Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Každý rok zverejní spoločnosť Pantone odtieň, ktorý bude svet módy, architektúry aj umenia sprevádzať po nasledujúce mesiace. Tentokrát jej zástupcovia oznámili, že nás v roku 2024 obklopí upokojujúca farba s názvom peach fuzz. Jej svetlé až hrejivé tóny nás majú upokojiť a pripomenúť nám kúzlo priateľstva a spolupatričnosti. Reflektujú tak aj súčasné dianie z celého sveta.

  Po ostro ružovej farbe roku 2023, známej ako Viva Magenta, prichádza Pantone Color Institute s o niečo pokojnejším variantom. Z predchádzajúcej výrazne krikľavej farby totiž vo svojej predpovedi na rok 2024 prešiel do o niečo rezervovanejších vôd. Farbou budúceho roka totiž bude odtieň 13-1023 s názvom peach fuzz. Vyvolávať má podľa známej spoločnosti potrebu uistenia, empatie a súcitu.

  Zároveň v nás má usídliť pocit túžby po pokojnejšej budúcnosti. Vo všetkých smeroch nás tak má predovšetkým upokojiť. „Jedná sa o broskyňový odtieň, prinášajúci pocit láskavosti a nehy, oznamuje posolstvo starostlivosti a zdieľania, komunity a spolupráce,“ vysvetlili zástupcovia Pantone. Peach fuzz pritom nie je farba, ktorú je možné jednoducho zaradiť. Hravo sa totiž pohybuje na hrane oranžovej aj svetlo ružovej.

  Aj preto má odtieň podľa tímu z Pantone vyvolávať poetický až romantický dojem. Vytvára tak vintage nádych, ktorý má v sebe však aj jemný lesk modernosti. Farba je preto príjemná aj v digitálnom prostredí, ktoré je inak známe skôr ostrými a výraznými farbami. Každoročná farebná predpoveď Pantone taktiež tradične odráža súčasné dianie. Zdá sa teda, že teraz potrebujeme hlavne odpočinok a podporu najbližších.

  Farbu roka predpovedá Pantone od konca 20. storočia. Spája svet módy, designu, aj technológií

  Odtieň peach fuzz sa pritom už tento rok objavil v niekoľkých kolekciách určených pre rok 2024. Farbu využila napríklad módna značka Alaïa, ktorá ju zapracovala do lesklého monochromatického looku. Napríklad Patou ju zase použil na chic set sukne a dlhšieho saka. Na dlhé a kúzelné šaty ju aplikovali značky Roksanda a Missoni. Je však isté, že za niekoľko mesiacov sa odtieň objaví na mnohých ďalších trendy kúskoch.

  Zdroje: Alaïa, Roksanda, Patou, Missoni

  Tím expertov z Pantone vyberá farby každý rok na základe súčasných filmov, umenia, módy, technológií, architektúry aj obľúbených cestovateľských destinácií. Na určenie trendu využíva tiež psychológiu farieb alebo ďalšie prognostické nástroje. Svoju tradíciu potom spoločnosť začala roku 1999. Vtedy sa odhodlala zapojiť design komunitu a nadšencov do farieb po celom svete do spoločnej konverzácie ohľadom trendy odtieňov.

  Zdroje: L’Officiel, Pantone, Smithsonian, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Pantone oznámilo farbu roku 2024. Ponoríme sa v ňom do povznášajúceho odtieňa peach fuzz

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.