Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Ako všetci vieme, šaty robia človeka! Preto sa dnes ponoríme do sveta princezien a budeme vyberať perfektné rozprávkové šaty. Príležitostí, kedy ich vyniesť, vás totiž čaká celá rada. Festive season je za rohom a po nej nasleduje plesová sezóna. Pripravili sme pre vás teda lookbook zaujímavých a zároveň bežne nositeľných modelov, ktoré navyše zodpovedajú tohtoročným trendom.

  Draho vyzerajúce a luxusné šaty má na konte aj Dolce and Gabbana. Dominujú trblietky a priehľadné materiály

  Tento rok taliansky gigant Dolce & Gabbana okorenil módny svet o veľkú dávku priehľadných materiálov a kryštálov. Napríklad šaty posiaté rubínovými kryštálmi sú doslova must-have. V podobnom komplekte dokonca na show dorazila aj Kim Kardashian. Hranice si Dolce & Gabbana nekladli ani v priehľadnosti. Trendy šaty na prvej fotke preto pôsobia úplne rozprávkovo. Nakoniec máme aj styling tip. Ak si vyberiete šaty len s ramienkami, skúste ich doplniť dlhými rukavicami. U Dolce & Gabbana získate saténové, priehľadné aj čipkované.

  Foto: Dolce & Gabbana

  Nesmrteľnú eleganciu zhmotňuje Saint Laurent. Nebojí sa odhaliť ramená ani chrbát

  Značka Saint Laurent je preslávená svojou nadčasovosťou aj anti-age efektom. U jej šiat to ale platí dvojnásob. Všetky modely totiž pôsobia jednoducho, a predsa majestátne. Aj keď ide o klasické tvary, o elegantnú monumentalitu sa postará materiál a strihy. Tento rok nás Saint Laurent prekvapil skvelou ukážkou toho, ako možno krásne skombinovať a nosiť zvierací vzor. „Tygrové“ šaty na poslednej fotke s odhaleným chrbtom vyzerajú dokonale.

  Foto: Saint Laurent

  Aj Versace vie vytvoriť minimalistické šaty. Čierne šaty dopĺňa drobná Medúza

  Slová Versace a minimalizmus sú absolútnym opakom. V najnovšej zimnej kolekcii nám ale slávna talianska značka predviedla, že vie impozantne pracovať aj s jednoduchosťou. Módna spoločnosť preto ponúka klasické čierne šaty snáď vo všetkých dĺžkach, teda od mini až po maxi. Jednoliatosť potom oživila kovovým ozdobným prvkom s Medúzou. O zvyšok sa postarajú atypické, ale stále elegantné strihy.

  Foto: Versace

  Nenútený luxus skrýva Valentino. Aktuálna kolekcia pripomína zimné kráľovstvo

  Šaty Valentino ako by kopírovali ľad, sneh alebo nočnú oblohu. Pôsobia vznešene, elegantne a až utopicky. Valentino šaty z tohtoročnej ponuky sa hodia k akejkoľvek špeciálnej príležitosti. Na prvý pohľad sa síce zdajú veľmi chladné, ale vieme si ich predstaviť aj v iných ročných obdobiach. Značnú obľubu si značka Valentino našla aj v kravatách, ktoré dokážu outfit nevídaným spôsobom oživiť.

  Foto: Valentino

  Elisabetta Franchi zostáva elegantná a chic. Libuje si aj v coat dresses

  Návrhárka Elisabetta Franchi má svoj nezameniteľný štýl vo forme francúzskej klasiky. Tento rok si hrala rovnako ako väčšina dizajnérov s priehľadnými materiálmi a hojne využívala aj tyl. Špecialitou značky sú ale nesmrteľné coat dress. Každý rok sa objavia u niekoľkých návrhárov, ale Elisabetta si na nich dáva záležať každý rok a vždy ich obohatí o aktuálne trendy.

  Foto: Elisabetta Franchi

  Pre ďalšiu inšpiráciu odporúčame navštíviť instagramový profil Leonie Hanne. Módna influencerka skvelo kombinuje farby a rada experimentuje s tvarmi aj strihmi. Nájdete u nej inšpiráciu pre šaty na večierok, na pracovnú schôdzku, ale aj na čas trávený s priateľmi. Často postuje aj fotografie alebo videá v neočakávanej a zábavnej forme.

  Zdroj: Instagram

  Prežite sviatočnú sezónu ako princezná. Zahaľte sa do šiat s rubínmi, tylom alebo elegantne odhalenými ramenami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.