Více

  Sledujte nás na Instagrame

  V oblasti filmov a seriálov je správna vizuálna estetika polovica úspechu. V čase, keď sme zvyknutí na najprepracovanejšiu grafiku takmer čohokoľvek, od filmu očakávame riadny estetický zážitok. Okrem príbehu tvorí jeden z hlavných dôvodov, prečo sa nám film páči. Či už oceníte skvostné kulisy, alebo dokonalé zachytenie atmosféry, určite si z nášho zoznamu vyberiete.

  Farebne nasýtený filmový poklad má na konte Wes Anderson. Prvé miesto patrí filmu Grandhotel Budapešť

  Režisér Wes Anderson je svojou dokonalou filmovou estetikou preslávený. Film, o ktorom je reč, však predstavuje úplnú špičku. Ide o niekoľkými cenami ocenený film Grandhotel Budapešť. Aj keď je v ňom načrtnutá predvojnová atmosféra, ide o veľmi príjemný zážitok s hlbokým posolstvom.

  Príbeh sa odohráva vo fiktívnej krajine Zubrowka a čerpá inšpiráciu z prosperujúcej „starej“ Európy. Hoci sa film miestami odohráva v brutálnom komunistickom období, väčšina sa odohráva v prostredí kapitalistického luxusu.

  Samotný hotel je rozžiarený ružovými sýtymi odtieňmi. Európa je tu tiež vykreslená na výbornú a precízne odráža danú dobu. Niekoľko prvkov vám najskôr pripomenie Karlove Vary, odkiaľ pochádza veľká časť inšpirácie režiséra.

  V hlavnej úlohe oceníte herca Ralpha Fiennes, ktorého obsadenie hovorí za všetko. Herec je podľa nás spájaný iba s kvalitnými filmami a tu opäť predviedol skvelý výkon, ktorý dokonale korešpondoval s jeho fiktívnou postavou.

  Štýlová dekadencia. Film Saltburn stvárňuje novodobé aristokratické prostredie

  Novinka z roku 2023 s názvom Saltburn priniesla celý rad negatívnych aj pozitívnych ohlasov. Sami sme film videli a úprimne nevieme, aký z neho máme mať pocit. Čo však vieme určite, je fakt, že jeho estetika je veľmi prepracovaná. Kritikov príbehu môžeme ubezpečiť, že atmosféra a kostýmy sú nezabudnuteľné.

  Film sa odohráva prevažne vo vnútri honosného domu aristokratickej rodiny v období nultých rokov. Estetika a obzvlášť kostýmy, ako by vypadli z tejto doby aj prostredia. V kombinácii s hercom Jacobom Elordi, na ktorého má v súčasnosti polovica internetu obsesívny crush, potom estetická stránka nemá žiadnu chybu.

  @tvdinspired Tento film si zaslúžil nomináciu na zlatý glóbus #saltburn #saltburnedit #jacobelordi #jacobelordiedit #saltburnmovie #fyp #fypage #felixcatton #barrykeoghan ♬ originálny zvuk – 📞

  Fanúšikovia Jacoba Elordi navyše jasajú, pretože vo filme stvárňuje sexy a neodolateľnú postavu. Film poteší najmä oči milovníkov tzv. old money štýlu. Najväčšiu pozornosť si potom vyslúžil primárne na sociálnych sieťach. O kontroverziu sa zase starajú veľmi dekadentné až zvrátené scény.

  Temnou estetikou prekypuje film Dark Shadows. Johnny Depp a Helena Bonham Carter tvoria ikonické duo

  Film Dark Shadows, v slovenčine Temné tiene, nie je žiadnym nováčikom. Všimli ste si v ňom ale niekedy dokonale vykreslené americké sedemdesiatky? Izba teenage Caroline je úplne bezchybná, rovnako ako prímorské mestečko a dom, v ktorom rodina žije. Hviezdne obsadenie ani nekomentujeme. Helena Bonham Carter a Johnny Depp tvoria absolútne nezabudnuteľnú dvojicu.

  Čo však estetiku povyšuje na ešte vyššiu úroveň, je úžasný soundtrack. Celým filmom vás sprevádza starostlivo vybraná hudba, ktorá obsahuje skladby od Black Sabath aj Deep Purple. V kombinácii s momentálne obľúbenou upírskou tematikou vznikol ďalší filmový klenot, na ktorý nedáme dopustiť.

  Po zhliadnutí akéhokoľvek filmu z tohto zoznamu odporúčame vypočuť si aj jednotlivé originálne soundtracky. Hudba totiž neodmysliteľne patrí k estetike aj charakteru atmosféry. Grandhotel Budapešť reflektuje svoju dobu pomocou hravých orchestrálnych tónov, umocňujúcich napätie a záhadnosť. Saltburn ospevuje klasické Y2K hity, a to spoločne s old money pôsobiacimi skladbami. Dark Shadows potom oproti predošlým filmom vyžaruje vysokú melanchóliu.

  Zdroje: YouTube, TikTok, Instagram

  Estetika tvorí polovicu úspešného filmu. Potešte sa filmami lahodiace očiam

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.