Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Koncom minulého týždňa odhalili svoje prehliadky dve známe značky. Marc Jacobs oslávil v piatok svoje 40. výročie. Pri tej príležitosti predstavil návrhy pripomínajúce bábiky v životnej veľkosti. Úplne opačnú atmosféru potom cez víkend zachytila spoločnosť Moncler. V kúzelnom zasneženom lese St. Moritz vytvorila úplne rozprávkovú show.

  Zasnežený les ukryl kúzelnú prehliadku. Moncler odhalil kolekciu na jeseň 2024

  Obľúbené švajčiarske lyžiarske mestečko St. Moritz rozžiarila v sobotu večer dlho očakávaná prehliadka značky Moncler. Jednalo sa totiž o doslova rozprávkovú udalosť. Návštevníci videli najnovšiu kolekciu na pozadí kúzelne zasneženého lesa. Okrem toho ich po príchode privítala špeciálna kapucňa a slúchadlá so soundtrackom. Teplo potom zaručili vyhrievané sedadlá aj termosky s horúcim vínom alebo čajom.

  Zdroj: Moncler

  Samotná kolekcia bola rovnako úchvatná. Viac ako 130 modelov predstavilo oblečenie vhodné na lyžovačku aj na vysnívanú zimnú dovolenku. Paleta farieb pritom siahala od svietivo bielej cez odtiene béžovej a hnedej až po hrejivo žltú aj zelenú. Spoločnými prvkami boli pletené vzory, výšivky alebo flanel. Na kúzelnú show navyše dorazili známe osobnosti, okrem iného aj herečka Anne Hathaway. Pozornosť na seba strhla vďaka elegantnej bielej lyžiarskej kombinéze.

  Značka Marc Jacobs oslávila 40. narodeniny. Vytvorila nečakaný a elegantný svet bábik

  Piatkový večer pre zmenu patril prehliadke Marc Jacobs na jar 2024. Nešlo však len o odhalenie novej kolekcie, ale aj 40. výročie známej značky. Americký návrhár sa preto významnú udalosť rozhodol náležite osláviť. Jeho návrhy tak vzdali hold uplynulým dekádam, kvalitnému krajčírstvu aj súčasnej moderne. Výsledkom bola kolekcia pripomínajúca bábiky v životnej veľkosti.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Jacobs totiž modelky obliekol do mierne oversized outfitov pevných štruktúr. Oblečenie preto pôsobilo ako kúsky, ktoré deti s veľkou láskou navliekajú na svoje bábiky. Modelky tiež chodili s ramenami ohnutými dopredu, čím vytvárali akoby „neľudský“ dojem. Atmosféru potom perfektne vytvorili aj objemné a hore vyčesané vlasy. Kolekciu známy návrhár nazval výstižne, teda Wonder.

  Jednotlivé návrhy pripomínali módu 60. rokov, ale aj moderný streetwear z prelomu storočia alebo japonský štýl či pánske námornícke uniformy. Detaily, ako napríklad obrovské gombíky a brošne alebo oversized šortky, vytvorili hravú ódu na historickú i súčasnú pop kultúru. Okrem toho sa prehliadky zúčastnili aj celebrity a priatelia módneho domu, ako napríklad režisérka Sofia Coppola a herečka Dakota Fanning.

  Zdroje: WWD, Culted, Instagram, YouTube

  Módny svet ohromil Moncler aj Marc Jacobs. Zimné kráľovstvo kontrastovalo s vesmírom dych vyrážajúcich bábik

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.