Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Každý rok zverejní spoločnosť Pantone odtieň, ktorý bude svet módy, architektúry aj umenia sprevádzať po nasledujúce mesiace. Tentokrát jej zástupcovia oznámili, že nás v roku 2024 obklopí upokojujúca farba s názvom peach fuzz. Jej svetlé až hrejivé tóny nás majú upokojiť a pripomenúť nám kúzlo priateľstva a spolupatričnosti. Reflektujú tak aj súčasné dianie z celého sveta.

  Po ostro ružovej farbe roku 2023, známej ako Viva Magenta, prichádza Pantone Color Institute s o niečo pokojnejším variantom. Z predchádzajúcej výrazne krikľavej farby totiž vo svojej predpovedi na rok 2024 prešiel do o niečo rezervovanejších vôd. Farbou budúceho roka totiž bude odtieň 13-1023 s názvom peach fuzz. Vyvolávať má podľa známej spoločnosti potrebu uistenia, empatie a súcitu.

  Zároveň v nás má usídliť pocit túžby po pokojnejšej budúcnosti. Vo všetkých smeroch nás tak má predovšetkým upokojiť. „Jedná sa o broskyňový odtieň, prinášajúci pocit láskavosti a nehy, oznamuje posolstvo starostlivosti a zdieľania, komunity a spolupráce,“ vysvetlili zástupcovia Pantone. Peach fuzz pritom nie je farba, ktorú je možné jednoducho zaradiť. Hravo sa totiž pohybuje na hrane oranžovej aj svetlo ružovej.

  Aj preto má odtieň podľa tímu z Pantone vyvolávať poetický až romantický dojem. Vytvára tak vintage nádych, ktorý má v sebe však aj jemný lesk modernosti. Farba je preto príjemná aj v digitálnom prostredí, ktoré je inak známe skôr ostrými a výraznými farbami. Každoročná farebná predpoveď Pantone taktiež tradične odráža súčasné dianie. Zdá sa teda, že teraz potrebujeme hlavne odpočinok a podporu najbližších.

  Farbu roka predpovedá Pantone od konca 20. storočia. Spája svet módy, designu, aj technológií

  Odtieň peach fuzz sa pritom už tento rok objavil v niekoľkých kolekciách určených pre rok 2024. Farbu využila napríklad módna značka Alaïa, ktorá ju zapracovala do lesklého monochromatického looku. Napríklad Patou ju zase použil na chic set sukne a dlhšieho saka. Na dlhé a kúzelné šaty ju aplikovali značky Roksanda a Missoni. Je však isté, že za niekoľko mesiacov sa odtieň objaví na mnohých ďalších trendy kúskoch.

  Zdroje: Alaïa, Roksanda, Patou, Missoni

  Tím expertov z Pantone vyberá farby každý rok na základe súčasných filmov, umenia, módy, technológií, architektúry aj obľúbených cestovateľských destinácií. Na určenie trendu využíva tiež psychológiu farieb alebo ďalšie prognostické nástroje. Svoju tradíciu potom spoločnosť začala roku 1999. Vtedy sa odhodlala zapojiť design komunitu a nadšencov do farieb po celom svete do spoločnej konverzácie ohľadom trendy odtieňov.

  Zdroje: L’Officiel, Pantone, Smithsonian, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Pantone oznámilo farbu roku 2024. Ponoríme sa v ňom do povznášajúceho odtieňa peach fuzz

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.