Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Čaj je nápoj, ktorému väčšina z nás nevenuje väčšiu pozornosť. Pritom môže ísť o luxusný zážitok, na ktorý si s radosťou vyhradíte extra čas. Ak ste sa čaju doteraz hlbšie nevenovali, nevadí. Pomôcť vám môže zopár praktických pomocníkov. Váš čajový rituál tak bez pochyby pozdvihnú na ďalšiu úroveň. Jednať sa môže o kvalitnú kanvicu, nerezové sitko, set na matcha alebo elegantné porcelánové šálky.

  Začnite so samotným čajom. Zabudnite na nekvalitné nápoje z vrecúška

  Nikoho neprekvapí, že základom správneho čajového rituálu je jeho samotná hlavná ingrediencia. Najjednoduchším krokom je preto opustiť čaje z vrecúška, bežne predávané vo veľkých obchodných reťazcoch. Zájdite namiesto toho do špeciálnych predajní s čajmi a vyberte si podľa svojich preferencií. Aj keď sa taká maličkosť môže zdať ako zbytočná, pocítite skutočný rozdiel.

  Vybrať si však môžete aj z tradičných značiek, ktoré ľahko zakúpite on-line. Príkladom je firma Fortnum & Mason, venujúca sa čaju už od roku 1707. Vyskúšať môžete napríklad ich blend čierneho čaju. Milovníci jazmínu si zase obľúbia čaj s názvom White Wedding značky Bellocq. Je doplnený aj o levanduľu a okvetné lístky ruží.

  Zdroj: Fortnum & Mason, Bellocq

  Investujte do kvalitnej čajovej kanvice. Zachráni vás aj kuchynský teplomer

  Hneď druhým najdôležitejším krokom je kanvica, v ktorej plánujete pripravovať vodu na svoj luxusný nápoj. Je jasné, že elektrická kanvica je oveľa rýchlejšia a teda efektívnejšia. Okrem toho však môže ponúknuť aj funkciu, ktorá vám umožní zistiť presnú teplotu vriacej vody.

  Nielen zelené čaje totiž vyžadujú veľmi špecifické zaobchádzanie. Rovnako ako s kávou, aj pri sledovaní teploty čaju môžete dosiahnuť veľmi kvalitné výsledky. Pokiaľ sa vám do novej investície nechce, nevadí. Postačí aj kuchynský teplomer. S novým rituálom budete mať len o trochu viac práce.

  Zdroj: Oxo, Fellow

  Čajové lístky už máte. Nezanedbajte preto ani ich extrakciu

  Ak ste sa rozhodli vypočuť našu prvú radu a hodláte si odteraz nakupovať kvalitné čaje, hodiť sa vám bude aj správne sitko. Vhodné sú predovšetkým tie vyrobené z nerezovej ocele. Zaručí totiž, že sa vám do vytúženého nápoja nebudú uvoľňovať iné nežiaduce chute.

  Voľte tiež väčšiu veľkosť. Aj keď v ponuke existuje množstvo malých, a často roztomilých sitiek, na veľkosti záleží. Viac priestoru totiž umožní čajovým lístkom, aby sa čo najviac roztvorili. Miniatúrne dierky sitka sa potom postarajú o to, aby do vášho nápoja neunikli ani tie najmenšie kúsky čaju.

  Zdroj: Oxo, Finum

  Dajte zbohom nevkusným otrieskaným hrnčekom. Vychutnajte si svoj čaj s noblesou

  Rovnako ako pri káve, aj pri čaji záleží na jeho prezentácii. Pokiaľ už sa rozhodnete čaju venovať väčšiu pozornosť, nemali by ste zabudnúť ani na nádoby, v ktorých ho budete servírovať. V prípade, že nepatríte k tým šťastlivcom, ktorí zdedili dokonalú porcelánovú súpravu po starých rodičoch, odporúčame do nej investovať.

  Luxusný pocit zažijete napríklad s pestrou variantou od módneho domu Versace. Kúzelný je napríklad aj zeleno-zlatý set od Swarovski. Hrnček a podšálku môžete doplniť aj vhodnou čajovou kanvicou, nádobou na cukor a mlieko alebo väčším tanierom na doplnkový dezert.

  Zdroj: Versace, Swarovski

  Doprajte si čerešničku na záver. Pusťte sa do meditatívneho rituálu čaju matcha

  Matcha čaj je kapitola sama o sebe. Napriek tomu sme ho museli spomenúť aspoň okrajovo. Jedná sa nielen o trendy nápoj, ale aj veľmi zdravý čaj. Upozorniť chceme však predovšetkým na to, aby ste vzdali jeho prípravu s čímkoľvek iným, než kvalitným setom na to určeným.

  Verte nám, že miešanie matcha prášku vidličkou namiesto správnej metličky naozaj neprinesie požadovaný výsledok. Na prípravu nápoja si môžete zaobstarať aj váhu, sitko, štetec a kvalitnú keramickú misku. Zaručene si tak vytvoríte nový meditačný rituál na príjemné ráno.

  Zdroje: The New York Times, Forbes, Food and Wine, Instagram

  Naučte sa piť kvalitný čaj. Luxusný zážitok vám zabezpečí niekoľko šikovných pomocníkov

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Zmyselné textúry, mašle a kombinácie priehľadných materiálov. Kráčajte k oltáru v tých najvkusnejších šatách

  Ak plánujete svadbu v nasledujúcej jarnej a letnej sezóne, je najvyšší čas na výber vhodných svadobných šiat. Tento rok je ponuka skutočne pestrá a konečne je z čoho vyberať. Svadba je iba váš deň, preto sa nenechajte uniesť trendy a vyneste to, čo sa vám páči najviac. Máte ale šťastie, že svadobné módne domy ako Vera Wang alebo očarujúce Danielle Frankel disponujú ponukou, ktorá predčí očakávania každej nevesty.

  Horúce novinky roku 2024: Charlotte Tilbury odhaľuje revolučné rúže a Kylie Cosmetics prináša svoj prvý make-up

  S nástupom nového roka ožíva novinkami aj kozmetický trh. Veľa zaujímavých produktov nás ale ešte len čaká. Po vykonaní detailného prieskumu sme objavili tie najočakávanejšie kúsky, ktoré budú definovať tohtoročné beauty a make-up svet. Objavte najviac očakávané produkty, od retro rúžov cez nový make-up až po unikátne želé lícenky.