Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Polovica týždňa s sebou prináša novinky zo sveta módy. Tou najväčšou je zaručene odkúpenie magazínu i-D supermodelkou Karlie Kloss. Spoločnosť Tiffany & Co. zase oznámila novú ambasadorku. Značka Balmain predstavila virtuálnu funkciu na skúšanie oblečenia. Burberry odhalilo novú radu špeciálnych šálov. V Paríži sa potom chystá nová výstava zachytávajúca módu i kultúru prvých 20 rokov 20. storočia.

  Značka Tiffany & Co. rozšírila rad ambasádorov. Privítala francúzsku herečku Camille Cottin

  Známa šperkárska spoločnosť Tiffany & Co. chcela opäť zdôrazniť svoje prepojenie s Francúzskom. Aspoň to uviedla ako jeden z dôvodov, prečo si za svoju novú ambasadorku vybrala práve francúzsku herečku Camille Cottin. Okrem toho vedenie značky vyhlásilo, že obdivuje jej „výnimočný talent, skvelý vkus a vrodený humor“. Zatiaľ však neoznámilo žiadnu kampaň, v ktorej by sa mala objaviť.

  Známy magazín i-D má novú majiteľku. Stala sa ňou supermodelka Karlie Kloss

  Spoločnosť Vice Media predala svoj magazín i-D. Získala ho firma Bedford Media, ktorú vedie supermodelka a podnikateľka Karlie Kloss. Ide o časopis, ktorý v roku 1980 založil bývalý umelecký riaditeľ Vogue Terry Jones. Pôvodne sa sústredil predovšetkým na punk a post-punk éru Veľkej Británie. V súčasnosti však cieľa predovšetkým na globálnu mladistvú kultúru. Známa modelka potom oznámila, že má pre magazín „vlastnú víziu“.

  Spoločnosť Burberry vydala špeciálnu radu šálov. Oslavujú záhrady Highgrove kráľa Karola III.

  Britská luxusná značka Burberry odhalila limitovanú edíciu šálov. Rozhodla sa totiž spolupracovať s umelcom Sammi Lynch, ktorý vyštudoval Kráľovskú školu kreslenia. Jedinečné hodvábne kúsky totiž pokryl svojimi originálnymi ilustráciami zachytávajúcimi záhrady Highgrove. Ide o súkromnú rezidenciu britského kráľa Karola III. Štyri produkty potom umne odrážajú jednotlivé ročné obdobia.

  V múzeu Petit Palais sa chystá nová výstava. Zachytiť má módny a kultúrny vývoj prvých 20 rokov minulého storočia

  Od utorka 14. novembra do 14. apríla budete mať možnosť navštíviť v parížskom múzeu Petit Palais výstavu s názvom Moderné Paríž, 1905-1925. Sústredí sa totiž na vývoj módy, umenia a kultúry v tomto slávnom období. Zachytáva tak nielen umenie, módu a fotografiu, ale aj architektúru alebo luxusný nábytok. Medzi predstavenou tvorbou patria aj kúsky z dielne návrhárov Paul Poiret alebo Jeanne Lanvin. Svoje miesto majú ale aj prvé návrhy domu Cartier.

  Balmain sa ponoril do virtuálneho sveta. Ponúkne 3D možnosť skúšania nových luxusných kúskov

  Chystáte sa kúpiť nový kúsok od Balmain, ale nie ste si istí, ako vám sadne? Vedenie známej značky má pre vás riešenie. Zahájilo totiž spoluprácu s technologickou firmou Bods. Pridalo preto na svoje stránky funkciu, ktorá vám umožní si outfity vyskúšať virtuálne. Vytvoriť si totiž môžete vlastného 3D avatara s vašimi rozmermi. Zatiaľ si týmto spôsobom môžete obliecť sedem ready-to-wear dizajnov, dve kabelky a jeden pár topánok.

  Zdroje: WWD, Fashion Network, The Hollywood Reporter, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Módne novinky v kocke: Karlie Kloss odkúpila i-D, Tiffany & Co. má novú ambasádorku a Balmain objavuje virtuálny svet

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.