Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Investícia do kvalitných kufrov je jedna z tých najlepších, ktoré môžete za svoj život urobiť. Nutné je však zvážiť, aký druh batožiny skutočne potrebujete. Väčšinou totiž cez rok vyrážame skôr na kratšie výlety alebo predĺžené víkendy. Preto vám odporúčame prezrieť si ponuku luxusných cestovných tašiek, ktoré v sebe skrývajú nielen praktickosť, ale aj vytúžený štýl.

  Okamžitý luxus vám poskytne kožená taška. Vhodná do prírody aj do mesta

  Ak neviete, kde začať a nechcete nad štýlovou batožinou príliš premýšľať, potom je jasnou voľbou kožená alebo koženková duffel bag. Takmer okamžite vzbudí dojem luxusu. V prípade, že zvolíte kvalitnú značku, vydrží vám navyše podobná taška desiatky rokov. Klasickou variantou je jej svetlo hnedá verzia. Jej nenápadnosť totiž zaručí, že nebudete vyzerať hlúpo ani pri prípadnej ceste do luxusnej chalupy uprostred lesa. Na druhú stranu poslúži ako perfektný doplnok pri výletoch po meste.

  Zdroj: Ghurka, Ralph Lauren

  Eko variant zaručí Lo & Sons. Priestrannú tašku prepojíte aj s kufrom

  Koža, alebo aj jej napodobenina nemusí byť pre každého. V tom prípade sa môžete pozrieť po eko variante, ktorá je vyrobená z udržateľných materiálov, ako je recyklovaný polyester alebo bavlna. Odporúčame pred nákupom produktu prečítať rôzne recenzie, aby ste si eko nálepku daného produktu riadne overili.

  Napríklad taška od Lo & Sons sľubuje, že ušetrila plast v množstve 24 fliaš plus viac ako dve libry emisií oxidu uhličitého. Okrem toho má štýlový tvar, ktorý umožní jednoduché nosenie cez rameno. Ak sa navyše rozhodnete vyraziť na dlhší výlet, môžete využiť popruh na zadnej strane a prepojiť ju so svojou väčšou batožinou.

  Zdroj: Lo & Sons

  Štýl čaká aj na cestovateľov so športovým duchom. Zažite luxus v podobe tašky Patagonia

  Milovníkov prírody výber tašky od Patagonia neprekvapí. Ide totiž o špičkovú firmu, ktorá sa venuje výbave na cesty do hôr i lesov. Jej produkty sú preto extra odolné a prispôsobené pohybu. Hodiť sa teda budú v prípade, že už dopredu viete, že si svoju batožinu budete musieť značnú časť cesty odniesť sami. Okrem rôznych vreciek pre lepšiu organizáciu disponuje duffel bag značky Patagonia aj praktickými popruhmi. Vďaka nim môžete tašku tiež hodiť na ramená a vytvoriť tak pohodlný batoh.

  Zdroj: Patagonia

  Zažite luxus ako slávna Marilyn Monroe alebo Jackie Kennedy. Vyskúšajte kúsky od T. Anthony

  Oddaní milovníci luxusu zase nájdu zaľúbenie v produktoch americkej značky T. Anthony. Jedná sa o tradičnú spoločnosť, vytvárajúcu praktické, odolné a štýlové kúsky. Do svojich kolekcií ich v minulosti zaradili ikony, ako je herečka Marilyn Monroe alebo slávna Jackie Kennedy. Okrem klasickej duffel bag potom firma ponúka množstvo ďalších variantov, a to vo všetkých veľkostiach. Vybrať si môžete aj z nespočetného množstva odtieňov. Majitelia psíkov potom ocenia, že značka predstavila aj priestranné tašky na rameno vhodné aj pre psích kamarátov.

  S klasikou od luxusných značiek nič nepokazíte. Doprajte si štýlovú tašku Gucci alebo Prada

  Vo výbere luxusných tašiek nesmú chýbať ani nesmrteľné klasiky. Jedná sa o kúsky, s ktorými vás luxus rozhodne neminie. Na prvý pohľad ich totiž rozozná každý správny milovník módy. Pokiaľ uprednostňujete viac nenápadný štýl, potom zvoľte štýlovú, avšak veľmi jednoduchú tašku Prada. Naopak o niečo výraznejší design ponúka spoločnosť Gucci. Vybrať si môžete zo série modelov potlačených ikonickým Gucci vzorom. O niečo menej krikľavé sú varianty s klasickým zeleno-červeným alebo modro-červeným pruhom a slávnym logom.

  Zdroj: Prada, Gucci

  Zdroj: Travel and Leisure, Town and Country Magazine, Instagram

  Foto:Gucci

  Rozlúčte sa s nepraktickými príručnými kuframi. Cestovné tašky poskytujú pohodlie aj luxus

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.