Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Chcete do svojej sviatočnej sezóny vniesť ešte o niečo viac trblietok a lesku? Ideálnou cestou je vyskúšať niektorú z limitovaných „holiday“ kolekcií luxusných módnych značiek. Podobnú vytvorila aj značka Chanel, ktorá sa tento rok rozhodla inšpirovať blyštivými 20. rokmi 20. storočia. Objavte jej Art Deco ponuku očných tieňov, púdru, rúžov alebo lakov na nechty.

  S piatimi odtieňmi luxusnej paletky ohromíte na vianočnom večierku, ale aj každý deň v práci

  Kolekcia Chanel Holiday ponúka presne také trblietavé odtiene, ktoré si predstavíte, keď sa povie Vianoce. Aj keď sú v kampani štylizované tak, aby pripomínali 20. roky minulého storočia, využijete radu určite aj po celý rok. Napríklad paletka očných tieňov Lumière Graphique ponúka päť možností. Okrem takmer samozrejmej zlatej a striebornej si môžete vybrať aj z leskle béžovej, čokoládovo hnedej a trblietavej čiernej.

  Zdroj: Chanel

  Prevezmite trend flitrov aj na svoju tvár. Poslúži svetlo ružový aj kryštálovo biely odtieň

  Ďalším produktom tohtoročnej sviatočnej Chanel kolekcie je luxusný púder s názvom Duo Lumière. Ide o jeho trblietavú verziu v dvoch odtieňoch. Vybrať si môžete z „ružovo šampanského“ a „kryštálovo bieleho“. Oba odtiene doprevádza vzor, ktorý značka využila tiež u očných tieňov. V čiernej lesklej krabičke tak uvidíte drobné flitre pripomínajúce šaty tanečníc 20. rokov 20. storočia. Pripomínať majú tiež návrhy samotnej Gabrielle Chanel.

  Zdroj: Chanel

  Vo výbere rúžov na vás čakajú dva limitované odtiene. Okúzli tiež Art Deco obal

  V najnovšej rade samozrejme nesmie chýbať ani najväčšia klasika vo svete make-upu, teda rúže. Tentokrát francúzska módna značka ponúka zákazníkom na výber zo štyroch možností. Dva odtiene sú pritom novo vytvorené limitované odtiene. Vybrať si teda môžete z 857 Midnight Red, 867 Roaring Purple, 812 Beige Brut alebo 854 Rouge Puissant. Schované sú rúže v klasickom čiernom Chanel puzdre. Zdobí ich ale zlatý Art Deco detail.

  Oslňte trblietavo čiernymi nechtami. Zaujme aj blyštivá zlatá alebo jemne béžová

  Ak však snívate o dokonalej vianočnej manikúre, zaujme vás zase ponuka lakov na nechty. V prípade, že uprednostňujete skôr nenápadný vzhľad, priláka vás svetlo béžový odtieň. Pre niečo viac lesku si vyberte tmavo zlatú farbu. Najväčší dojem však na vianočných oslavách urobíte so syto čiernou a trblietavou variantou s názvom 171 Sequins. Vaše nechty sa budú skvele hodiť aj k vašim ladiacim šatám.

  Zdroj: Chanel

  Art Deco nie je jediná možnosť. Ponorte sa do vianočného sveta značky Dior alebo exotiky Guerlain

  Ak však divoké 20. roky nie sú vašou obľúbenou érou, nezúfajte. Vianočné kolekcie pripravili aj iné luxusné značky. Napríklad spoločnosť Dior odhalila kolekciu, ktorú nájdete aj v jej luxusnom adventnom kalendári. Vybrať si môžete napríklad z paletiek očných tieňov predstavujúcich jemné odtiene alebo radu červených rúžov. Čarovnú radu ale pripravila aj značka Guerlain. Inšpirovať sa tento rok nechala predovšetkým exotikou a pestrofarebnosťou.

  Zdroj: Nylon, Chanel, Instagram, YouTube

  Preneste sa na sviatky do blyštivého a luxusného obdobia 20. rokov 20. storočia. Objavte kolekciu Chanel Holiday

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.