Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Trend „quiet luxury“ už nejaký čas rezonuje titulky článkov a pravdepodobne ani len tak neodíde. Svojím spôsobom sa totiž nejedná o nič nového. Vždy tu s nami bol, ticho, ale predsa. Len teraz s nástupom vlny udržateľnosti, keď sa túžba po kvalite a minimalizme rozliala medzi širokú verejnosť, mu venujeme väčšiu pozornosť. Tichý luxus zasiahol do všetkých odvetví luxusného trhu a nevýnimkou sa nestali ani šperky.

  Quiet luxury síce nie je určený masám, ale prakticky každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o módu, vám dokáže povedať, v čom spočíva. Odvracia sa chrbtom od kričiacich, veľkých potlačí, vzorov a log, ktoré na kilometer ďaleko hlásia, kde nakupujete. Opulentný dizajn ide bokom. Ustupuje remeselnému spracovaniu, kvalitným materiálom, nadčasovým strihom a exkluzívnemu minimalizmu, ktorý aspoň prinúti zamyslieť sa nad produktmi, ktoré si vyberáme, a čo môže byť nadčasovejšie ako šperky, ktoré po vás možno jedného dňa zdedí dcéra.

  Foto: Beck

  Čím hlasnejší, tým lepší už neplatí

  Samozrejme aj šperkárske firmy si chceli ukrojiť kúsok toho kričiaceho trendu. Vytvárali produkty, kde hlavné slovo malo ich logo, do tvaru diamantov, s veľkou karátovou hmotnosťou a odvážnym vzhľadom. Dnes sa karta obrátila a mnoho šperkárov dáva prednosť minimalistickým šperkom s nadčasovou eleganciou a každodennou univerzálnosťou pred výrazným vzhľadom.

  Mnoho celebrít z prvej ligy sa na tichý luxus vrhlo a rozhodlo sa nosiť šperky, ktoré sú všeobecnejšieho rázu a pre neznalé oko zdanlivo „neznačkové“. Je medzi nimi napríklad Sofia Richie, Selena Gomez alebo herečka Gwyneth Paltrow, ktorá tichý luxus pojala za svoj už dávno.

  Symbol večnosti sem perfektne zapadá

  Priamo ‚briliantne‘ sa tichý luxus v šperkoch demonštruje na zásnubných prsteňoch, kam sa módny trend zameraný na minimalistické a nadčasové vzory premietol formou decentných, predsa pútavých štýlov a spôsobil posun v preferenciách zákazníkov. „Pre quiet luxury je charakteristické byť bez loga, decentný, a predsa dať najavo svoj štýl a status, a diamantové šperky všeobecne sú pre tento druh vyjadrenia kľúčové,“ uviedla Kristina Buckley Kavel zo spoločnosti Natural Diamond Council.

  Hovoríme hlavne o dôraze na tzv. metódu štyroch C: cut, color, clarity a carat. V slovenčine brus, farba, čistota a karát. Hlavnú rolu má predovšetkým solitérny kameň, bez množstva postranných ozdôb. Spadá sem aj starožitný a vintage štýl, ktorý uprednostňujú tradičnejší zákazníci, ako smaragdový brus, ovály, cushion alebo Asscher. Chcú niečo nie príliš kričiace, zato nadčasové, čo bude mať vnútornú hodnotu. Zásnubný prsteň je obvykle niečo, čo sa stáva rodinným dedičstvom, takže chcete, aby obstál aj neustále sa meniace trendy.

  Užitočné sa v tomto prípade paradoxne stávajú aj laboratórne pestované diamanty, pretože tie prírodné vzhľadom k svojej cene majú tendenciu nútiť buď zmenšiť veľkosť kamena, alebo urobiť kompromisy v kvalite. Avšak či už ide o prírodný alebo laboratórne vypestovaný diamant, klenotníci sa zhodujú, že trend tichého luxusu je o nadčasovosti a hre na individualitu nositeľa.

  Foto: Pexels

  Nápadne nenápadné bohatstvo

  Vo svete, kde je toľko rovnakosti, je výzvou mať niečo, čo je jedinečné, individuálne, osobné, a predsa si dlhodobo udrží vysokú hodnotu. Nakupovať také veci prebúdza emócie, pretože si ceníte krásu aj finančnú hodnotu v jednom. V prípade šperkov hovoríme okrem diamantov o materiáloch, ako zlato, platina, drahé kameny – avšak nefarebné -, môžu mať drobné spracovanie, ale aj mohutnejšie, keď je dodržaná etiketa quiet luxury, takže sú svojím zvláštnym spôsobom kričiace a odvážne natoľko, aby mohli celkový look završiť výkričníkom. Sú to šperky, nové aj staré, ktorých vynesenie sa pokaždé stane slávou.

  Zdroj: WWD, Forbes, Couture

  Foto:Beck

  Tichý luxus v šperkoch je dosť hlasitý na to, aby sa každé vynesenie stalo slávou

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.