Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Notebook, kozmetická taštička, diár aj výbava do posilňovne. To všetko sú nevyhnutnosti bežného dňa. Otázkou však zostáva, kam s nimi? Odpoveď je jednoduchá. Do štýlovej a priestrannej tote bag. Dokáže bez problémov pojať všetko, čo budete počas dňa potrebovať. A keďže sa jedná o módny doplnok, ktorý je možné nosiť každý deň, investícia do tej správnej je kľúčová. Vaša tote bag by vás mala vystihovať, rovnako ako napríklad parfém.

  Tote bag môžete nosiť ako príručnú batožinu do lietadla, nákupnú tašku aj skvelý doplnok k outfitu. Výber teda závisí od vašich potrieb a očakávaní. Aby ste si s taškou dokonale rozumeli, budete musieť poznať jej príbeh. Hoci sa môže zdať, že všetky tašky sú si podobné, ste na omyle. Každá taška hovorí svojím vlastným tajným jazykom.

  Inak sa budete cítiť s Tory Burch, Birkin alebo modelom od The Row. Našou úlohou je preto uľahčiť vám výber. Možno sa teraz cítite ako Andy vo filme Diabol nosí Pradu vo chvíli, keď nedokázala rozlíšiť dva podobné opasky a pripadalo jej to satirické. Ale teraz všetky žarty bokom, taška je investíciou na dlhé roky.

  Na scénu prichádza Margaux bag od The Row. Nosia ju aj Kendall Jenner alebo Anne Hathaway

  Ako prvú investíciu predstavujeme Margaux bag. Niektorí o nej hovoria ako o novej Birkin, iní ju zase skupujú, kde sa dá. Nech už je váš postoj akýkoľvek, nie je pochýb o jej rastúcej popularite. S touto káblou sme navyše spozorovali hviezdy ako Kendall Jenner alebo Anne Hathaway. Tvar Margaux bag je okamžite rozpoznateľný.

  Takáto originalita bola okrem iného aj pôvodnou myšlienkou celého modelu. Nepochybne ju spoznáte aj bez výrazného loga alebo iných pre módnu značku typických prvkov. Od svojho uvedenia na trh sa taška dočkala niekoľkých interpretácií. Vyberať môžete z niekoľkých farieb, zmesí materiálov a štyroch veľkostí.

  Kabelka je s najväčšou pravdepodobnosťou úspešná vďaka rastúcemu záujmu o každodenné luxusné kúsky. Štýl je v skutočnosti pravdepodobne tým najjednoznačnejším plusom, ktorým Margaux bag disponuje. Rozumie si s baggy džínsami a oversized kabátom, ale aj formálnym kostýmom. S nákupom neotáľajte, už teraz je napríklad na najväčšiu variantu v čiernom odtieni čakací list. Predpredaj, napríklad v internetovom obchode Farfetch alebo MyTheresa, vám môže prísť vhod.

  Zdroj: The Row

  Najvariabilnejšiu tote bag ponúka spoločnosť Tory Burch. Taška Lee Radziwill sa môže pochváliť niekoľkými podobami

  Len málo žien sa zapíše do histórie tak, že ich štýl a vkus zostane večný. Medzi túto exkluzívnu desiatku žien sa dostala aj Lee Radziwill, teda mladšia sestra Jackie Kennedy a americká módna ikona. Módny dom Tory Burch na jej počesť vytvoril rad Radziwill bags, čím zvečnil jej slávu.

  Ak usúdite, že je pre vás Tory Burch tote bag tá pravá, môžete sa tešiť na jej štrukturálnu pestrosť. Radziwill bag pôsobí nenútene luxusne a nie je preplácaná. Nosiť ju môžete na už spomínaných niekoľko spôsobov. S taškou možno zaobchádzať podobne ako napríklad s trenčkotom. Možno ju nosiť rozopnutú, polo-zapnutú, alebo úplne uzavretú. K dispozícii je opäť niekoľko veľkostí.

  Zdroj: Tory Burch

  Partner do kancelárie aj na schôdzku. Mladistvý vzhľad Toteme tote bag zaujíma svojou sviežosťou

  Toteme tote bag je elegantným kúskom, vytvarovaným do podoby vedra vo forme kocky. Elegantne tak pojme vaše nevyhnutné veci a zároveň zostáva ľahká a všestranná. Taška je vyrobená z pružnej zrnitej kože a ponúka možnosť nosiť ju buď za rukoväť, alebo pomocou odnímateľného a nastaviteľného popruhu.

  Taška je navyše vybavená vnútorným zapínaním, ktoré odhaľuje béžovú semišovú podšívku s priehradkou na karty a vreckom na telefón. Toteme model sa teda hodí skôr do kancelárií a na business schôdzky, kde zároveň nechcete pôsobiť maximálne formálne.

  Zdroj: Toteme

  Taška Flyer. Taška Bale značky Loro Piana v sebe skrýva sofistikovanosť v jednoduchosti

  Osobitý duch značky Loro Piana je perfektne zachytený v jej taške Bale. Názov aj silueta modelu v tvare kocky čerpá inšpiráciu zo skladovacích balíkov na kašmír. Taká inšpirácia výrazne odkazuje na remeselnú zručnosť spojenú so značkou Loro Piana. Ručne vyrábaný kúsok je vytvorený z teľacej kože s výnimočne mäkkou, rovnomernou prírodnou štruktúrou.

  Dokonalý dojem umocňujú jedinečné detaily a kovové zapínanie na otočný zámok. Taška Bale spája eleganciu a tradíciu v minimalistickom, priestrannom a modernom dizajne. Je preto ideálnou voľbou pre milovníkov minimalizmu a jednoduchosti.

  Zdroj: Loro Piana

  Gucci spája tradíciu s inováciou. Modely Blondie a Deco odkazujú na minulosť

  Krásky, ktoré musia nadchnúť každého milovníka obľúbeného vintage. Oba druhy kabeliek ako by vypadli z mamičkinho dávneho šatníka. Vďaka mäkkému materiálu sú pomerne poddajné, a preto pojmú veľké množstvo vecí.

  Model Blondie má navyše pripínací kovový popruh, ktorý je možné využiť ako crossbody. Logo na semišovej aj koženej verzii pôsobí značne minimalistickejšie ako to klasické, preto môže taška nadchnúť aj jej zaryté odporkyne. Taška Deco nás potom zaujala svojimi bočnými ozdobnými prvkami, ktoré sme v posledných rokoch veľmi nevideli.

  Zdroj: Gucci

  Zdroje: Instagram

  Foto:Gucci

  Univerzálny pomocník všedných dní. Do luxusnej tote bag sa zmestí všetko, čo potrebujete

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.