Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Ako všetci vieme, šaty robia človeka! Preto sa dnes ponoríme do sveta princezien a budeme vyberať perfektné rozprávkové šaty. Príležitostí, kedy ich vyniesť, vás totiž čaká celá rada. Festive season je za rohom a po nej nasleduje plesová sezóna. Pripravili sme pre vás teda lookbook zaujímavých a zároveň bežne nositeľných modelov, ktoré navyše zodpovedajú tohtoročným trendom.

  Draho vyzerajúce a luxusné šaty má na konte aj Dolce and Gabbana. Dominujú trblietky a priehľadné materiály

  Tento rok taliansky gigant Dolce & Gabbana okorenil módny svet o veľkú dávku priehľadných materiálov a kryštálov. Napríklad šaty posiaté rubínovými kryštálmi sú doslova must-have. V podobnom komplekte dokonca na show dorazila aj Kim Kardashian. Hranice si Dolce & Gabbana nekladli ani v priehľadnosti. Trendy šaty na prvej fotke preto pôsobia úplne rozprávkovo. Nakoniec máme aj styling tip. Ak si vyberiete šaty len s ramienkami, skúste ich doplniť dlhými rukavicami. U Dolce & Gabbana získate saténové, priehľadné aj čipkované.

  Foto: Dolce & Gabbana

  Nesmrteľnú eleganciu zhmotňuje Saint Laurent. Nebojí sa odhaliť ramená ani chrbát

  Značka Saint Laurent je preslávená svojou nadčasovosťou aj anti-age efektom. U jej šiat to ale platí dvojnásob. Všetky modely totiž pôsobia jednoducho, a predsa majestátne. Aj keď ide o klasické tvary, o elegantnú monumentalitu sa postará materiál a strihy. Tento rok nás Saint Laurent prekvapil skvelou ukážkou toho, ako možno krásne skombinovať a nosiť zvierací vzor. „Tygrové“ šaty na poslednej fotke s odhaleným chrbtom vyzerajú dokonale.

  Foto: Saint Laurent

  Aj Versace vie vytvoriť minimalistické šaty. Čierne šaty dopĺňa drobná Medúza

  Slová Versace a minimalizmus sú absolútnym opakom. V najnovšej zimnej kolekcii nám ale slávna talianska značka predviedla, že vie impozantne pracovať aj s jednoduchosťou. Módna spoločnosť preto ponúka klasické čierne šaty snáď vo všetkých dĺžkach, teda od mini až po maxi. Jednoliatosť potom oživila kovovým ozdobným prvkom s Medúzou. O zvyšok sa postarajú atypické, ale stále elegantné strihy.

  Foto: Versace

  Nenútený luxus skrýva Valentino. Aktuálna kolekcia pripomína zimné kráľovstvo

  Šaty Valentino ako by kopírovali ľad, sneh alebo nočnú oblohu. Pôsobia vznešene, elegantne a až utopicky. Valentino šaty z tohtoročnej ponuky sa hodia k akejkoľvek špeciálnej príležitosti. Na prvý pohľad sa síce zdajú veľmi chladné, ale vieme si ich predstaviť aj v iných ročných obdobiach. Značnú obľubu si značka Valentino našla aj v kravatách, ktoré dokážu outfit nevídaným spôsobom oživiť.

  Foto: Valentino

  Elisabetta Franchi zostáva elegantná a chic. Libuje si aj v coat dresses

  Návrhárka Elisabetta Franchi má svoj nezameniteľný štýl vo forme francúzskej klasiky. Tento rok si hrala rovnako ako väčšina dizajnérov s priehľadnými materiálmi a hojne využívala aj tyl. Špecialitou značky sú ale nesmrteľné coat dress. Každý rok sa objavia u niekoľkých návrhárov, ale Elisabetta si na nich dáva záležať každý rok a vždy ich obohatí o aktuálne trendy.

  Foto: Elisabetta Franchi

  Pre ďalšiu inšpiráciu odporúčame navštíviť instagramový profil Leonie Hanne. Módna influencerka skvelo kombinuje farby a rada experimentuje s tvarmi aj strihmi. Nájdete u nej inšpiráciu pre šaty na večierok, na pracovnú schôdzku, ale aj na čas trávený s priateľmi. Často postuje aj fotografie alebo videá v neočakávanej a zábavnej forme.

  Zdroj: Instagram

  Prežite sviatočnú sezónu ako princezná. Zahaľte sa do šiat s rubínmi, tylom alebo elegantne odhalenými ramenami

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.