Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Kreatívny riaditeľ značky Burberry predstavil svoju najnovšiu kolekciu v obrovskom stane, ktorý postavil v londýnskom Victoria Parku. Daniel Lee chcel pre svojich hostí vytvoriť atmosféru nočného lesa. Preto podlaha prehliadkového móla pripomínala mäkký mach. Prostredie prehliadky potom odrážalo posolstvo samotných kúskov. Mali rozprávať príbeh o elegancii, ale aj o trvanlivosti a praktickosti.

  Daniel Lee preto upustil od odvážnych a trochu kontroverzn7ch návrhy minuloročnej sezóny. Namiesto toho sa zameral na precízne kúsky v neutrálnych odtieňoch. Medzi jeho obľúbené farby tak patrila hnedá, béžová aj svetlo žltá. Chcel si totiž zároveň dokázať, že súčasné návrhy Burberry môže nosiť každý. Hodiť sa budú podľa jeho predstáv ako do veľkomesta, tak do prírody.

  Zdroj: Reuters

  „Pokojne sa v nich váľajte vonku. Je to oblečenie, v ktorom môžete žiť,“ vysvetlil Lee svoju predstavu Burberry „prieskumníkov“. Zároveň zdôraznil, že jeho oblečenie môže nosiť každý, a to bez ohľadu na ich postavenie v spoločnosti. Mnoho hodvábnych šatiek tak malo odkázať na to, že Burberry s obľubou nosila aj britská kráľovná. „Prial som si vytvoriť pocit outdoor elegancie, pohodlnosti a tepla,“ dodal kreatívny riaditeľ slávnej britskej značky.

  Pohodlnú eleganciu ponúkli dlhé vojenské kabáty aj neutrálne maxi sukne

  Medzi jednotlivé návrhy patrili napríklad dlhé kabáty. Niektoré z nich mali okolo krku huňatú kožušinu, iné zase pripomínali skôr vojenské kúsky. Výrazný bol aj dlhý a elegantný kabát z shearlingu. Modelky potom odhalili aj dlhé maxi sukne, modelovia zase široké nohavice so zipsami umiestnenými na bokoch.

  Zdroj: Reuters

  Všetky outfity boli doplnené loafers na platforme, „turistické“ topánky alebo čižmy siahajúce až po stehná. Prehliadka potom medzi ostatnými vynikla aj vďaka hosťom, ktorí na ňu dorazili. V prvej rade sedeli napríklad herečka Olivia Colman, herec Barry Keoghan, rapper Skepta alebo modelka Cara Delevingne. Po móle sa prešla aj supermodelka Naomi Campbell alebo britská modelka Lily Cole.

  Zdroj: Reuters

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Skryté poklady európskych pláží. Navštívte menej „slávne“ prímorské miesta

  Európa je domovom mnohých známych pláží, ktoré navštevujú turisti z celého sveta. Ale čo ak hľadáte niečo menej tradičné, pokojnejšie, a napriek tomu neuveriteľne krásne? Pripravili sme pre vás zoznam nie príliš známych, ale napriek tomu nádherných pláží v Európe, ktoré sa oplatí objaviť.

  Leto sa ponesie v znamení sedemdesiatok. Záujem o boho chic módu narastá

  V tejto letnej sezóne prichádza nový módny trend. Vracia sa nostalgický boho chic. Zabudnite však na maximalistické Y2K outfity a kvetinové čelenky z hudobných festivalov. Nový boho chic, ktorý oživila najmä návrhárka Chemena Kamali vo svojej kolekcii Chloé na jeseň a zimu 2024, je sofistikovanejší a pôvabnejší ako kedykoľvek predtým.

  Trend Tradwife vyvoláva kritiku na viacerých frontoch. Propaguje nerealistické štandardy sociálnych sietí

  Predstava jednoduchého života tradičnej manželky zaujala sociálne siete. TikTok sa zaplnil videami žien v domácnosti, ktoré sa bez námahy starajú o deti a pre svojich pracujúcich manželov varia vynaliezavé recepty. Trend Tradwife však nie je len o estetických videách s domácimi koláčmi alebo ručne vyrábaným maslom. Oživuje problematický koncept, že žena patrí iba do domácnosti.

  Marc Jacobs predstavil svoju kolekciu na jeseň 2024 s nádychom retra a animovaných rozprávok

  Vo svojej najnovšej kolekcii na jeseň 2024 sa americký návrhár Marc Jacobs zameral na jediný cieľ. Podľa jeho pozvánky sa totiž rozhodol návštevníkom show odovzdať čistú radosť. Jeho návrhy inšpirované retro érou a animovanými rozprávkami splnili jeho požiadavku na jedničku.