Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Do začiatku roka potrebujeme všetci poriadnu dávku energie. Preto je január skvelým mesiacom na vylepšenie vašej domácej kávovej výbavy. S kvalitnými pomôckami na výrobu dokonalej šálky sa vám hneď bude vstávať o niečo lepšie. Predovšetkým však budete môcť z vybraných kávových zŕn vyťažiť to najlepšie.

  Mletie kávy ako kľúč k úspechu. Alebo bez pravidelnosti to nepôjde


  Ak nekupujete zrnkovú kávu pravidelne, ale dávate prednosť jednoduchšej a už namletej možnosti, potom je čas na novoročnú zmenu. Čerstvo namletá káva je snáď najväčší rozdiel, ktorý pocítite pri hľadaní dokonalej šálky. Pri takejto premene je však potrebné dbať na správne vybraný kávový mlynček. Môžete si vybrať napríklad elektrický, ktorý vám túto úlohu výrazne uľahčí.

  Uistite sa však, že ide o kónický mlynček. Tento mechanizmus totiž zaručí, že sa zrnká rozomelú rovnomerne, čo je pri extrakcii kávy to najdôležitejšie. Zároveň uprednostnite jednoduché možnosti nastavenia hrubosti mletých zŕn. Užitočný môže byť aj ručný mlynček, pretože s ním je nastavenie spomínanej veľkosti o niečo jednoduchšie. Zaručí tiež krásny ranný rituál.

  Zdroj: Niche, Comandante

  O vylepšenie šálky sa postará aj presná váha. Bude sa hodiť najmä pri filtri

  Ak už vlastníte dokonalý mlynček na kávu, môže sa vám hodiť presná váha. Je užitočná najmä pre milovníkov filtrov, ktorí používajú french press, V60 alebo napríklad chemex. Ďalším veľmi dôležitým bodom extrakcie kávy je pomer vody a kávy. Pri výbere správneho pomocníka by ste mali dbať napríklad na jeho rýchlosť.

  Ďalšou výhodnou funkciou môže byť napríklad odolnosť proti vode, ktorá by však pri tých lepších modeloch mala byť samozrejmosťou. Niektoré váhy ponúkajú aj časovač, čo je tiež užitočná pomôcka. Aj keď môžete kávu extrahovať „od oka“, väčšia precíznosť prinesie ešte lepšie výsledky. Kvalitné váhy ponúkajú napríklad značky Fellow alebo Acaia.

  Zdroj: Fellow, Acaia

  Kúpte si takú, ktorá je funkčná aj dizajnová. Špeciálnu kanvicu si zamilujete

  V prípade, že ste špeciálnu kanvicu na kávu ešte nikdy nevideli, iste si ju čoskoro zamilujete. Ide totiž o veľmi roztomilú pomôcku. Opäť sa vám bude hodiť pri alternatívnych prípravách kávy, ako je spomínaný Chemex, V60, AeroPress a ďalšie. Vďaka svojmu úzkemu hrdlu totiž umožňuje správne zaliatie rozomletej kávy.

  Často je totiž dôležité, aby sa všetky zrnká pod vodu dostali rovnomerne, pomaly a približne v rovnakom čase. Podobná precíznosť sa však ťažko dodržuje s klasickou varnou kanvicou. Okrem toho podobné kanvice ponúkajú aj sledovanie teploty, čo je ďalšia dôležitá funkcia. Niektoré kávy totiž vyžadujú napríklad vodu s teplotou len 80 alebo 90 stupňov.

  Zdroj: Cosori, Fellow

  Vychutnajte si skvelú kávu na cestách. Prenosné kávovary ocenia najmä dobrodruhovia

  Ďalším spôsobom, ako pozdvihnúť svoju kávovú hru na ďalšiu úroveň sú alternatívne prípravy kávy vhodné aj na cestovanie. Jednou z nich je už spomínaný AeroPress. Ide o ľahký a jednoduchý nástroj, ktorý sa ľahko umýva a je veľmi skladný. Stačí vám len vyextrahovanú kávu pretlačiť cez filter rovno do hrnčeka.

  Ak ste však skôr milovníkmi espressa, potom oceníte pomôcku s názvom Nanopresso. Stačí v podstate len stlačiť a na svete je dokonalá šálka čerstvej kávy. Okrem toho sa táto pomôcka dá v praktickom balení ľahko prenášať. Jej ľahkosť si zamilujú najmä dobrodruhovia cestujúci na niekoľkodňové túry.

  Zdroj: AeroPress, Wacaco

  Na detailoch záleží. Postarajte sa aj o štýlové hrnčeky

  Posledný tip je skôr čerešničkou na torte. Nie je totiž nič lepšie, než si svoj vypiplaný nápoj vypiť v dizajnovom hrnčeku. Pokiaľ si neviete rady, alebo ste milovníkmi minimalizmu, odporúčame predovšetkým modely bez ušiek. Aj keď sa môžu zdať nepraktické, opak je pravdou. Okrem toho s nimi urobíte dojem na všetkých znalcov Instagramu.

  Na známej sociálnej sieti sa totiž objavujú s vytrvalou pravidelnosťou. Zamilovali sme si aj rôzne farebné varianty, ale chybu neurobíte napríklad ani s hrnčekmi Nespresso. Majú totiž onen jednoduchý tvar, ozvláštnené sú však o zaujímavé ryhy. Podobné verzie ale nájdete prakticky v každom dizajnovom obchode.

  Zdroje: Instagram

  Začnite nový rok s kvalitnou dávkou kofeínu. Vylepšite svoju kávovú hru

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.