Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Návrhár Daniel Lee v pondelok predstavil jednu z najočakávanejších prehliadok Londýnskeho týždňa módy. Vo svojej tretej kolekcii pre Burberry sa zameral predovšetkým na outdoor eleganciu. Chcel vytvoriť kúsky, ktoré by boli nielen štýlové, ale aj funkčné. Tým zároveň definoval zákazníkov slávnej značky, ktorých považuje za prieskumníkov.

  Kreatívny riaditeľ značky Burberry predstavil svoju najnovšiu kolekciu v obrovskom stane, ktorý postavil v londýnskom Victoria Parku. Daniel Lee chcel pre svojich hostí vytvoriť atmosféru nočného lesa. Preto podlaha prehliadkového móla pripomínala mäkký mach. Prostredie prehliadky potom odrážalo posolstvo samotných kúskov. Mali rozprávať príbeh o elegancii, ale aj o trvanlivosti a praktickosti.

  Daniel Lee preto upustil od odvážnych a trochu kontroverzn7ch návrhy minuloročnej sezóny. Namiesto toho sa zameral na precízne kúsky v neutrálnych odtieňoch. Medzi jeho obľúbené farby tak patrila hnedá, béžová aj svetlo žltá. Chcel si totiž zároveň dokázať, že súčasné návrhy Burberry môže nosiť každý. Hodiť sa budú podľa jeho predstáv ako do veľkomesta, tak do prírody.

  Zdroj: Reuters

  „Pokojne sa v nich váľajte vonku. Je to oblečenie, v ktorom môžete žiť,“ vysvetlil Lee svoju predstavu Burberry „prieskumníkov“. Zároveň zdôraznil, že jeho oblečenie môže nosiť každý, a to bez ohľadu na ich postavenie v spoločnosti. Mnoho hodvábnych šatiek tak malo odkázať na to, že Burberry s obľubou nosila aj britská kráľovná. „Prial som si vytvoriť pocit outdoor elegancie, pohodlnosti a tepla,“ dodal kreatívny riaditeľ slávnej britskej značky.

  Pohodlnú eleganciu ponúkli dlhé vojenské kabáty aj neutrálne maxi sukne

  Medzi jednotlivé návrhy patrili napríklad dlhé kabáty. Niektoré z nich mali okolo krku huňatú kožušinu, iné zase pripomínali skôr vojenské kúsky. Výrazný bol aj dlhý a elegantný kabát z shearlingu. Modelky potom odhalili aj dlhé maxi sukne, modelovia zase široké nohavice so zipsami umiestnenými na bokoch.

  Zdroj: Reuters

  Všetky outfity boli doplnené loafers na platforme, „turistické“ topánky alebo čižmy siahajúce až po stehná. Prehliadka potom medzi ostatnými vynikla aj vďaka hosťom, ktorí na ňu dorazili. V prvej rade sedeli napríklad herečka Olivia Colman, herec Barry Keoghan, rapper Skepta alebo modelka Cara Delevingne. Po móle sa prešla aj supermodelka Naomi Campbell alebo britská modelka Lily Cole.

  Zdroj: Reuters

  Zdroje: The Fashion Network, WWD, Reuters, YouTube

  Foto:Reuters

  LFW: Daniel Lee ponúkol outdoor eleganciu. Definoval prieskumníkov Burberry

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.