Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Kvalitný opalovací krém by mal mať svoje čestné miesto v každej kozmetickej taštičke. Opúšťať by ju nemal ani v zime, keď to zdanlivo vyzerá, že už toľko slniečka nesvieti. Získavame potom falošný pocit, že nie je potrebné sa pred ním schovávať pod „extra“ krémom. Opak je pravdou. Chrániť by sme sa mali každý deň, a to v každom ročnom období. Objavte základy toho, ako opaľovacie krémy správne používať.

  Nenechajte sa v zime zmiasť chladným počasím, ktoré vám bude našepkávať, že je na čase odložiť opaľovací krém. Slniečko pracuje neustále, a to aj keď je za mrakmi alebo spoza nich vykukne len občas. Jeho UV lúče totiž postupne rozkladajú vaše kožné bunky, čím spôsobujú predčasné starnutie pokožky. Okrem viditeľnejších vrások by vás ale malo trápiť ešte iné a akútnejšie riziko – zvýšená pravdepodobnosť rakoviny kože.

  Osvojte si základy opaľovacích krémov. Už nikdy nešliapnete vedľa.

  Aby ale opaľovací krém plnil svoju funkciu, musí byť skutočne kvalitný a spĺňať určité kritériá. Vždy by ste mali napríklad používať produkt, ktorý má ochranu aspoň SPF 30. Takáto hodnota vás ochráni pred asi 97 percentami UV lúčov. Napriek tomu je ale potrebné krém cez deň opätovne aplikovať, a to najlepšie každé dve hodiny. Pokiaľ vyrážate na hory, odporúča sa krém s ochranou SPF 50.

  Dôvodom je predovšetkým to, že sa lúče od snehu odrážajú a sú tak ešte silnejšie. Vhodné je tiež zaobstarať si model, ktorý vydrží napriek vode alebo potu. Aplikovať by ste potom mali krém aspoň 20 minút pred tým, než vyjdete z domu. Nezabudnite ani na svoje pery alebo viac schované miesta, ako je spodná strana nosa. Samozrejmosťou je aj použitie krému na krk a dekolt, pokiaľ nie je zakrytý.

  Oplatí sa používať chemické aj fyzikálne opaľovacie krémy. Dbajte ale na vlastné preferencie.

  Ďalším dôležitým bodom pri výbere opalovacích krémov je, aby chránili pred UVA aj UVB žiarením. Budete mať na výber z viacerých „druhov“ týchto produktov, hlavne chemických, fyzických a kombinovaných krémov. Chemické verzie absorbuju UV žiarenie, zatiaľ čo fyzické ho blokujú. Prvá možnosť je výhodná tým, že je často viac gélová a lepšie sa zmiešava s make-upom.

  Napríklad s opaľovacím krémom Bioré UV Aqua Rich vám neohrozí, že budete musieť bojovať s nepríjemnou bielou stopou. Je pravda, že opalovacie krémy na telo sa dajú použiť aj na tvár, nie vždy sú však najlepšou voľbou. Výsledkom môže byť často nevzhľadná lesklá pleť. „Neviditeľný“ vzhľad dosiahnete aj s Unseen Sunscreen od spoločnosti Supergoop!

  Zdroj: Bioré, Supergoop!

  Chemické opalovacie krémy však nemusia byť vždy dobre dostupné. Našťastie existuje aj veľa fyzických krémov, ktoré sú vhodnejšie pre make-up. Väčšinou majú gelovú až krémovú konzistenciu. Napríklad minerálny krém s SPF 50+ od Dr. Jart+ vám poskytne pocity, pri ktorých takmer zabudnete na krém. Rovnaký výsledok dosiahnete aj s SPF 30 krémom od spoločnosti First Aid Beauty.

  Zdroj: Dr. Jart+, First Aid Beauty

  Zdroj: Manhattan Dermatology, The New York Times, The Strategist, YouTube

  Chráňte sa pred slnkom aj v zime. Opalovacie krémy sú základom každej starostlivosti o pleť

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.