Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Vo svete, v ktorom je luxus synonymom materiálneho nadbytku a bohatstva, je ľahké podľahnúť ilúzii, že iba finančná prosperita môže zaručiť šťastie. Viete, ako sa hovorí, že šťastie si za peniaze nekúpiš? Iné príslovie zase hovorí, že zdravie je skutočné bohatstvo. Znie to ako klišé, ktorými sa chlácholia tí, čo nemajú dostatok prostriedkov. Možno by sme si však mali konečne pripustiť, že skutočná podstata luxusného života presahuje materiálne vlastníctvo.

  Predstavte si to najkrajšie prostredie, najlepšiu kuchyňu, nábytok alebo vybavenie. Najveľkolepejšie zážitky. To všetko zakalené okovami zlého zdravia. V takej chvíli by ste všetko vymenili za to, aby ste boli opäť zdraví. Skutočný luxus totiž zahŕňa viac ako opulentnú dovolenku a značkový tovar. Je skôr dokonalou súhrou finančných prostriedkov a pohody. Žiadne bohatstvo nenahradí vitalitu, ktorú prináša silné a prekvitajúce telo a myseľ.

  Spojenie mysle a tela

  Finančné prostriedky nepochybne umožňujú prístup k jedinečným privilégiám. Tá ale na spokojný život nestačí. Zdravý životný štýl nie je len pominuteľný trend, ale trvalá investícia do kvality života. Keď sa o svoje telo staráme, naša myseľ reaguje a priživuje stav rovnováhy, ktorý zvyšuje schopnosť si pôžitky života naplno vychutnávať.

  Fyzické zdravie a emocionálna pohoda tak spolu naozaj hlboko súvisia. Zážitky sú totiž následne intenzívnejšie a každé potešenie hlbšie. To je rozdiel medzi obyčajnou existenciou a autentickým životom. Medzi prchavými okamihmi radosti a trvalým stavom blaženosti.

  Zdroj: Pexels

  Jedlo ako palivo

  Do svojho luxusného auta by ste nikdy nenaliali podradný benzín. Jedlo je pre nás teda ako palivo, ktoré telu poskytujeme. Samozrejme, nemali by ste si odopierať gurmánske pôžitky. Základ vašej stravy by ale väčšinou mali tvoriť potraviny s vysokým obsahom živín. Vyberajte si organické suroviny z miestnych zdrojov, vyživujúce telo na bunkovej úrovni.

  Umocníte tak aj svoje kulinárske zážitky, pretože si vychutnáte všetky tie bohaté chute nespracovaných potravín. Až potom zažijete skutočnú hostinu pre zmysly. Výživa je základným kameňom pohody a zdravia, ktorý v oblasti luxusu nadobúda nový význam. Využite svoje prostriedky a chcite to najlepšie. Svoje telo tak zmeníte aj zvnútra.

  Môžete sa hýbať, výborne!

  Mohli by ste každý deň len sedieť, na všetko mať inteligentné zariadenia alebo zamestnancov. Luxus ale nie je len o tom, že nečinne sedíte. Využívajte preto spektrum svojej fyzickej vitality. Zaraďte do svojho programu pravidelné cvičenie, ktoré nebudete brať ako povinnosť, ale ako oslavu svojho tela.

  Môže sa jednať o pokojnú jogu, povzbudzujúcu tanečné lekcie alebo svižný ranný beh. Fyzická aktivita je vyjadrením potenciálu sily, pružnosti a pôvabu vášho tela. Nie je to trest, je to darček sebe samému a prejav živej energie, ktorá poháňa všetky vaše životné dobrodružstvá.

  Skutočná cena prítomného okamihu

  Vo svete, ktorý sa neúprosne ženie vpred, sa umenie vychutnávať si prítomný okamih stáva neoceniteľným. Je ľahké skĺznuť a rozbiť svoju pozornosť na tisíc kúskov. Kedy ste si však naposledy vychutnávali krásny okamih s neochvejným sústredením?

  Zaraďte do každodenného života praktiky, ktoré vám navrátia jednoduchú vnímavosť. Môže to byť meditácia, hlboké dýchanie alebo jednoducho len chvíľka, kedy sa nenecháte ničím rozptyľovať. Bdelosť je ako zlatá niť spájajúca tkaninu luxusného života. Bohatstvo je v prítomnosti, tu si za peniaze nekúpite.

  Zdroj: Pexels

  Odpočívate dostatočne?

  Kvalita výdatného odpočinku sa často prehliada. Spánok je najväčším pôžitkom pre telo a myseľ a je zadarmo. Preto neváhajte a premeňte svoju spálňu na spánkovú svätyňu s prepychovou posteľnou bielizňou a upokojujúcimi vôňami. Každý deň začnete s novou energiou a vitalitou. Akt spánku sa stane rituálom. Nejde však len o zatvorenie očí, ale o oddanie sa hlbokému stavu obnovy, v ktorom sa telo a myseľ regenerujú.

  Pestujte citové bohatstvo

  Rozvíjajte zmysluplné vzťahy, obklopte sa pozitivitou a pestujte myslenie založené na vďačnosti. Vzťahy, ktoré nadväzujeme, a láska, ktorú zdieľame, nesmierne prispievajú k nášmu pocitu spokojnosti. Citové bohatstvo je pravým základom skutočne prosperujúceho života. Emočný blahobyt je teda najžiarivejší klenot, majstrovské dielo, o ktoré sa s láskou a úctou musíme starať.

  Foto:Pexels

  Bohatstvo nad bohatstvo. Podstata pravého luxusu pramení z nehmotných statkov

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.