Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Múzou sa môže stať modelka, herečka, popová ikona, ale aj herec, model alebo spevák. Väčšinou sme zvyknutí na známe tváre z obrazoviek, nie vždy je to ale nutnosťou. Zoznámime vás preto s ikonickými celebritami i pomyselnými nováčikmi. Pri bližšom pohľade je až neuveriteľné, ako dokonale múzy vykresľujú pomyselné hodnoty jednotlivých módnych domov.

  Pán temnôt obdivuje modela Tyrone Dylan. Ikonická tvár otvára takmer každé prehliadkové mólo

  Model Tyrone Dylan oslovil niekoľko modelingových agentúr, ale žiadna nebola podľa jeho predstáv. Preto sa vydal na vlastnú päsť do Paríža, kde sa osobne stretol s populárnym návrhárom Rickom Owens. Ten ho okamžite katapultoval na vrchol kariéry a okamžite odštartoval jeho éru slávneho modela. Rick sa s jeho osobnosťou natoľko stotožnil, že ho v priebehu rokov obsadzoval predovšetkým na otváranie alebo ukončovanie svojich prehliadok.

  Zdroj: Rick Owens

  Netrvalo teda dlho a Tyrone sa stal jednou z návrhárových najväčších múz. Pokiaľ zamierite napríklad na jeho Instagram, zistíte, že perfektne zapadá do všetkých pilierov značky Rick Owens. Vystupuje veľmi avantgardne, nemá problém s nahotou a jeho výška podčiarkuje ostro vyzerajúcu tvár. Vďaka tomu sa dnes už slávny model podieľa na samotnej tvorbe nových kolekcií.

  Osudové stretnutie v nočnom klube. Značka Saint Laurent čerpá zo štýlu Betty Catroux dodnes

  Yves Saint Laurent bol módnym vizionárom, ktorého tvorivý proces bol často inšpirovaný rôznymi múzami. Medzi nimi najviac vynikala modelka Betty Catroux, ktorá sa tak stala jednou z najvýznamnejších foriem inšpirácie. Spojenie oboch osobností ovplyvnilo módny svet tým, že prinieslo nový, androgýnny prístup k dizajnu.

  Rozširoval totiž tradičné hranice ženského obliekania. Preto sa do dnešných čias pri slávnom francúzskom módnom dome stretávame s dámskymi kostýmami i kabátmi, ktoré kedysi vychádzali z pánskych strihov a siluet.

  Betty a Yves sa potom prvýkrát stretli v parížskom nočnom klube Régine, v ktorom odštartovali svoj úzky vzťah. Pokiaľ sa do skúmania tvorby ikonického dua ponoríte ešte o niečo hlbšie, pochopíte, ako aj aktuálne kolekcie kopírujú dnes už historické fotografie.

  Azzedine Alaïa bol ako stvorený pre očarujúce Grace Jones. Stala sa z nich kultová dvojica

  Všetci poznáme ikonické dvojice ako Karl Lagerfled a Kristen Stewart. Gianni Versace a Naomi Campbell alebo Hubert de Givenchy s Audrey Hepburn. Tí všetci sú ospevovaní do dnešnej doby. Málokto si už ale spomenie na úplne rovnako vkusnú dvojicu tuniského návrhára Azzedine Alaïa s jamajskou speváčkou, herečkou a modelkou Grace Jones.

  Zdroj: Grace Jones

  Najikonickejší moment ich priateľstva vyvrcholil, keď Alaïa, majster módy, vytvoril šaty pre „bondovku“ Pohľad na vraždu. Fiktívna postava May Day (Grace Jones) vo filme získala niekoľko jeho návrhov. Samozrejme, ešte pomerne nedávno ju obliekal aj na jej koncerty, ktoré sa, mimochodom, konajú dodnes.

  Kráľovná popu nápadne odráža ducha samotnej značky. Madonna a Jean Paul Gaultier tvoria nerozlučnú dvojicu

  V dejinách módy existuje niekoľko ikonických dvojíc. Jedna z nich sa však vyčleňuje svojou nekonvenčnosťou a neprehliadnuteľným štýlom. Jean Paul Gaultier a jeho múza Madonna sú nerozlučne spojení neustálou túžbou prekračovať hranice všetkého očakávaného.

  Gaultierov alternatívny prístup k móde a speváčkina posadnutosť narušovaním spoločenských konvencií vytvorili energiu, ktorá sa následne stala aj kultúrnou záležitosťou moderných módnych dejín.

  @the.baguetteboy Madonna vyzerá ikonicky v Jean Paul Gaultier | ⭐️ #jeanpaulgaultier #madonna #fashion #mode #art #kunst #music #music #popicon #icon #ambitiontour #amfargala #runway #metgala #metgala2018 #fakeb00b #fy #fyp #fypシ #viral #trends ♬ Smoked out Phonk – TREVASPURA

  Spolupráca oboch talentovaných osobností sa začala už v 80. rokoch minulého storočia. Vtedy totiž Gaultier navrhol pre Madonnu ikonické kostýmy pre jej turné „Blond Ambition“. Tieto looky, vrátane ikonického korzetu s kužeľmi, sa následne stali symbolom celej vtedajšej éry.

  Definujú navyše spojenie medzi umením a módnou avantgardou. Partnerstvo návrhára a jeho múzy potom pokračovalo aj v ďalších rokoch. Či už vo vytváraní odvážnych scénických outfitov, alebo v navrhovaní kostýmov pre videoklipy a koncerty.

  Zdroj: Instagram, TikTok

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.

  Kampaň značky Fendi oslavuje puto medzi matkou a dcérou. Kate a Lila Grace Moss propagujú kabelku Peekaboo

  Taliansky módny dom Fendi zverejnil ďalšiu zo série kampaní propagujúcich jeho slávnu kabelku Peekaboo. Tentokrát sa jej ujala rodina supermodeliek, konkrétne Kate Moss a jej dcéra Lila Grace Moss. Fotografie majú zachytiť ich úzke puto, vďaka čomu sa Peekaboo stáva symbolom rodinného dedičstva.