Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Kašmírové pleteniny sú synonymom luxusu, avšak ich vzostup v populárnych fast fashion reťazcoch prináša dilemu: ako rozpoznať skutočnú kvalitu medzi zdánlivo výhodnými ponukami? Nie všetko zlato sa blyští a najvyššia cena neznamená automaticky to najlepšie. Pripravte sa na cestu za skutočným kašmírovým luxusom, kde cena nie je jediným ukazovateľom hodnoty.

  Zaujíma vás, prečo lacnejší kašmír nedosahuje kvalitu toho drahšieho? Aké sú medzi nimi rozdiely a prečo sa tento historický materiál objavuje v bežných módnich reťazcoch? Odpoveď je jednoduchá. Značky fast fashion postupne nachádzajú spôsoby, ako masovo reprodukovať kašmír. Avšak, čím viac sa uľahčuje výrobný proces, tým viac ubúda na celkovej kvalite výsledného produktu. Ide napríklad o zlé zaobchádzanie s kašmírovými kozami, alebo o ich podmienky pre život v neadekvátnych a umelo vytvorených oblastiach. Preto je z ekologického hľadiska viac než nutné uprednostniť kvalitu nad kvantitou.

  Nie je kašmír ako kašmír. Zamerajte sa na 100% vlákna

  Ako odhaliť ten pravý kašmír medzi mnohými možnosťami? Kľúčom je pochopiť jeho vlastnosti. Predovšetkým, dávajte pozor na prímesi iných látok – pravý kašmír by mal zostať čistý. Nastavovaný materiál môže spôsobiť, že sa kašmír deformuje a ‚scukrí‘. Ďalším signálom kvality je jeho mäkkosť. Vysokokvalitný kašmír je vďaka špeciálnym technikám zbavený hrubých vlákien, čo zabezpečuje jeho hladkosť a jemnosť na dotyk. Nebojte sa vyskúšať aj ľahšie varianty kašmíru, obľúbené medzi dizajnérmi, ktoré sú ideálne pre svetre alebo šály. U ťažších modelov potom môžete preveriť prepustnosť svetla – kvalitný kašmír by mal svetlo prepúšťať minimálne, čo je znakom jeho hustoty a kvality.

  Kašmír je ako whisky. Vyrába sa v niekoľkých oblastiach a kvalitu spoznáte na prvý dobry

  U kašmíru je nutné zamerať sa na nadčasový dizajn. Najčastejšie totiž kašmírové kúsky vrstvíte na seba, nosíte ich pod zimným kabátom či bundou. Hravosť môžete prejaviť štýlom textúry alebo farbou. Ide o klasické kúsky, ktoré sú spriaznené s každým šatníkom, preto rozhodne nečakajte extravaganciu či atypické modely. Jednou z popredných značiek, ktorá si dáva záležať na procese výroby a pôvode materiálu je Johnstons of Elegin. Značka sídliaca v Škótsku zdieľa tie najmodernejšie hodnoty a názory k ekológii a zaťaženiu planéty. Je totiž dôležité myslieť nielen na seba, ale aj na budúce generácie.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Škótsky výrobca Johnstons of Elgin ponúka aj modernú možnosť zistenia pôvodu vášho vybraného kúska. Na štítku s logom značky sa nachádza QR kód, ktorý po naskenovaní ukáže pôvod produktu a overíte si tak jeho kvalitu.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Predstavujeme kráľovnú kašmíru Lisa Yang. Uvádza na trh jeho najoriginálnejšiu podobu

  Niekoľko druhov kašmírov, niekoľko procesov výroby a nespočet slušivých kúskov. Pre Yang je kašmír božstvom, pozná ho do posledného detailu a spracováva ho podľa najprísnejších noriem. Bez ohľadu na to, čo je práve trendy, Lisa pripravuje svoje kúsky s maximálnou starostlivosťou a vkladá do nich svoje všetko estetické cítenie. Hoci ide o klasické strihy aj textúry, jej looky vyzerajú veľmi luxusne a kričia vkusom. Ak sa chcete navyše ponoriť do celého procesu, na oficiálnych stránkach nájdete podrobný a zrozumiteľný postup výroby.

  Foto: Lisa Yang

  Hravosť a kašmír prepájajú v Los Angeles. The Elder Statesman nepozná hranice farebnosti

  Ak vám doteraz prišiel kašmír nudný, je na čase vám túto myšlienku vyvrátiť. Pre americký label The Elder Statesman kašmír neznamená len kvalitné a precízne spracovanie, ale dáva svojim modelom pestrú dávku farebnosti. Umele si pohráva s najrôznejšími odtieňmi a abstraktnými výrazmi, robí z jednoduchého oblečenia veľmi zábavnú podívanú. Vyberiete tu pre mužov, ženy aj deti.

  Foto: The Elder Statesman

  Zdroj: Kasmirov.cz

  Kašmírová elegancia v ére rýchlej módy: Váš ultimátny sprievodca luxusom a kvalitou

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.