Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj novinky zo sveta módy. Pri tejto príležitosti získal zakladateľ LVMH Bernard Arnault francúzske štátne vyznamenanie. Ekoaktivisti zase v sobotu zničili strom Gucci v Miláne. Spoločnosť Bulgari vydala novú kampaň pre Save the Children a True Botanicals má novú hviezdnu ambasádorku. Najnovšie štatistiky ukázali, že sa wellness sektoru v roku 2022 viac ako darilo.

  Bernard Arnault patrične oslávil nový rok. Odniesol si francúzske štátne vyznamenanie

  Pri príležitosti prvého dňa nového roka vydala francúzska vláda tradičný čestný zoznam ľudí, ktorých sa rozhodla vyznamenať. Tento rok medzi nich patrí aj zakladateľ a riaditeľ konglomerátu LVMH Bernard Arnault. Bol mu udelený Veľký kríž Čestnej légie. Ide pritom o najvyššie francúzske civilné vyznamenanie. Pod LVMH potom spadajú významné luxusné značky, ako sú Louis Vuitton, Dior, Tiffany & Co., Guerlain alebo Dom Pérignon.

  Bulgari zverejnila novú kampaň. Oslavuje 15 rokov partnerstva s charitou Save the Children

  Milovníci šperkov Bulgari si budú môcť od nového roku zakúpiť náhrdelník, ktorý pomáha. Známa značka ho vytvorila pri príležitosti osláv 15 rokov partnerstva s neziskovou organizáciou Save the Children. Zároveň odhalila súvisiacu kampaň #withmewithyou. Do jej čela sa postavila napríklad ambasádorka spoločnosti a herečka Anne Hathaway alebo supermodelka Eva Herzigová.

  Spoločnosť True Botanicals víta novú ambasádorku. Je ňou herečka Jessica Chastain

  Oscarová herečka Jessica Chastain má od nového roka novú, ale dlhodobú úlohu. Značka prírodnej a vegánskej kozmetiky True Botanicals si ju vybrala za svoju ambasádorku. Jej prvou úlohou bude propagovať sérum na spanie Phyto-Retinol, ktoré využíva rastlinnú alternatívu retinolu, peptilium. „Jessica zdieľa hodnoty, ktoré sú základom našej značky,“ vysvetlili zástupcovia spoločnosti.

  Strom Gucci v Miláne dostal novú farbu. Poškodili ho ekoaktivisti

  Strom sponzorovaný značkou Gucciktorý sa nachádza v známej milánskej galérii, prešiel cez víkend premenou. Stal sa cieľom eko​​aktivistov, ktorí jeho časť poliali žiarivou oranžovou farbou. Následne sa k nemu na protest posadili. Poukázať tým chceli na výzvu talianskej vláde, po ktorej požadujú založenie reparačného fondu. Slúžiť by mal k reakciám na škody napáchané záplavami a ďalšími katastrofami spôsobenými klimatickou zmenou.

  Wellness sektor sa v roku 2022 zotavil. Dosiahol zisk 5,6 bilióna dolárov

  Najnovšia správa Global Wellness Economy Monitor inštitútu Global Wellness odhalila výsledky z roku 2022. Podľa nich sa priemyslu viac ako darilo. Dosiahol totiž zisk 5,6 bilióna dolárov, a teda priemerný rast o 12,1 percenta. Uvedené odvetvie pritom zahŕňa fyzický aj duševný wellness, zdravotnú starostlivosť, zdravú výživu či starostlivosť o krásu. Ide o dôkaz, že sa sektor po svetovej pandémii plne zotavil.

  Zdroj: WWD, Fashion United, Instagram, YouTube

  Módne novinky v skratke: Bernard Arnault získal štátne vyznamenanie, Bulgari oslavuje novú kampaň a Gucci zápasí s ekoaktivistami

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.