Více

  Sledujte nás na Instagrame

  S novým rokom prichádzajú aj novinky zo sveta módy. Pri tejto príležitosti získal zakladateľ LVMH Bernard Arnault francúzske štátne vyznamenanie. Ekoaktivisti zase v sobotu zničili strom Gucci v Miláne. Spoločnosť Bulgari vydala novú kampaň pre Save the Children a True Botanicals má novú hviezdnu ambasádorku. Najnovšie štatistiky ukázali, že sa wellness sektoru v roku 2022 viac ako darilo.

  Bernard Arnault patrične oslávil nový rok. Odniesol si francúzske štátne vyznamenanie

  Pri príležitosti prvého dňa nového roka vydala francúzska vláda tradičný čestný zoznam ľudí, ktorých sa rozhodla vyznamenať. Tento rok medzi nich patrí aj zakladateľ a riaditeľ konglomerátu LVMH Bernard Arnault. Bol mu udelený Veľký kríž Čestnej légie. Ide pritom o najvyššie francúzske civilné vyznamenanie. Pod LVMH potom spadajú významné luxusné značky, ako sú Louis Vuitton, Dior, Tiffany & Co., Guerlain alebo Dom Pérignon.

  Bulgari zverejnila novú kampaň. Oslavuje 15 rokov partnerstva s charitou Save the Children

  Milovníci šperkov Bulgari si budú môcť od nového roku zakúpiť náhrdelník, ktorý pomáha. Známa značka ho vytvorila pri príležitosti osláv 15 rokov partnerstva s neziskovou organizáciou Save the Children. Zároveň odhalila súvisiacu kampaň #withmewithyou. Do jej čela sa postavila napríklad ambasádorka spoločnosti a herečka Anne Hathaway alebo supermodelka Eva Herzigová.

  Spoločnosť True Botanicals víta novú ambasádorku. Je ňou herečka Jessica Chastain

  Oscarová herečka Jessica Chastain má od nového roka novú, ale dlhodobú úlohu. Značka prírodnej a vegánskej kozmetiky True Botanicals si ju vybrala za svoju ambasádorku. Jej prvou úlohou bude propagovať sérum na spanie Phyto-Retinol, ktoré využíva rastlinnú alternatívu retinolu, peptilium. „Jessica zdieľa hodnoty, ktoré sú základom našej značky,“ vysvetlili zástupcovia spoločnosti.

  Strom Gucci v Miláne dostal novú farbu. Poškodili ho ekoaktivisti

  Strom sponzorovaný značkou Gucciktorý sa nachádza v známej milánskej galérii, prešiel cez víkend premenou. Stal sa cieľom eko​​aktivistov, ktorí jeho časť poliali žiarivou oranžovou farbou. Následne sa k nemu na protest posadili. Poukázať tým chceli na výzvu talianskej vláde, po ktorej požadujú založenie reparačného fondu. Slúžiť by mal k reakciám na škody napáchané záplavami a ďalšími katastrofami spôsobenými klimatickou zmenou.

  Wellness sektor sa v roku 2022 zotavil. Dosiahol zisk 5,6 bilióna dolárov

  Najnovšia správa Global Wellness Economy Monitor inštitútu Global Wellness odhalila výsledky z roku 2022. Podľa nich sa priemyslu viac ako darilo. Dosiahol totiž zisk 5,6 bilióna dolárov, a teda priemerný rast o 12,1 percenta. Uvedené odvetvie pritom zahŕňa fyzický aj duševný wellness, zdravotnú starostlivosť, zdravú výživu či starostlivosť o krásu. Ide o dôkaz, že sa sektor po svetovej pandémii plne zotavil.

  Zdroj: WWD, Fashion United, Instagram, YouTube

  Módne novinky v skratke: Bernard Arnault získal štátne vyznamenanie, Bulgari oslavuje novú kampaň a Gucci zápasí s ekoaktivistami

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.