbenejších nápojov. Niet divu, je to ideálny nápoj na slnečné dni. Napriek tomu odborníci na koktaily odhadujú, že by tento rok mohol prejsť zmenou. Podľa nich totiž nastane čas, aby klasický Aperol ustúpil do pozadia.

  Namiesto neho sa do módy dostanú iné druhy spritzu. V Taliansku je dlhodobo obľúbený napríklad spritz campari alebo cynar. Svoj obľúbený nápoj si však môžete vychutnať aj s limoncellom alebo v jej zelenej variante. Fantázii sa medze nekladú, preto vám odporúčame, aby ste na jar s prvým spritzom roka urobili odvážny krok a skúsili niečo nové.

  Zdroj: Unsplash

  S novým rokom sa vráti stará dobrá klasika. Pripravte sa na bláznivé tropy

  Jedným z veľkých očakávaní tohto roka je návrat tropického ovocia. Drinky s ich príchuťou tak majú oficiálne opustiť špeciálne podniky nesúce typický názov Aloha alebo Havaj. Namiesto toho sa prederú na menu tých najviac luxusných a trendy barov. Opäť pritom bude z čoho vyberať.

  Príkladom je banánové Negroni alebo drink s názvom Mai Tai. Jedná sa o kokteil založený na jamajskom rume, zmiešanom s likérom Curaçao, šťavou z limetky a mandľovým sirupom. Okrem „oldies“ môžeme ale tiež predpokladať, že sa barmani pustia aj do čerstvých originálnych receptov.

  Zdroj: Unsplash

  Carajillo s prehľadom vyhráva. Kto nestihol super trend vlani, získal ďalších 12 mesiacov

  Posledný nami zvolený drink nie je pre milovníkov luxusných trendov žiadnou novinkou. Ide totiž o akýkoľvek koktail, ktorý kombinuje alkohol a kávu. Snáď najviac populárnym v minulom roku bolo espresso martini. V budúcom roku však bude o prvé miesto súperiť so španielskym drinkom, známym ako carajillo.

  Ide o španielsku verziu írskej kávy, teda zmes espressa a likéru. Jeho obdoba je však populárna aj v Kolumbii, Venezuele alebo na Kube. Podľa prieskumu Yelp s názvom 2024 Food & Drinks Trends vyhľadávanie termínu „carajillo“ za posledný rok vzrástlo o prekvapivých 118 percent.

  Zdroj: Unsplash

  Zdroj: The Cocktail Society, Wine Enthusiast, Vine Pair, YouTube

  Tento rok pohltí káva aj ázijské príchute. Objavte top drinky nadchádzajúcich mesiacov

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.