Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Festive season a ďalšie špeciálne príležitosti si žiadajú jeden veľmi základný prvok, ktorým sú čierne šaty. Okrem absolútnej univerzality a kompatibility s akýmikoľvek doplnkami symbolizujú sebavedomie a nezávislosť. Avšak dokážu byť aj sexy a zvodné. Naša selekcia tipov na čiernu „klasiku“ odráža aktuálne trendy, drží sa tichého luxusu a nabáda k minimalistickému posadnutiu. Nezabúdame ale ani na „maximalistov“.

  Šaty, ktoré hovoria vlastnou rečou. Nebojte sa objavovať a skúste kožený model

  Rebelstvo a odvaha tvoria dve tajné ingrediencie, ktoré z kožených šiat robia nekonvenčný a zaujímavý kúsok. Aj keď zvolíte jednoduchý strih, vždy budú pôsobiť honosne a fantasticky. Nezabudnite brať veľký ohľad na vzhľad kože. Veľká chyba, ktorej sa ľudia často dopúšťajú, vzniká v okamihu, keď k šatám zvolia ďalší kožený prvok.

  Ak však nie je z rovnako vyzerajúceho materiálu, výsledný look bude nevkusný. Inšpirovať sa môžete napríklad u značky The Attico, ktorá tento fakt berie do úvahy a ponúka šaty aj topánky v rovnakej koženej „variante“. Ďalšou minimalistickou a zároveň luxus kričiacou variantou sú šaty z aktuálnej sezóny Chloé.

  Foto: The Attico, Chloé

  Kráľovné drámy si obľúbia šaty Toteme. Vyvoláte pocit, že ukrývate tajomstvo

  Značka Toteme akoby do svojej rady šiat ukryla niekoľko tajomstiev. Všetky jej kúsky pôsobia záhadne, aj keď sa ich čaro skrýva v jednoduchosti. Či už sa vám páči velvet, alebo zavinovací model, oba majú spoločného menovateľa. Tým je minimalizmus. Predstavuje totiž istotu, ktorú ženy nosiace podobné kúsky ztelošujú.

  Šaty sa navyše skvele kombinujú a nepoznajú hranice hravosti. Zdá sa vám to ako hlúposť? Ak áno, môžeme vás uistiť, že opak je pravdou. Aj minimalistické kúsky je totiž možné vyniesť na extravagantný spôsob. Doplniť ich môžete napríklad kabelkou a šperkami Rabanne, alebo tiež výrazným kožuchom a ikonickými YSL podpätkami. V podobnej rozmanitosti tkvie magia značky Toteme.

  Foto: Toteme

  S klesaním teplôt siahnite po úpletových šatách. Zahrejú a oslnia zároveň

  Využite zimu na maximum a zaobstarajte si úpletové šaty. Ide o jediné ročné obdobie, kedy je možné ich vyniesť. Navyše dokonale vystihujú zimnú a chladnú eleganciu. Napríklad značka The Row ponúka rozprávkový model s rolákom a pletenými nabranými rukávmi. Vďaka dlhému strihu ich počas zimy oblečiete takmer každý deň. Kardigánová verzia od The Attico zasa očarí milovníkov street štýlu. Perfektne sa hodí k baggy džínsom aj cargo pants. Snese sa ale aj s výraznými okuliarmi alebo kabelkou.

  Foto: The Row, The Attico

  Nový rok sa blíži míľovými krokmi. Oslávte jeho príchod v objatí jemných períčok

  Pre oslavu Nového roka odporúčame návštevu Gilda&Pearl. Britský módny dom totiž ponúka čierne šaty, medzi ktorými si vyberie snáď každý. Na konte má honosný model s perím, predným rozparkom a lesklým vzhľadom aj úplne jednoduché šaty, bez akéhokoľvek rušivého elementu. Tiež períčkové rukávy nie sú na módnej scéne žiadnym nováčkom. Preto budú na tohtoročné luxusné večierky vhodné rovnako ako minulý rok.

  Foto: Gilda&Pearl

  Hanna Schönberg predstavila vlastnú značku. Ponúka kúsky na hranici avantgardnej módy

  Dosť bolo minimalizmu. Influencerka Hanna Schönberg uviedla na trh vlastný brand Arakii, ktorý by sme popísali ako nižšiu hranicu avantgardnej módy. Aj keď sú jeho kúsky trochu nezvyčajné, stále sa držia bežne nositeľných noriem. Ide o ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú kúsok na pomedzí extravagancie a jednoduchosti. Skvelým príkladom sú šaty Eve Dress. Zaujmú francúzskym šmrncom, ale prekvapí aj luxusne spracovaným tvarom ramien.

  Zdroj: Instagram

  Čierne šaty ako neodmysliteľný klenot sviatočného obdobia. Pohrajte sa s minimalistickou klasikou

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.