Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Módny svet privítal začiatkom týždňa hneď niekoľko noviniek. Beauty značka Revlon oznámila, že herečku Madelyn Cline privítala ako novú globálnu ambasádorku. Dior zase zverejnil novú kampaň pánskej módy, inšpirovanú kvetmi. Francúzsky návrhár Stéphane Ashpool odhalil olympijské uniformy a Burberry znížil svoje odhadované zisky. Šanghaj potom privítala svetovú výstavu o Gabrielle Chanel.

  Spoločnosť Revlon bude zastupovať herečka Madelyn Cline. Pridala sa k Ashley Grahamovej a Megan Thee Stallionovej

  Beauty firma Revlon začiatkom týždňa odhalila novú členku svojho tímu globálnych ambasádorov. Stala sa jej herečka Madelyn Cline, ktorá sa preslávila predovšetkým svojou rolou v seriáli Outer Banks. Známa je ale aj z filmu Glass Onion: A Knives Out Mystery. Pridá sa tak k ostatným ambasádorkám, ako je Ashley Graham alebo Megan Thee Stallion. „Madelyn stelesňuje našu misiu, tým, že žije naplno,“ okomentovala novinku značka.

  Francúzsko pozná svoje olympijské uniformy. Stéphane Ashpool poňal francúzsku vlajku abstraktným spôsobom

  Francúzsky návrhár Stéphane Ashpool si dal za cieľ splniť priania športovcov, ktorí sa zúčastnia blížiacich sa letných olympijských hier. Odkázali mu totiž, že chcú vyzerať „cool, elegantne a moderne“. Vlajku Francúzska preto poňal originálne a vytvoril jej abstraktnú podobu. Výsledkom sú uniformy, cez ktoré sa postupne prelínajú odtiene modrej, bielej a červenej. Dostupné budú vo variante pre 32 rôznych športov, slávnostné ceremónie aj nevyhnutného odpočinku.

  Burberry znížil odhad svojich ziskov. Prvý štvrťrok luxusnej značky je dosť desivý

  Britská luxusná spoločnosť sa pre zmenu nepodelila o veľa veselých noviniek. Oznámila totiž, že musela upraviť svoje odhady pre finančný rok 2024. Umiestnila ho tak medzi 410 a 460 miliónmi libier. Ide teda o nižšie hodnoty, než ktoré uvádzala v minulosti. Investičná banka RBC Capital Markets potom vyhlásila, že by mohli sklamať aj výsledky iných luxusných značiek, a to z posledného štvrťroka roku 2023. Preto očakáva zníženie zisku aj v prvom štvrťroku tohto roka.

  Dior kvety neopúšťa. Vydal jarnú kampaň inšpirovanú záhradami slávneho návrhára

  Kreatívny riaditeľ pánskej módy Dior Kim Jones vlani odhalil kolekciu na jar a leto 2024, inšpirovanú záhradami Christiana Diora. Modely preto nechal na začiatku show „vyrásť“ z podlahy. Myšlienku kvetov však zdá sa neopustil ani tento rok. Módny dom totiž vydal kampaň plnú nielen kvetov, ale aj pastelových farieb, ako je modrá, zelená, žltá, oranžová alebo ružová. Ďalším kľúčovým prvkom nových reklamných fotografií je potom tvíd, objavujúci sa nielen na kabátoch, ale aj trendy topoch.

  Gabrielle Chanel dorazila do Šanghaja. Mesto privíta exkluzívnu svetovú výstavu

  Medzinárodná výstava s názvom Fashion Manifesto sa opäť presúva. Tentokrát z Victoria & Albert múzea v Londýne doputovala do čínskeho mesta Šanghaj. V minulosti sa už pritom pozrela do Melbourne alebo Tokia. Ide o prvú retrospektívnu exhibíciu o legendárnej návrhárke, ktorá sa kedy v Číne otvorí. Sústredí sa predovšetkým na začiatky kariéry Coco Chanel, ale aj jej ikonické módne kódy a návrhy, ktoré zmenili dejiny sveta módy.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, News Beezer, X, YouTube

  Módne novinky v skratke: Madelyn Cline zastupuje Revlon, Burberry znížil odhad ziskov a Francúzsko pozná svoje olympijské uniformy

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.