Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Parížsky týždeň módy hneď na druhý deň odhalil prehliadky dvoch legendárnych módnych domov. Kreatívna riaditeľka Dior Maria Grazia Chiuri v najnovšej kolekcii oslávila prácu návrhára Marca Bohan. Vzdala preto hold móde 60. rokov minulého storočia. Anthony Vaccarello zase v návrhoch pre Saint Laurent perfektne vyzdvihol koncept krehkosti aj transparentnosti.

  Dior oslávil módnu revolúciu 60. rokov 20. storočia. Odkázal aj na svoju prvú ready-to-wear kolekciu

  Druhá polovica 60. rokov minulého storočia predstavovala pre značku Dior dôležité obdobie. Jej vtedajší kreatívny riaditeľ Marc Bohan sa totiž rozhodol pre radikálny krok. V roku 1967 vytvoril pre slávny módny dom prvú ready-to-wear kolekciu. Prehliadka s názvom Miss Dior tak zásadne zmenila históriu. Vysokú módu totiž urobila dostupnejšiu. Zároveň však uvoľnila predstavy o vtedajšej dámskej móde.

  Zdroj: Reuters

  Týmto zásadným zmenám sa rozhodla vzdať hold súčasná kreatívna riaditeľka značky Dior Maria Grazia Chiuri vo svojej najnovšej kolekcii. „Podľa môjho názoru sa vplyv a talent Marca Bohana často podceňuje. Jeho práca však bola feministická dávno predtým, ako ženy začali páliť podprsenky,“ komentovala svoj zámer podľa The Fashion Network. Niektoré z jej návrhov preto niesli nápis Miss Dior, odkazujúci na spomínanú revolučnú prehliadku.

  Medzi ďalšie kúsky Dior prehliadky patrili aj klasické trenčkoty, šaty v „áčkovom“ strihu aj sukne po kolená. Väčšina kolekcie sa navyše niesla v béžových a pieskových odtieňoch. Chiuri tým odkazovala na prácu umelkyne Gabrielly Crespi, ktorá s Bohanom spolupracovala. Na prehliadke potom nechýbalo ani množstvo celebrít. Zastavila sa na nej napríklad aj herečka a ambasádorka značky Jennifer Lawrence.

  Saint Laurent venoval kolekciu krehkosti. Zachytil ju úchvatnými transparentnými vzormi

  Úplne úchvatnú prehliadku predstavil aj módny dom Saint Laurent. Jeho kreatívny riaditeľ Anthony Vaccarello ju venoval predovšetkým dvom konceptom, a to transparentnosti a krehkosti. Zhodou náhod tým najnovšiu šou prepojil aj so súčasnou výstavou YSL s názvom Transparencies. V Paríži ju potom od jej otvorenia na začiatku februára navštívilo 14 000 návštevníkov.

  Zdroj: Reuters

  Úspech priehľadných materiálov je teda viac ako zrejmý. Nie je tak prekvapením, že návštevníkov Parížskeho týždňa módy oslovila aj Vaccarello posledná tvorba. Väčšina z modeliek potom predviedla košele, topy, šaty alebo puzdrové sukne z priehľadného a jemného materiálu. Kúsky vytvárali skvelý kontrast s výraznými obrovskými kabátmi a kožuchmi.

  Zdroj: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  PFW: Dior vzdal hold módnej revolúcii 60. rokov a Saint Laurent zachytil transparentnú krehkosť

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.