Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Výskumný tím organizácie Klarna zverejnil výskum poukazujúci na tohtoročné nákupné trendy vianočnej sezóny. Jeho výsledky poukazujú na to, že zákazníci budú kvôli trvajúcej zlej ekonomickej situácii opatrnejší. Nákupy si tak oveľa lepšie rozmyslia. Využívať budú tiež rôzne zľavy alebo službu „kúp teraz, zaplať neskôr“. Časť z nich si na pomoc prizve aj umelú inteligenciu.

  Zákazníci budú pri svojich tohtoročných vianočných nákupoch viac opatrní. Donúti ich k tomu predovšetkým vedomie o trvale neistých vyhliadkach svetovej ekonomiky. Aspoň taký záver ponúkol najnovší výskum organizácie Klarna, ktorá do neho zapojila viac než 15 tisíc účastníkov z rôznych štátov. Podľa nej potom asi 60 percent z nich vyhlásilo, že ich sviatočné nákupné zvyky ovplyvnili rastúce ceny.

  Zákazníci z USA hodlajú však utrácať za darčeky viac než tí z Veľkej Británie, Nemecka alebo Francúzska. Objem nakupovania sa bude líšiť tiež podľa generácií. Také rozdiely totiž odrážajú aj rozpočty, ktoré majú rôzne vekové skupiny k dispozícii. Napríklad u mileniálov je najmenej pravdepodobné, že znížia svoje výdavky za „nepotrebné“ produkty. Väčšina nakupujúcich bude ale všeobecne hľadať spôsoby, ako utrácať čo najmenej.

  Čím ďalej viac z nich preto využíva špeciálne možnosti platieb, ako je funkcia „kúp teraz, zaplať neskôr“ (buy now, pay later). Také služby sú často bez úrokov, a preto zákazníkov toľko lákajú. „Viac než polovica spotrebiteľov v USA je opatrná ohľadom svojich dlhov. Takmer každý druhý pochybuje o tom, že dokáže svoje účty z vianočných nákupov celkom splatiť,“ popísala ďalej riaditeľka sekcie Severná Amerika organizácie Klarna Kristina Elkhazin.

  K inteligentným nákupom využívajú zákazníci umelú inteligenciu. Porovnávajú ceny aj samotné značky

  Podobné výsledky potvrdili aj opýtaní z Veľkej Británie. Na 52 percent tamných zákazníkov preto plánuje tento rok dodržať svoj vianočný rozpočet. Ďalším trendom siahajúcim naprieč kontinentmi je túžba nakupujúcich využívať nástroje umelej inteligencie (AI). Pomôžu im nájsť najlepšie ponuky alebo zľavy platné pri mnohými očakávanej akcii Black Friday. Asi 50 percent z účastníkov naklonených AI by ju využilo tiež pre porovnanie cien.

  Vo Veľkej Británii zase 35 percent opýtaných ťahá k AI to, že im podobné funkcie ušetrí čas. Viac než 20 percent z nich navyše vďaka takým nástrojom objaví produkty, ktoré by inak nenašli. Trend spomaľujúcich nákupov potom pozorujú tiež ďalšie firmy a organizácie. Napríklad americká Národná maloobchodná federácia oznámila, že predaje vzrastú v novembri a decembri o tri až štyri percentá. Minulý rok pritom dosiahli na 5,4 percenta.

  Zdroj: WWD, Retail Times, The Washington Post, YouTube, X

  Vysoké ceny menia nákupné trendy. Tento rok budú zákazníci opatrní pri vianočných nákupoch

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.