Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Jednou z najočakávanejších noviniek tohto roku je oznámenie o novej úlohe návrhára Alessandra Michele. Svoju pozíciu kreatívneho riaditeľa Gucci síce opustil už v novembri roku 2022, no odvtedy však zostávajú jeho ďalšie kroky v utajení. Módny svet preto neprestáva špekulovať o jeho blízkej budúcnosti.

  Nemálo milovníkov módy si myslelo, že už v tomto čase budú sledovať návrhára Alessandra Michele v jeho ďalšej úlohe. Zatiaľ sa však nedočkali, a tak naďalej debatujú o tom, ku ktorej luxusnej značke ho osud zavedie. Podobné úvahy však nie sú jednoduché, pretože štýl slávneho návrhára, plný farebného maximalizmu, renesančného nádychu a sexy estetiky, je pomerne jedinečný. Nehodí sa tak ku každej slávnej módnej spoločnosti.

  Jeho úloha pri Gucci bola navyše pomerne zásadná. Za osem rokov pôsobenia totiž dokázal zo spoločnosti urobiť vytúženú značku nejedného módneho nadšenca. Do módneho domu Gucci pritom Michele prišiel ako „obyčajný“ návrhár kabeliek. Nech už je pravý dôvod odchodu z Gucci akýkoľvek, cesty talentovaného návrhára a talianskej ikonickej značky sa jasne rozišli. „Nastanú časy, kedy máme každý každý z nás iný pohľad na vec,“ vysvetlil vtedy Michele.

  Michele môže zostať verný Taliansku. Ale iní ho vidia v konkurenčnom Francúzsku

  Módni znalci tak v minulosti diskutovali napríklad o tom, že by Michele zamieril do talianskej značky Fendi. Iní ho zase videli na čele Bulgari. Svoje úvahy zakladali okrem iného na tom, že je návrhár, rovnako ako spomínané spoločnosti z Ríma. Aj keď takéto zmýšľanie dáva do istej miery zmysel, nie je o nič presvedčivejšie ako tvrdenia ostatných. Tí totiž zase trvali na tom, že chce Michele zaiste zmenu a zamieri preto skôr do francúzskeho módneho sveta.

  Videli ho preto na čele Givenchy alebo dokonca módneho domu Chanel. Najbláznivejšie špekulácie potom posadili Michele do vedúcej pozície Dior. Nedáva však zmysel, aby talentovaný návrhár nahrádzal iných, ktorým sa v ich úlohe viac ako darí, teda napríklad Márii Grazii Chiuri. Dôležité je ale na záver spomenúť, že tento rok slávnemu návrhárovi vyprší dohoda s Gucci o zákaze konkurencie. Je teda pravdepodobné, že Michele čoskoro zamieri k značkám spadajúcim pod koncern LVMH, nie Kering.

  Zdroj: CNN, WWD, Highsnobiety, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Kam mieria kroky Alessandra Michele? Módny svet si kladie otázku roka

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.