Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Kvalitný opalovací krém by mal mať svoje čestné miesto v každej kozmetickej taštičke. Opúšťať by ju nemal ani v zime, keď to zdanlivo vyzerá, že už toľko slniečka nesvieti. Získavame potom falošný pocit, že nie je potrebné sa pred ním schovávať pod „extra“ krémom. Opak je pravdou. Chrániť by sme sa mali každý deň, a to v každom ročnom období. Objavte základy toho, ako opaľovacie krémy správne používať.

  Nenechajte sa v zime zmiasť chladným počasím, ktoré vám bude našepkávať, že je na čase odložiť opaľovací krém. Slniečko pracuje neustále, a to aj keď je za mrakmi alebo spoza nich vykukne len občas. Jeho UV lúče totiž postupne rozkladajú vaše kožné bunky, čím spôsobujú predčasné starnutie pokožky. Okrem viditeľnejších vrások by vás ale malo trápiť ešte iné a akútnejšie riziko – zvýšená pravdepodobnosť rakoviny kože.

  Osvojte si základy opaľovacích krémov. Už nikdy nešliapnete vedľa.

  Aby ale opaľovací krém plnil svoju funkciu, musí byť skutočne kvalitný a spĺňať určité kritériá. Vždy by ste mali napríklad používať produkt, ktorý má ochranu aspoň SPF 30. Takáto hodnota vás ochráni pred asi 97 percentami UV lúčov. Napriek tomu je ale potrebné krém cez deň opätovne aplikovať, a to najlepšie každé dve hodiny. Pokiaľ vyrážate na hory, odporúča sa krém s ochranou SPF 50.

  Dôvodom je predovšetkým to, že sa lúče od snehu odrážajú a sú tak ešte silnejšie. Vhodné je tiež zaobstarať si model, ktorý vydrží napriek vode alebo potu. Aplikovať by ste potom mali krém aspoň 20 minút pred tým, než vyjdete z domu. Nezabudnite ani na svoje pery alebo viac schované miesta, ako je spodná strana nosa. Samozrejmosťou je aj použitie krému na krk a dekolt, pokiaľ nie je zakrytý.

  Oplatí sa používať chemické aj fyzikálne opaľovacie krémy. Dbajte ale na vlastné preferencie.

  Ďalším dôležitým bodom pri výbere opalovacích krémov je, aby chránili pred UVA aj UVB žiarením. Budete mať na výber z viacerých „druhov“ týchto produktov, hlavne chemických, fyzických a kombinovaných krémov. Chemické verzie absorbuju UV žiarenie, zatiaľ čo fyzické ho blokujú. Prvá možnosť je výhodná tým, že je často viac gélová a lepšie sa zmiešava s make-upom.

  Napríklad s opaľovacím krémom Bioré UV Aqua Rich vám neohrozí, že budete musieť bojovať s nepríjemnou bielou stopou. Je pravda, že opalovacie krémy na telo sa dajú použiť aj na tvár, nie vždy sú však najlepšou voľbou. Výsledkom môže byť často nevzhľadná lesklá pleť. „Neviditeľný“ vzhľad dosiahnete aj s Unseen Sunscreen od spoločnosti Supergoop!

  Zdroj: Bioré, Supergoop!

  Chemické opalovacie krémy však nemusia byť vždy dobre dostupné. Našťastie existuje aj veľa fyzických krémov, ktoré sú vhodnejšie pre make-up. Väčšinou majú gelovú až krémovú konzistenciu. Napríklad minerálny krém s SPF 50+ od Dr. Jart+ vám poskytne pocity, pri ktorých takmer zabudnete na krém. Rovnaký výsledok dosiahnete aj s SPF 30 krémom od spoločnosti First Aid Beauty.

  Zdroj: Dr. Jart+, First Aid Beauty

  Zdroj: Manhattan Dermatology, The New York Times, The Strategist, YouTube

  Chráňte sa pred slnkom aj v zime. Opalovacie krémy sú základom každej starostlivosti o pleť

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.