Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Vlastniť ucelený šatník, ako majú Škandinávci, je snom snáď každého módneho nadšenca. V poslednom čase sa na ich štýl snažia nadviazať influenceri aj niektoré celebrity. Vyznačuje sa jednoduchosťou, štrukturálnymi experimentmi i overenými farebnými kombináciami. Väčšina tamojších značiek sa tiež snaží zaujať pozíciu pomalej módy a riadi sa nadčasovosťou. Aj napriek tomu sa občas nebojí zariskovať v atypických strihoch a nekonvenčných materiáloch.

  Ak chcete do svojho šatníka zaradiť niektoré z popredných škandinávskych značiek, máte na výber z bohatej škály možností. Či už sa jedná o investíciu do kľúčových nadčasových výrazných kúskov, alebo o nákupy prechodných odevov, ktoré môžete štylizovať počas celého roka. Nie je teda vôbec nemožné, že si vďaka škandinávskym dizajnérom vybavíte celý šatník. Minimalizmus, sezónna neutrálnosť i funkčnosť sú tu totiž kľúčovými prvkami.

  Prečo nás škandinávsky módny priemysel tak fascinuje? Zrejme svojim vrodeným citom pre design. Podľa nás je škandinávska móda iba inštinktom, nie naplnením správnej estetiky danej lokality. Keď nahliadneme do nátury obyvateľov severských krajín, zistíme, že už od dávnych čias sa vyznačujú dokonalým zmyslom pre dizajn. Súčasná módna scéna tam funguje na rovnakom základe. Ak chcete severskú módu začleniť do svojho šatníka, musíte sa riadiť rozumom, striedmosťou a prirodzeným inštinktom.

  Rotate zahalené do čokoládovo hnedej. Vyskúšajte šaty a komplety na bežné nosenie aj špeciálne príležitosti

  Značka Rotate má jednu veľkú prednosť, a tou je sofistikovaná monotónnosť. Zaisťuje kombinovateľnosť a vyžaruje nadhľadom. Stretnete sa tu predovšetkým s outfitmi, fungujúcimi ako ucelené looky, ktoré nič neruší. O ozvláštnenie sa tu stará riasenie, naberané časti odevu a najrôznejšie materiály. Okrem toho, že výsledok vyzerá premyslene, bude z vás kričať dych berúca elegancia.

  Zdroj: ROTATE

  Nebeské úplety, precízne spracované textílie a veľkostná diverzita. The Garment nepozná hranice vrstvenia

  Kodanský módny dom The Garment nás zaujal predovšetkým precíznym vrstvením kvalitných a k sebe padnúcich materiálov. Ako môžete vidieť, značka sa vyžíva v mixológii zemitých a prírodných farieb. Napríklad zmes šedých odtieňov so zeleným trenčkotom a svetlou balaclavou ladiacou s rukavicami vyzerá naozaj skvele. V podstate si oblečiete klasické a tradičné súčasti odevu, ktoré po navrstvení pôsobia perfektne. Vyčarujete tak tradičný a zároveň veľmi čerstvý look.

  Zdroj: The Garment

  Keď sa móda stretne s umením. Akoby sa Rains chystal preskúmať dažďový prales a vydať sa do vesmíru

  V nadchádzajúcej sezóne sa pri Rains stretnete s prvkami, ktoré nemožno tak ľahko zaradiť. Už z názvu značky vyplýva, že väčšina kúskov má čo dočinenia s dažďom. A je to tak, odevy od Rains sú nepremokavé. Vychádzajú z inšpirácie škandinávskych miest, ktoré často zalejú prívaly dažďa. Kolekcia je ovplyvnená funkčným prístupom k designu a je presiaknutá experimentálnym výberom materiálov. Zároveň ale zachováva hodnoty severskej módy, teda na výbornú zvládnuté vrstvenie aj výber farieb.

  Zdroj: Rains

  By Malene Birger ponúka základný šatník na dosah ruky. Neobyčajné basic kúsky na každý deň

  Ak hľadáte butik, v ktorom si môžete zaobstarať oblečenie na každý deň, Malene Birger predstavuje brand, vďaka ktorému nebudete každé ráno zúfalo stáť pri zrkadle. Vyberie si tu každá žena, ktorá túži vyzerať moderne a zároveň vkusne. Aktuálna ponuka disponuje niekoľkými štýlmi naraz. Môžete si tu zaobstarať oversized kabát, saténový komplet aj prepínací sveter. A všetky ich môžete ľubovoľne kombinovať.

  Zdroj: By Malene Birger

  Škandinávsky barbiecore má na konte Cecilie Bahnsen. Severania sa dokážu pohrať aj s jemnou ružovou

  Kolekcie spájajúce tradície francúzskej módy s dizajnovou kultúrou Škandinávie sa vyznačujú kombináciou precízneho remeselného spracovania. Nechýbajú ani detaily s architektonickými objemami a skulpturálnymi siluetami, prinášajúce modernú interpretáciu ženskosti. U Cecilie sa môžete inšpirovať dokonalým poňatím a rovnováhou medzi oboma svetmi. Obľuba priehľadných ľahkých materiálov dopĺňa objem a veľkosť, čo je pre severanov typické. Rovnako ako u iných kolekcií tu hlavnú úlohu zohráva obľúbené riasenie.

  Zdroj: Cecilie Bahnsen

  Latimmier sa pohráva s formálnym oblečením. Transformuje ostré línie a vytvára originálny druh streetwearu

  Dekonštruované motívy, skúmajúce odevné prvky vysoko postavených mužov. To je Latimmier. Takmer satirickým spôsobom sa snaží formulovať rôzne prvky tak, aby neboli konvenčné a nudné. Niektoré vysoko elegantné kúsky mixuje s rýdzo streetwearovými prvkami a naopak. Zásadnú rolu tu hrajú asymetrické strihy a ostré línie. Vo finále sa nejedná o typicky severskú módu, ale vidíme tu posun a aspoň približné smerovanie mladých návrhárov. V tomto roku preto čakáme stále viac „pouličných“ aspektov.

  Zdroj: Latimmier

  V závere je nevyhnutné konštatovať, že škandinávsku módu nemožno jednoducho napodobniť. Je nutné ju skutočne vnímať. Pokiaľ sa momentálne necítite presvedčení o týchto kombináciách a zdanlivo jednoduchej elegancii, buďte trpezliví. Zachovajte chladnú hlavu a postupujte pozvoľna. Držte sa zásady „všetkého s mierou“ a sústreďte sa na vnímanie jednotlivých farieb a ich odtieňov. Správnu cestu spoznáte, keď váš módny inštinkt intuitívne rozhodne, ako voľne kombinovať a vrstviť všetko potrebné. Výsledok následne spoznáte sami.

  Inštinkt, nie nútená estetika. Škandinávska móda spája praktickosť, pohodlie i sebavyjadrenie

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.