Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Festive season a ďalšie špeciálne príležitosti si žiadajú jeden veľmi základný prvok, ktorým sú čierne šaty. Okrem absolútnej univerzality a kompatibility s akýmikoľvek doplnkami symbolizujú sebavedomie a nezávislosť. Avšak dokážu byť aj sexy a zvodné. Naša selekcia tipov na čiernu „klasiku“ odráža aktuálne trendy, drží sa tichého luxusu a nabáda k minimalistickému posadnutiu. Nezabúdame ale ani na „maximalistov“.

  Šaty, ktoré hovoria vlastnou rečou. Nebojte sa objavovať a skúste kožený model

  Rebelstvo a odvaha tvoria dve tajné ingrediencie, ktoré z kožených šiat robia nekonvenčný a zaujímavý kúsok. Aj keď zvolíte jednoduchý strih, vždy budú pôsobiť honosne a fantasticky. Nezabudnite brať veľký ohľad na vzhľad kože. Veľká chyba, ktorej sa ľudia často dopúšťajú, vzniká v okamihu, keď k šatám zvolia ďalší kožený prvok.

  Ak však nie je z rovnako vyzerajúceho materiálu, výsledný look bude nevkusný. Inšpirovať sa môžete napríklad u značky The Attico, ktorá tento fakt berie do úvahy a ponúka šaty aj topánky v rovnakej koženej „variante“. Ďalšou minimalistickou a zároveň luxus kričiacou variantou sú šaty z aktuálnej sezóny Chloé.

  Foto: The Attico, Chloé

  Kráľovné drámy si obľúbia šaty Toteme. Vyvoláte pocit, že ukrývate tajomstvo

  Značka Toteme akoby do svojej rady šiat ukryla niekoľko tajomstiev. Všetky jej kúsky pôsobia záhadne, aj keď sa ich čaro skrýva v jednoduchosti. Či už sa vám páči velvet, alebo zavinovací model, oba majú spoločného menovateľa. Tým je minimalizmus. Predstavuje totiž istotu, ktorú ženy nosiace podobné kúsky ztelošujú.

  Šaty sa navyše skvele kombinujú a nepoznajú hranice hravosti. Zdá sa vám to ako hlúposť? Ak áno, môžeme vás uistiť, že opak je pravdou. Aj minimalistické kúsky je totiž možné vyniesť na extravagantný spôsob. Doplniť ich môžete napríklad kabelkou a šperkami Rabanne, alebo tiež výrazným kožuchom a ikonickými YSL podpätkami. V podobnej rozmanitosti tkvie magia značky Toteme.

  Foto: Toteme

  S klesaním teplôt siahnite po úpletových šatách. Zahrejú a oslnia zároveň

  Využite zimu na maximum a zaobstarajte si úpletové šaty. Ide o jediné ročné obdobie, kedy je možné ich vyniesť. Navyše dokonale vystihujú zimnú a chladnú eleganciu. Napríklad značka The Row ponúka rozprávkový model s rolákom a pletenými nabranými rukávmi. Vďaka dlhému strihu ich počas zimy oblečiete takmer každý deň. Kardigánová verzia od The Attico zasa očarí milovníkov street štýlu. Perfektne sa hodí k baggy džínsom aj cargo pants. Snese sa ale aj s výraznými okuliarmi alebo kabelkou.

  Foto: The Row, The Attico

  Nový rok sa blíži míľovými krokmi. Oslávte jeho príchod v objatí jemných períčok

  Pre oslavu Nového roka odporúčame návštevu Gilda&Pearl. Britský módny dom totiž ponúka čierne šaty, medzi ktorými si vyberie snáď každý. Na konte má honosný model s perím, predným rozparkom a lesklým vzhľadom aj úplne jednoduché šaty, bez akéhokoľvek rušivého elementu. Tiež períčkové rukávy nie sú na módnej scéne žiadnym nováčkom. Preto budú na tohtoročné luxusné večierky vhodné rovnako ako minulý rok.

  Foto: Gilda&Pearl

  Hanna Schönberg predstavila vlastnú značku. Ponúka kúsky na hranici avantgardnej módy

  Dosť bolo minimalizmu. Influencerka Hanna Schönberg uviedla na trh vlastný brand Arakii, ktorý by sme popísali ako nižšiu hranicu avantgardnej módy. Aj keď sú jeho kúsky trochu nezvyčajné, stále sa držia bežne nositeľných noriem. Ide o ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú kúsok na pomedzí extravagancie a jednoduchosti. Skvelým príkladom sú šaty Eve Dress. Zaujmú francúzskym šmrncom, ale prekvapí aj luxusne spracovaným tvarom ramien.

  Zdroj: Instagram

  Čierne šaty ako neodmysliteľný klenot sviatočného obdobia. Pohrajte sa s minimalistickou klasikou

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.