Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Súčasťou perfektného looku je bezpochyby aj očarujúce účes. K lesklým a zdravým vlasom vám pomôže rad produktov. Zabudnúť by ste ale nemali ani ostatných pomocníkov tejto beauty kategórie. Dajte šancu najlepším fénom roka, kefám na mokré vlasy, hodvábnym turbanom a gumičkám alebo tým najkvalitnejším kulmám a žehličkám na vlasy.

  Luxusný fén vám ušetrí čas aj starosti. Objavte favoritov tohto roku

  Fénov je na trhu každý rok nespočetne. Beauty experti sa ale tento rok zhodli na troch najobľúbenejších produktoch. Patria do nich predovšetkým modely, ktoré vám zaručia suché vlasy v čo najrýchlejšom čase. Zároveň sa ale sústredí aj na to, aby vám zachovali aj ich zdravie. Skúsene tak zamedzia nechcenému štiepeniu alebo elektrizovaniu vlasov.

  Vybrať si môžete napríklad z fénov od firmy Dyson s názvom Supersonic. Vhodný je pre všetky typy vlasov. Varianta od talianskej firmy Ga.Ma s názvom Professional IQ Perfetto zase ponúka extra ľahkú variantu vhodnú na cestovanie. Na získanie fénu ako z kaderníckeho salónu zase navštívte stránky Harry Josh.

  Zdroj: Dyson, Ga.Ma, Harry Josh

  Vytvorte dokonalé kučery alebo rovný účes bez výčitiek svedomia. Pomôže správna kulma alebo žehlička

  Všetky občas zatúžime presne po tom type vlasov, ktorý nám príroda nedopriala. So správnymi nástrojmi to môžeme dosiahnuť bez toho, aby sme svoje vlasy postupne, ale iste ničili. Je preto ale potrebné sledovať viac ako len teplotu, ktorú je vytúžená žehlička alebo kulma schopná dosiahnuť.

  Pozor si musíte dať aj na to, ako svoj „ničivý“ charakter vyvažuje. Napríklad žehlička od Revlon s názvom Salon Straight Copper Smooth ponúka medenú keramiku, ktorá ničeniu aspoň čiastočne zabraňuje. Kulma Conair Infiniti PRO Curling Wand zaručí zdravé vlasy pomocou turmalínovej keramiky.

  Zdroj: Conair, Revlon

  Vyhrajte nad strapatými vlasmi v sprche. Vyskúšajte hrebeň do vody alebo masážneho pomocníka

  Pokiaľ sa starostlivosti o vlasy vyhýbate s tým, že sa vám nikdy nechce pokoriť večne zapletené vlasy, nezúfajte. Skúste si ich rozčesať v sprche so špeciálnym hrebeňom. Napríklad ten od značky Wet Brush sa hodí ako do vody, tak aj do sucha. Jeho nylonové štetiny vedia skrátka čarovať.

  Rovnako vám ale poslúži aj akýkoľvek iný hrebeň, vytvorený za pomoci rovnakej „technológie“ vhodnej do vody. Zlepšiť si kvalitu polámaných a krehkých vlasov môžete aj za pomoci masážnych hrebeňov. Vhodné sú aj do sprchy, pretože vám umožnia správne zapracovať masku na vlasy alebo luxusné olejčeky.

  Pocit luxusu vám dodá hodvábny turban a gumička alebo špeciálny jemný uterák

  Pri starostlivosti o vlasy je potrebné zamerať sa v podstate na každý produkt, ktorý sa vašich vlasov dotkne. Zabudnúť preto nesmiete ani na spánok, ktorý koľkokrát dokáže pokaziť čerstvo umyté a nadýchané vlasy. Skúste si ich preto nabudúce zabaliť do hodvábneho turbanu alebo čiapočky.

  Napriek trochu vtipnému vzhľadu robia títo pomocníci divy. Ocenia ich predovšetkým majiteľky kučeravých vlasov. Podobne potom fungujú aj hodvábne gumičky scrunchie, ktoré zabránia elektrizovaniu. Starostliví potom musíte byť aj pri sušení vlasov. Odmeňte sa preto špeciálnym uterákom, ktorý chráni pred polámaním i rozstrapkaním.

  Zdroj: Soluniere, Aquis

  Zdroje: WWD, Reviewed USA Today, Byrdie, Allure, Instagram“

  Pozdvihnite starostlivosť o vlasy na novú úroveň. Vyskúšajte hodvábny turban, hrebeň na mokré vlasy alebo špeciálny uterák

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.