Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Módný svet naďalej pociťuje dopad post-pandemickej ekonomickej spomaľovania. Najviac sú jeho negatívne následky cítiť v Číne. Luxusné značky preto na tamnom trhu menia svoju doterajšiu stratégiu. Namiesto strednej triedy sa zameriavajú na najbohatších zákazníkov. O niečo väčšej výzve potom bude v nadchádzajúcom období čeliť aj módna spoločnosť Burberry.

  Luxusné módne spoločnosti menia svoje marketingové stratégie v tvári súčasnej ekonomickej krízy. Naďalej musia bojovať s negatívnymi dopadmi spôsobenými svetovou pandémiou. Počiatočný boom predaja po uvoľnení karantén totiž opadol. Teraz sa zákazníci snažia naopak šetriť, a to aj kvôli trvajúcej inflácii. Snáď najsilnejšie takéto následky cíti Čína. Zároveň sa totiž vyrovnáva s vysokou nezamestnanosťou a krízou na trhu s nehnuteľnosťami.

  Vedenie módnych značiek sa preto na tamnom trhu rozhodlo z kedysi pomerne bohatej strednej triedy preorientovať na najbohatších zákazníkov. Takzvaní veľmi dôležití klienti sú totiž ľudia, ktorí si môžu aj naďalej dovoliť míňať. Príkladom je podnikateľka Diana Wang, ktorá pravidelne nakupuje v obchodoch ako Cartier, Tiffany či Chopard. Podobných zákazníkov, ako je ona, potom spoločnosti lákajú na špeciálne zážitky.

  Príkladom je napríklad exkluzívna gala večera, ktorej súčasťou je aj predstavenie najnovších produktov. „Cítite sa privilegovaní. Je to veľká časť toho, prečo u týchto značiek nakupujem,“ popísala sama Wang. Medzi ďalšie podobné akcie patria súkromné stretnutia so slávnymi návrhármi. Podľa analytikov z firmy HSBC je asi päť percent spotrebiteľov luxusného tovaru zodpovedných za 35 percent ich predaja v Číne.

  Spoločnosť Burberry je v mimoriadne zložitej pozícii. V ekonomickej kríze sa musí znova uchytiť

  Koniec post-pandemickej boomu potom o niečo viac dopadá na spoločnosť Burberry. Oproti ostatným luxusným značkám preto bude nadchádzajúcu sezónu čeliť ťažšej výzve. Vedenie spoločnosti totiž minulý týždeň varovalo, že sa mu pravdepodobne nepodarí dosiahnuť ročnú prognózu príjmov. Napríklad analytici firmy JPMorgan rovnako prehlásili, že Burberry je v porovnaní so svojimi konkurentmi v „mimoriadne zložitej pozícii“.

  Dôvodom je náročný úloha pozdvihnúť marketing značky na vyššiu úroveň v chvíli, keď sa mnohí zákazníci snažia luxusným nákupom skôr vyvarovať. Značka totiž začiatkom roku zažila značnú premenu, a to s nástupom nového kreatívneho riaditeľa Daniela Lee. Hoci je jeho vedenie zatiaľ hodnotené pozitívne, obdiv na sociálnych sieťach nestačí. Spoločnosť potrebuje navýšiť predovšetkým počet klientov, ktorí si so sebou skutočne z luxusnej pobočky niečo odnesú.

  Zdroje: Fashion Network, Reuters, Instagram, YouTube

  Módne business novinky: Koniec post-pandemického boomu trápi luxusné značky v Číne aj vedenie Burberry

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.