Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Svet módy nespí ani počas sviatkov, preto prinášame súhrn najväčších módnych noviniek. Michael Kors oznámil nového veľvyslanca, čínskeho herca a speváka JC-T. Spoločnosť Louis Vuitton pripravuje kampaň, ktorá sa vráti k ére Y2K. Vedenie Uniqlo odhalilo spoluprácu s fínskou značkou Marimekko. Výsledky z Mastercard SpendingPulse potvrdili, že tohtoročné sviatočné predaje splnili očakávania.

  Louis Vuitton oslavuje začiatok 21. storočia. Pripravuje špeciálnu LV Remix kolekciu

  Hneď prvý deň nového roka predstaví spoločnosť Louis Vuitton novú kampaň. Ide o rad kúskov, ktoré majú pripomínať éru 2000s, teda Y2K. Kľúčovými prvkami sú predovšetkým džínové kabelky alebo šiltovky s ikonickým logom značky. Kampaň láka aj hviezdami, ktoré sa v nej objavia. Louis Vuitton napríklad využil ako modelky herečku Phoebe Dynevor zo seriálu Bridgerton alebo Shay Mitchell známu zo seriálu Pretty Little Liars.

  Spoločnosť Uniqlo začala spolupracovať s Marimekko. Spája fínsky a japonský dizajn

  Fínska značka Marimekko dostala príležitosť, ako sa dostať do povedomia viacerých milovníkov módy. Oznámila totiž spoluprácu s japonskou spoločnosťou Uniqlo. Známy módny reťazec tak od 1. januára predstaví svoje ikonické kúsky s motívmi inšpirovanými ikonickým dizajnom Marimekko. Spoločnosť Marimekko je totiž známa svojimi jednoduchými grafickými motívmi. Zakúpiť si tak budete môcť napríklad špeciálnu slávnu Uniqlo ľadvinku.

  Počas sviatkov sa vo Veľkej Británii darilo predovšetkým šperkom a odevu

  Výsledky tzv. Mastercard SpendingPulse (MSP) ukázali, že predaje vo Veľkej Británii tento rok počas sviatkov vzrástli o 2,6 percenta oproti minulému roku. V čase trvajúcej ekonomickej krízy ide o pomerne dobrý výsledok. Predávať sa darilo predovšetkým šperky, pretože ich odbyt vzrástol o 8,3 percenta. Podobný rast zaznamenali aj obchody s oblečením. Zákazníci však uprednostňovali nákupy v kamenných pobočkách pred online nákupmi.

  Predaje tento rok počas sviatkov splnili očakávania aj v Spojených štátoch

  Na základe výsledkov z vyššie uvedeného prieskumu Mastercard SpendingPulse (MSP) oslavujú aj predajcovia v Spojených štátoch amerických. Tamojšie predaje sa totiž od 1. novembra do 24. decembra zvýšili o 3,1 percenta. Najviac sa darilo predovšetkým veľkým obchodným reťazcom, outletom, obchodom so športovým vybavením alebo potrebami pre domácnosť. Ďalší zisk predajcovia očakávajú aj v období po Vianociach, kedy majú viac času na nákupy aj študenti.

  Michael Kors má nového ambasádora. V Číne ho bude zastupovať spevák JC-T

  V nadchádzajúcich kampaniach značky Michael Kors uvidíme oveľa častejšie čínskeho herca a speváka JC-T. Stal sa totiž novým ambasádorom známej spoločnosti. Zastupovať ju má predovšetkým v Číne. Tridsaťtriročný umelc sa preslávil predovšetkým rolami v seriáloch, ako je The Advisors Alliance, Secret of the Three Kingdoms alebo Winner is King. V tomto roku v apríli vydal svoj prvý sólový album s názvom Dreams.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, Hypebeast, Instagram, YouTube

  Módne novinky v skratke: Michael Kors privítal JC-T, sviatočné predaje dosiahli očakávania a Louis Vuitton sa vracia k Y2K

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.