Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Parížsky týždeň módy hneď na druhý deň odhalil prehliadky dvoch legendárnych módnych domov. Kreatívna riaditeľka Dior Maria Grazia Chiuri v najnovšej kolekcii oslávila prácu návrhára Marca Bohan. Vzdala preto hold móde 60. rokov minulého storočia. Anthony Vaccarello zase v návrhoch pre Saint Laurent perfektne vyzdvihol koncept krehkosti aj transparentnosti.

  Dior oslávil módnu revolúciu 60. rokov 20. storočia. Odkázal aj na svoju prvú ready-to-wear kolekciu

  Druhá polovica 60. rokov minulého storočia predstavovala pre značku Dior dôležité obdobie. Jej vtedajší kreatívny riaditeľ Marc Bohan sa totiž rozhodol pre radikálny krok. V roku 1967 vytvoril pre slávny módny dom prvú ready-to-wear kolekciu. Prehliadka s názvom Miss Dior tak zásadne zmenila históriu. Vysokú módu totiž urobila dostupnejšiu. Zároveň však uvoľnila predstavy o vtedajšej dámskej móde.

  Zdroj: Reuters

  Týmto zásadným zmenám sa rozhodla vzdať hold súčasná kreatívna riaditeľka značky Dior Maria Grazia Chiuri vo svojej najnovšej kolekcii. „Podľa môjho názoru sa vplyv a talent Marca Bohana často podceňuje. Jeho práca však bola feministická dávno predtým, ako ženy začali páliť podprsenky,“ komentovala svoj zámer podľa The Fashion Network. Niektoré z jej návrhov preto niesli nápis Miss Dior, odkazujúci na spomínanú revolučnú prehliadku.

  Medzi ďalšie kúsky Dior prehliadky patrili aj klasické trenčkoty, šaty v „áčkovom“ strihu aj sukne po kolená. Väčšina kolekcie sa navyše niesla v béžových a pieskových odtieňoch. Chiuri tým odkazovala na prácu umelkyne Gabrielly Crespi, ktorá s Bohanom spolupracovala. Na prehliadke potom nechýbalo ani množstvo celebrít. Zastavila sa na nej napríklad aj herečka a ambasádorka značky Jennifer Lawrence.

  Saint Laurent venoval kolekciu krehkosti. Zachytil ju úchvatnými transparentnými vzormi

  Úplne úchvatnú prehliadku predstavil aj módny dom Saint Laurent. Jeho kreatívny riaditeľ Anthony Vaccarello ju venoval predovšetkým dvom konceptom, a to transparentnosti a krehkosti. Zhodou náhod tým najnovšiu šou prepojil aj so súčasnou výstavou YSL s názvom Transparencies. V Paríži ju potom od jej otvorenia na začiatku februára navštívilo 14 000 návštevníkov.

  Zdroj: Reuters

  Úspech priehľadných materiálov je teda viac ako zrejmý. Nie je tak prekvapením, že návštevníkov Parížskeho týždňa módy oslovila aj Vaccarello posledná tvorba. Väčšina z modeliek potom predviedla košele, topy, šaty alebo puzdrové sukne z priehľadného a jemného materiálu. Kúsky vytvárali skvelý kontrast s výraznými obrovskými kabátmi a kožuchmi.

  Zdroj: The Fashion Network, WWD, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  PFW: Dior vzdal hold módnej revolúcii 60. rokov a Saint Laurent zachytil transparentnú krehkosť

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.