Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Najhorúcejšie doplnky sú bezpochyby tie, ktoré vám prinášajú radosť. A čo vám môže priniesť radosť väčšiu než taká vecička, vďaka ktorej sa ocitnete na vrchole extázy. Kto na konci článku nebude mať rumenec na tvári, ako by ho nečítal. Nemusíte sa hanbiť, nie je za čo. Sex a všetko s ním spojené je neoddeliteľnou súčasťou duševnej rovnováhy a zdravia. Áno, dnes to bude trochu chúlostivé, ale na druhej strane zistíte, že míňať sa nemusí vždy len za kabelky alebo športiaky. Investovať do rozkoše je ako investovať do seba. Tieto erotické hračky sú iné ako ostatné.

  Hračky schválené Gwyneth Paltrow

  Nie náhodou sú na eshope Goop herečky Gwyneth Paltrow sexuálne hračky v kategórii „wellness“. O jej postoji k sexualite si človek môže urobiť obrázok celkom jednoducho. Všetko hovoriaci je napríklad jej sviečka s vôňou vagíny, orgazmu alebo vajíčko yoni pre posilnenie panvového dna a ako kľúč k otvoreniu ženskej energie.

  Gwyneth má za sebou veľa kontroverzií, ale jedno sa jej uprieť nedá. Tieto pomôcky nevyzerajú ako tie, ktoré by ste chceli schovať. Vyzerajú ako dizajnové doplnky do bytu. Ako flakóny luxusných parfémov. Dokonca predáva retiazok, ktorý sa v prípade náhlej potreby premieňa na vibrátor, čo oblasť sebauspokojenia posúva na ďalšiu metu. Je to tak trochu výzva, že sa za svoje prirodzené pudy nemáme hanbiť, naopak o ne máme starať s láskou. A s niečím rozkošným, čo vibruje.

  Vibrácie vo zlate

  Vo výčte sexuálnych pomôcok pre náročnú klientelu nesmie chýbať značka Lelo. V sortimente má totiž stroj, ktorý je celý pokrytý 24 karátovým zlatom. Ideálny pre tých, ktorí chápu, že aj potešenie môže mať svoju cenu, konkrétne trebárs 15 000 EUR. Ak hľadáte každodenné kúzlo a súhlasíte s tým, že dobré veci vyžadujú čas, potom viete, kde hľadať. Len vás upozorňujeme, že akonáhle sa zaviažete ku kúpe, počkáte si 30 dní, kým sa váš klín a zlatý grál stretnú, pretože táto hračka potom bude vyrobená špeciálne pre vás. S láskou, samozrejme.

  Foto: Lelo

  Kráľovská rozkoš

  Rozmachom sektoru tovaru pre dospelých a spoločenskou uvoľnenosťou sa otvoril trh pre absolútny luxus aj v spálni. Nicmenej austrálsky klenotník Colin Burn sa už viac než pred 20 rokmi rozhodol vytvoriť najdrahší vibrátor na svete. Volá sa Pearl Royale, je vyrobený z platiny, diamantov, safírov a perál. Bol toho názoru, že ak prijímame skutočný luxus v iných aspektoch nášho života, prečo nie v sexuálnom prežitku. Tak vytvoril jedinečný umelecký šperk, ktorý by obstál aj po boku korunovačných klenotov. Nakoniec symbolizuje to, ako veľmi by sme si mali erotiky vážiť. Existujú iba 3 kusy a pořizovacia cena je 1 800 000 USD.

  Erotické šperky

  Za luxusný koniec to vzala aj značka Fornicouture, ktorých erotické hračky pre dospelých sú ručne robené a stoja väčšinou okolo 1 000 EUR. Ich kúsok Fuji sa pyšní tým, že má na jednej strane dildo a na druhej bič z klokaniej kože od majstra, ktorý údajne vyrába biče pre britskú kráľovskú rodinu. Ale predsa len, presvedčte niekoho, aby investoval toľko peňazí do potešenia, ktoré môže získať aj lacnejšie.

  Asi preto sa americká dizajnérka Betony Vernor vydala cestou jemných a nežných šperkov, ktoré možno diskrétne využiť aj pre vlastné potešenie. Hovorí im výstižne „Jewel-Tools“ a tvrdí, že jej hlavným cieľom ako návrhárky je zlepšiť kvalitu každodenného života, takže svojim návrhom propožičiava silu potešiť. Ikonický je prsteň so siedmimi perlami, ktorý vo svojej najdrahšej verzii stojí 9 000 EUR. Nosiť sa má na prostredníčku najzdatnejšej ruky. Keď príde jeho čas, otočte ho smerom k dlani a niekam sa schovejte.

  Foto: Betony Vernon

  Udržateľná slasť

  Inovácie stoja peniaze. Na druhej strane, ak ste zapálení do vlastného potešenia aj prírody, potom by vám nemali uniknúť ekologické erotické hračky od firmy The Natural Love Company, ktorej heslo F*ck yourself, not the planet si, prosím, preložte sami. K výrobe pomôcok využívajú recyklované plasty z oceánov, za každú predanú hračku vysadia strom, tovar balia do neplastových obalov, poháňajú ich energia z obnoviteľných zdrojov a kompenzujú emisie zo svojich objednávok. Svoje poslanie berú vážne. Výberom týchto erotických pomôcok dávate zelenú svojim intímnym prežitkom, ale tiež pozitívne ovplyvňujete planétu. Aby bolo jasno, aj v tomto prípade ide o tovar, ktorý je esteticky príjemný, nie vulgárny.

  Foto: The Natural Love Company

  Zdroje: Goop, Lelo, Betony Vernon, Fornicouture, TNLC, Treasure the Erotic

  Keď sa spojí dizajn a sex: Erotické hračky pre náročných nechcete schovať. Spoznajte vibrácie obalené zlatom, diamantmi a perlami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.