Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Kašmírové pleteniny sú synonymom luxusu, avšak ich vzostup v populárnych fast fashion reťazcoch prináša dilemu: ako rozpoznať skutočnú kvalitu medzi zdánlivo výhodnými ponukami? Nie všetko zlato sa blyští a najvyššia cena neznamená automaticky to najlepšie. Pripravte sa na cestu za skutočným kašmírovým luxusom, kde cena nie je jediným ukazovateľom hodnoty.

  Zaujíma vás, prečo lacnejší kašmír nedosahuje kvalitu toho drahšieho? Aké sú medzi nimi rozdiely a prečo sa tento historický materiál objavuje v bežných módnich reťazcoch? Odpoveď je jednoduchá. Značky fast fashion postupne nachádzajú spôsoby, ako masovo reprodukovať kašmír. Avšak, čím viac sa uľahčuje výrobný proces, tým viac ubúda na celkovej kvalite výsledného produktu. Ide napríklad o zlé zaobchádzanie s kašmírovými kozami, alebo o ich podmienky pre život v neadekvátnych a umelo vytvorených oblastiach. Preto je z ekologického hľadiska viac než nutné uprednostniť kvalitu nad kvantitou.

  Nie je kašmír ako kašmír. Zamerajte sa na 100% vlákna

  Ako odhaliť ten pravý kašmír medzi mnohými možnosťami? Kľúčom je pochopiť jeho vlastnosti. Predovšetkým, dávajte pozor na prímesi iných látok – pravý kašmír by mal zostať čistý. Nastavovaný materiál môže spôsobiť, že sa kašmír deformuje a ‚scukrí‘. Ďalším signálom kvality je jeho mäkkosť. Vysokokvalitný kašmír je vďaka špeciálnym technikám zbavený hrubých vlákien, čo zabezpečuje jeho hladkosť a jemnosť na dotyk. Nebojte sa vyskúšať aj ľahšie varianty kašmíru, obľúbené medzi dizajnérmi, ktoré sú ideálne pre svetre alebo šály. U ťažších modelov potom môžete preveriť prepustnosť svetla – kvalitný kašmír by mal svetlo prepúšťať minimálne, čo je znakom jeho hustoty a kvality.

  Kašmír je ako whisky. Vyrába sa v niekoľkých oblastiach a kvalitu spoznáte na prvý dobry

  U kašmíru je nutné zamerať sa na nadčasový dizajn. Najčastejšie totiž kašmírové kúsky vrstvíte na seba, nosíte ich pod zimným kabátom či bundou. Hravosť môžete prejaviť štýlom textúry alebo farbou. Ide o klasické kúsky, ktoré sú spriaznené s každým šatníkom, preto rozhodne nečakajte extravaganciu či atypické modely. Jednou z popredných značiek, ktorá si dáva záležať na procese výroby a pôvode materiálu je Johnstons of Elegin. Značka sídliaca v Škótsku zdieľa tie najmodernejšie hodnoty a názory k ekológii a zaťaženiu planéty. Je totiž dôležité myslieť nielen na seba, ale aj na budúce generácie.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Škótsky výrobca Johnstons of Elgin ponúka aj modernú možnosť zistenia pôvodu vášho vybraného kúska. Na štítku s logom značky sa nachádza QR kód, ktorý po naskenovaní ukáže pôvod produktu a overíte si tak jeho kvalitu.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Predstavujeme kráľovnú kašmíru Lisa Yang. Uvádza na trh jeho najoriginálnejšiu podobu

  Niekoľko druhov kašmírov, niekoľko procesov výroby a nespočet slušivých kúskov. Pre Yang je kašmír božstvom, pozná ho do posledného detailu a spracováva ho podľa najprísnejších noriem. Bez ohľadu na to, čo je práve trendy, Lisa pripravuje svoje kúsky s maximálnou starostlivosťou a vkladá do nich svoje všetko estetické cítenie. Hoci ide o klasické strihy aj textúry, jej looky vyzerajú veľmi luxusne a kričia vkusom. Ak sa chcete navyše ponoriť do celého procesu, na oficiálnych stránkach nájdete podrobný a zrozumiteľný postup výroby.

  Foto: Lisa Yang

  Hravosť a kašmír prepájajú v Los Angeles. The Elder Statesman nepozná hranice farebnosti

  Ak vám doteraz prišiel kašmír nudný, je na čase vám túto myšlienku vyvrátiť. Pre americký label The Elder Statesman kašmír neznamená len kvalitné a precízne spracovanie, ale dáva svojim modelom pestrú dávku farebnosti. Umele si pohráva s najrôznejšími odtieňmi a abstraktnými výrazmi, robí z jednoduchého oblečenia veľmi zábavnú podívanú. Vyberiete tu pre mužov, ženy aj deti.

  Foto: The Elder Statesman

  Zdroj: Kasmirov.cz

  Kašmírová elegancia v ére rýchlej módy: Váš ultimátny sprievodca luxusom a kvalitou

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.