Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Začiatok týždňa priniesol hneď niekoľko módnych noviniek. Spoločnosť Crocs zverejnila novú udržateľnú iniciatívu. Vedenie Gucci zase odhalilo prvú vegánsku kabelku, zatiaľ čo Puma vydala nové odtiene tenisiek Fenty x Puma Avanti. Značka Balenciaga potom prvýkrát predstaví kolekciu pre zimné športy. Nečakanou a neveselou správou je úmrtie riaditeľa IMG Models Ivana Bart.

  Spoločnosť Crocs začne prijímať staré modely topánok. Vytvorí z nich nové produkty

  Módne značky sa v poslednej dobe čoraz viac zameriavajú na udržateľné projekty. Jednou z takýchto spoločností je Crocs. Vo štvrtok totiž jej vedenie oznámilo, že začína nový program, ktorý zákazníkom dovolí odovzdať staré páry svojich obľúbených topánok. Spoločnosť potom hodlá spolupracovať s ďalšími výrobcami, ktorí z nich vytvoria nové produkty. Jedným z nich je napríklad medzinárodná nezisková organizácia Soles4Souls venujúca sa upcyklovaniu.

  Značka Gucci vydala prvú vegánsku kabelku. Tvárou kampane sa stala Billie Eilish

  Pred dvoma rokmi vydala spoločnosť Gucci tenisky z alternatívneho vegánskeho materiálu Demetra pripomínajúceho kožu. Teraz ho využila pre svoj prvý model kabelky. Ide o novú variantu modelu Horsebit 1955. Je na nej teda patrná dlhodobá túžba značky držať sa svojej tradície, ale zároveň reagovať na súčasné udržateľné požiadavky zákazníkov. Hviezdou kampane propagujúcej najnovší vegánsky produkt sa stala známa speváčka Billie Eilish.

  Puma vydala nové odtiene tenisiek vytvorených spoločne s Rihannou, nazvané Fenty x Puma Avanti

  Fanúšikovia Fenty x Puma Avanti sa môžu tešiť na nové prírastky svojich obľúbených tenisiek. Športová značka a Rihanna sa totiž rozhodli zverejniť už existujúci model aj v odtieňoch tmavo zelenej a modrej farby. Ide o tenisky kombinujúce kvalitný kožený dizajn futbalových topánok King a bežeckých topánok Easy Rider. Až druhé vydanie luxusnej rady naplánovali spoločnosti na 2. novembra. V jej kampani sa potom objavila samotná Rihanna.

  Zomrel prezident modelovej agentúry IMG Models Ivan Bart. Mal 60 rokov

  Riaditeľ modelovej spoločnosti IMG Models Ivan Bart sa preslávil nielen tým, že pomohol vybudovať kariéru súčasným top modelkám, ale aj svojím pozitívnym a inkluzívnym prístupom. O víkende však médiá informovali o tom, že vo veku 60 rokov po krátkej chorobe zomrel. Viac detailov zatiaľ známych nie je. Medzi talenty, ktorým pomohol s kariérou, patria napríklad Gigi a Bella Hadid, Carolyn Murphy, Hailey Bieber alebo Alton Mason.

  Balenciaga ohlásila premiéru. Prvýkrát hodlá predávať kolekciu pre zimné športy

  Milovníci zimných športov sa môžu tešiť na luxusné a štýlové outfity. Značka Balenciaga sa totiž rozhodla vydať oblečenie, doplnky aj vybavenie kombinujúce moderné technológie a najnovšie materiály so svojím typickým štýlom. Predávať preto hodlá aj snowboardy, lyže, prilby alebo palice. Súčasťou kolekcie budú ale aj vesty, cargo a lyžiarske nohavice alebo fleecové bundy. Zverejniť hodlá Balenciaga novú radu 15. novembra.

  Módne novinky v kocke: Gucci odhalil vegánsku kabelku, Puma vydala nové tenisky a Balenciaga objavuje svet zimných športov

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.