Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Každý lunárny rok sa nesie v určitom znamení. Na rok 2024 potom pripadol motív draka, ktorý sa pomaly začína objavovať aj v kolekciách luxusných módnych značiek. Nie je prekvapením, že znamená aj prosperitu. Spoločnosti tak vydávajú špeciálne rady, plné výrazných farieb a drakov, aby oslávili blížiaci sa nový začiatok.

  Gucci oslavuje s nenápadnými dráčikmi aj jemnými kontrastnými farbami

  Talianska spoločnosť Gucci potvrdila, že sa chce viac zamerať na ázijský trh. V skutočnosti vydala rozsiahlu špeciálnu kolekciu pri príležitosti nadchádzajúceho lunárneho roka. Charakterizuje ju najmä krémová farba, ktorá je popretkávaná ďalšími kontrastnými farbami.

  Lepšie tak na nej vyniknú predovšetkým červené a modré odtiene, napríklad v podobe kvetinového vzoru. Značka však nezabudla ani na motív draka. Objavil sa preto napríklad na teplákovej súprave ako roztomilá nášivka. Vybrať si tak môžete ako z elegantných, tak viac „šport“ lookov.

  Zdroj: Gucci

  Do osláv lunárneho nového roka sa zapojil aj Tommy Hilfiger. Dáva dôraz na pospolitosť a rodinu

  Ďalšou spoločnosťou, ktorá si oslavu roka draka nenechala ujsť, je Tommy Hilfiger. Na rozdiel od ostatných však nekladie taký dôraz na samotný symbol. Namiesto toho sa rozhodla vyzdvihnúť to, čo má symbolizovať. Okrem prosperity totiž prináša aj silu, šťastie alebo úspech. Takéto hodnoty teda Hilfiger nachádza v komunite as ňou spojenom optimizme a pospolitosti.

  Kúsky potom návrhár vytvoril v spolupráci so značkou Clot. Patrí medzi ne napríklad obojstranný bomber, tepláková súprava alebo rugby košele. Najčastejšie využívanou farbou je opäť výrazná červená. Ide teda o nenápadné spojenie Západu i Východu.

  Zdroj: Tommy Hilfiger

  Bottega Veneta sa nebojí oslavovať vo veľkom. Značka vydala špeciálny krátky film

  Hlavnú úlohu v kampani Bottega Veneta oslavujúcu lunárny nový rok hrá slávna herečka a ambasádorka spoločnosti Shu Qi. Objaví sa totiž v špeciálnom krátkom filme, ktorý firma prichystala. Nesie názov The First Sunrise With You a má oslavovať začiatok prvého dňa nového lunárneho roku.

  Režisérkou filmu je Jess Jing Zou. Jeho podstatou je opäť ukázať radosť z pospolitosti a toho, že podobné okamihy môžeme oslavovať so svojimi blízkymi. Vo filme sa zároveň objavia kúsky zo špeciálnej kolekcie, ako sú tenisky Andiamo, Sardine a Orbit alebo kabelka Jodie so špeciálnou rukoväťou v podobe chvosta draka.

  Spoločnosť Burberry sa vzdala draka. Kolekcia zaujme červeným odtieňom

  Jednou zo značiek, ktoré motív draka do svojich kolekcií nezahrnuli , sa stala britská spoločnosť Burberry. Dáva to zmysel, pretože sa v poslednej dobe snaží vydávať kolekcie zvýrazňujúce „britskosť“ jednotlivých kúskov. Namiesto toho preto radšej využila výrazný červený odtieň, košele alebo štýlové roláky a kabáty.

  Červenú farbu potom Burberry aplikoval na rôzne vzory, či už ten v podobe ruže alebo klasických kociek. Výsledné kúsky potom značka nafotila na uliciach čínskeho mesta Chengdu. Objavili sa tak napríklad na ambasádoroch, ako je herečka Tang Wei alebo herec Chen Kun.

  Zdroj: Burberry

  Do roztomilých návrhov sa pustila značka Mulberry. Dráčik vykukne z kabelky aj výstrihu

  Oslavy lunárneho nového roka si nenechala ujsť ani spoločnosť Mulberry. Odhalila preto špeciálnu kolekciu, ktorú nemožno vystihnúť inak ako roztomilú. Jej súčasťou je, podobne ako u Gucci, predovšetkým krémová farba. Doplnená nie je v tomto prípade o výrazné odtiene, ale jemné pastelové farby alebo nenápadné žlto-červeno-zelené prúžky.

  Kľúčovým prvkom je však opäť motív dráčika, tentoraz v naozaj nečakane roztomilej verzii. Nášivku malého usmievajúceho sa dráčika umiestnila značka predovšetkým na tričká. Vykukovať vám tak môže z výstrihu ladiaceho klasického kardiganu. Objaviť sa ale môže aj na kabelke, z ktorej akoby utekal v ústrety novému lunárnemu roku.

  Zdroj: Mulberry

  Zdroj: WWD, Fashion Network, South China Morning Post, YouTube

  Módne značky oslavujú lunárny nový rok. Kolekciám dominuje elegantný aj roztomilý motív draka

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.