Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Obchodný dom Saks privítal v pondelok na 5th Avenue vianočnú sezónu. Odhalil exkluzívnu výzdobu od francúzskeho módneho domu Dior. Vedenie Louis Vuitton zase v ten istý deň oznámilo lokáciu ďalšej prehliadky pánskej módy. Značka Tommy Hilfiger má nového ambasádora z radu hercov, rovnako ako Dior Men. Spoločnosť Balenciaga potom vydala merch so skupinou Archive, ukrývajúci jej hudbu.

  Louis Vuitton smeruje do Hongkongu. Usporiada prehliadku na Victoria Harbor

  Druhá prehliadka stále ešte nového kreatívneho riaditeľa pánskej módy Louis Vuitton Pharella Williamsa sa uskutoční v Hongkongu. Vedenie spoločnosti to oznámilo v pondelok. Za lokáciu si vybralo časť ulice zvanej Avenue of the Stars, umiestnenú vo Victoria Harbor. Zabezpečilo si tak perfektný výhľad na vodu aj samotné mesto. Ulica sa navyše nachádza v bloku, ktorý je známy pre svoje umenie a dizajn. Show sa má konať vo štvrtok 30. novembra o ôsmej večer.

  Tommy Hilfiger privítal nového ambasádora. Značku zastúpi herec Damson Idris

  Módna spoločnosť Tommy Hilfiger sa rozhodla sponzorovať chystaný film o Formula 1, ktorého meno zatiaľ zostáva neznáme. Dáva preto zmysel, že si značka za svojho nového ambasádora vybrala práve britského herca Damson Idris. V pripravovanom filme v réžii Josepha Kosinskiho sa totiž objaví po boku Brada Pitta. „Tommy Hilfiger je pravý gentleman a ikona americkej módy,“ vyjadril sa Idris k novinke. „Vždy som bol inšpirovaný pop kultúrou,“ dodal zasa Hilfiger.

  Obchodný dom Saks na 5th Avenue víta Vianoce. Na pomoc si prizval spoločnosť Dior

  Vedenie známeho obchodného domu Saks v New Yorku na 5th Avenue sa tento rok rozhodlo na svojej vianočnej výzdobe spolupracovať výhradne s jednou značkou. Vybralo si Dior, ktorý pre neho následne vytvoril tzv. Carousel of Dreams, teda kolotoč snov. Ide o kúzelnú a dych berúcu výzdobu, na ktorej pracovalo 100 umelcov, a to po dobu 10 mesiacov. Niektoré dekorácie musela značka dodať až z Talianska. Kampaň odhalil Saks v pondelok, spolu s digitálnym pop-upom World of Dior.

  Značka Balenciaga objavuje svet hudby. Do merch pre skupinu Archive ukryla exkluzívny song

  Fanúšikovia skupiny Archive sa radujú. Spoločnosť Balenciaga s ňou totiž začala spoluprácu a pomohla jej vytvoriť exkluzívny merch. Pomerne minimalistické tričká a mikiny však ukrývajú nečakané prekvapenie. Značka využila technológiu tzv. NFC čipu a do ceduľiek oblečenia skryla nový osemmiútový track Patterns. Majitelia si skladbu počujú jednoducho naskenovaním čipu cez svoj telefón.

  Rada ambasádorov značky Dior sa rozšírila. Spoločnosť privítala herca Raphaëla Quenard

  Herec Raphaël Quenard známy z Netflix filmu Gold Brick získal novú rolu. Nie však hereckú, stal sa totiž ambasádorom luxusného módneho domu Dior. Známy je však predovšetkým vo Francúzsku, a to vďaka filmu Chien de la casse, v angličtine Junkyard Dog. „Zosobňuje ducha a jedinečnosť nášho domu, zachytávajúc modernitu aj nadčasovosť,“ okomentovali zástupcovia značky novinku. Medzi ďalších ambasádorov pánskej módy Dior patria herec Robert Pattinson, K-pop spevák Jimin alebo futbalista Kilian Mbappé.

  Zdroj: WWD, L’Officiel USA, Saks Fifth Avenue, Instagram, YouTube

  Módne novinky v kocke: Dior prevzal výklad Saks, Balenciaga skryla do merch hudbu a Tommy Hilfiger má nového ambasádora

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.