Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Jedným zo spôsobov, ako si vytvoriť vlastný unikátny štýl, je používanie takzvaných statement pieces. Ide o kúsky, ktoré k vášmu outfitu okamžite pritiahnu pozornosť. Zároveň však vyjadrujú vašu osobnosť a jedinečnosť. Pokiaľ ale na odvážnejšie oblečenie nie ste zvyknutí, môže byť trochu desivé s ním zo začiatku pracovať. Spísali sme preto pár tipov, ktoré vaše začiatky rozhodne uľahčia.

  Najprv je dôležité pochopiť, čo sa vlastne myslí pod pojmom statement piece. Samozrejme môže ísť o výrazný kúsok, ako je pestrofarebná kabelka, vzorované sako alebo farebná kožená bunda. Ide skrátka o kus oblečenia, ktorý vám vyrazí dych. Zároveň však môže ísť aj o kombináciu nezvyklých farieb alebo štýlov. Príkladom je sporty look, ktorý doplníte oversized koženou bundou.

  Kľúčom k správnemu využívaniu statement pieces teda nie je len nákup trendy kúskov, ale aj ich vkusné a štýlové používanie. Môže sa jednať aj o topánky, náhrdelník alebo výrazné doplnky do vlasov. Je už len na vás, čo bude najlepšie vyhovovať vášmu jedinečnému štýlu. Na začiatok chceme tiež pripomenúť, že podobné kúsky musíte samozrejme doplniť o tie neutrálne alebo jednoduché.

  Zvyšok outfitu nechajte jednoduchý. Môžete sa však pohrať s farbami

  Zvlášť pokiaľ začínate, nemali by ste používať viac ako jeden taký kúsok. Príkladom môže byť výber statement náhrdelníka. Pridať by ste k nemu mali náušnice a prstene v rovnakej farbe a štýle, nie však rovnako výrazné. Výnimkou je hra s farbami. Pri nej si nevyberiete iba jeden doplnok, ale statement piece vytvoríte hneď z niekoľkých z nich. Inšpirujte sa napríklad outfitom vlogerky Avrey Ovard.

  V prípade kombinácie farieb považujeme za vhodné inšpirovať sa klasickým farebným kolesom. Na ňom môžete ľahko vidieť komplementárne alebo analogické farby. Také vo vašich outfitoch celkom iste vyniknú. Párovať potom môžete aj rôzne odtiene rovnakej farby. Nakoniec chceme vyzdvihnúť, že investícia sa oplatí. Statement pieces by mali byť kvalitné. A malo by to byť vidieť.

  Začiatočníci si zamilujú ladiaci set. Ohromíte aj nečakanou kabelkou

  Na záver vám predstavíme aj niekoľko príkladov, ktorými sa môžete inšpirovať. Snáď najjednoduchším spôsobom, ako začať so statement pieces, je ladiaci set. Môže sa jednať o kombinézu, nohavice a košeľu alebo sukňu a top. Hlavné je, že bude kúsok reflektovať váš štýl, zároveň ale okamžite pritiahne pozornosť. Ľahko sa vám bude pracovať aj s denim on denim lookom.

  Zdroj: COS, Loro Piana

  Ďalším skvelým tipom sú statement kabelky. Výrazné môžu byť svojim materiálom, tvarom alebo farbou. Zájsť môžete aj do extrémov a zvoliť si model podobný tomu, ktorý predstavil JW Anderson. Pravdou však je, že statement pieces nemusia byť vždy šialené a krikľavé. Ich zmyslom je podčiarknuť vašu osobnosť a zdokonaliť skvelý outfit.

  Zdroj: Bottega Veneta, JW Anderson

  Zdroj: Forbes, Medium, Who What Wear, Instagram, YouTube

  Foto:Miu Miu

  Odlíšte svoj štýl od ostatných. Naučte sa používať statement pieces

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.