Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Koncom minulého týždňa odhalili svoje prehliadky dve známe značky. Marc Jacobs oslávil v piatok svoje 40. výročie. Pri tej príležitosti predstavil návrhy pripomínajúce bábiky v životnej veľkosti. Úplne opačnú atmosféru potom cez víkend zachytila spoločnosť Moncler. V kúzelnom zasneženom lese St. Moritz vytvorila úplne rozprávkovú show.

  Zasnežený les ukryl kúzelnú prehliadku. Moncler odhalil kolekciu na jeseň 2024

  Obľúbené švajčiarske lyžiarske mestečko St. Moritz rozžiarila v sobotu večer dlho očakávaná prehliadka značky Moncler. Jednalo sa totiž o doslova rozprávkovú udalosť. Návštevníci videli najnovšiu kolekciu na pozadí kúzelne zasneženého lesa. Okrem toho ich po príchode privítala špeciálna kapucňa a slúchadlá so soundtrackom. Teplo potom zaručili vyhrievané sedadlá aj termosky s horúcim vínom alebo čajom.

  Zdroj: Moncler

  Samotná kolekcia bola rovnako úchvatná. Viac ako 130 modelov predstavilo oblečenie vhodné na lyžovačku aj na vysnívanú zimnú dovolenku. Paleta farieb pritom siahala od svietivo bielej cez odtiene béžovej a hnedej až po hrejivo žltú aj zelenú. Spoločnými prvkami boli pletené vzory, výšivky alebo flanel. Na kúzelnú show navyše dorazili známe osobnosti, okrem iného aj herečka Anne Hathaway. Pozornosť na seba strhla vďaka elegantnej bielej lyžiarskej kombinéze.

  Značka Marc Jacobs oslávila 40. narodeniny. Vytvorila nečakaný a elegantný svet bábik

  Piatkový večer pre zmenu patril prehliadke Marc Jacobs na jar 2024. Nešlo však len o odhalenie novej kolekcie, ale aj 40. výročie známej značky. Americký návrhár sa preto významnú udalosť rozhodol náležite osláviť. Jeho návrhy tak vzdali hold uplynulým dekádam, kvalitnému krajčírstvu aj súčasnej moderne. Výsledkom bola kolekcia pripomínajúca bábiky v životnej veľkosti.

  Zdroj: Marc Jacobs

  Jacobs totiž modelky obliekol do mierne oversized outfitov pevných štruktúr. Oblečenie preto pôsobilo ako kúsky, ktoré deti s veľkou láskou navliekajú na svoje bábiky. Modelky tiež chodili s ramenami ohnutými dopredu, čím vytvárali akoby „neľudský“ dojem. Atmosféru potom perfektne vytvorili aj objemné a hore vyčesané vlasy. Kolekciu známy návrhár nazval výstižne, teda Wonder.

  Jednotlivé návrhy pripomínali módu 60. rokov, ale aj moderný streetwear z prelomu storočia alebo japonský štýl či pánske námornícke uniformy. Detaily, ako napríklad obrovské gombíky a brošne alebo oversized šortky, vytvorili hravú ódu na historickú i súčasnú pop kultúru. Okrem toho sa prehliadky zúčastnili aj celebrity a priatelia módneho domu, ako napríklad režisérka Sofia Coppola a herečka Dakota Fanning.

  Zdroje: WWD, Culted, Instagram, YouTube

  Módny svet ohromil Moncler aj Marc Jacobs. Zimné kráľovstvo kontrastovalo s vesmírom dych vyrážajúcich bábik

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.