Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Jednou z najočakávanejších noviniek tohto roku je oznámenie o novej úlohe návrhára Alessandra Michele. Svoju pozíciu kreatívneho riaditeľa Gucci síce opustil už v novembri roku 2022, no odvtedy však zostávajú jeho ďalšie kroky v utajení. Módny svet preto neprestáva špekulovať o jeho blízkej budúcnosti.

  Nemálo milovníkov módy si myslelo, že už v tomto čase budú sledovať návrhára Alessandra Michele v jeho ďalšej úlohe. Zatiaľ sa však nedočkali, a tak naďalej debatujú o tom, ku ktorej luxusnej značke ho osud zavedie. Podobné úvahy však nie sú jednoduché, pretože štýl slávneho návrhára, plný farebného maximalizmu, renesančného nádychu a sexy estetiky, je pomerne jedinečný. Nehodí sa tak ku každej slávnej módnej spoločnosti.

  Jeho úloha pri Gucci bola navyše pomerne zásadná. Za osem rokov pôsobenia totiž dokázal zo spoločnosti urobiť vytúženú značku nejedného módneho nadšenca. Do módneho domu Gucci pritom Michele prišiel ako „obyčajný“ návrhár kabeliek. Nech už je pravý dôvod odchodu z Gucci akýkoľvek, cesty talentovaného návrhára a talianskej ikonickej značky sa jasne rozišli. „Nastanú časy, kedy máme každý každý z nás iný pohľad na vec,“ vysvetlil vtedy Michele.

  Michele môže zostať verný Taliansku. Ale iní ho vidia v konkurenčnom Francúzsku

  Módni znalci tak v minulosti diskutovali napríklad o tom, že by Michele zamieril do talianskej značky Fendi. Iní ho zase videli na čele Bulgari. Svoje úvahy zakladali okrem iného na tom, že je návrhár, rovnako ako spomínané spoločnosti z Ríma. Aj keď takéto zmýšľanie dáva do istej miery zmysel, nie je o nič presvedčivejšie ako tvrdenia ostatných. Tí totiž zase trvali na tom, že chce Michele zaiste zmenu a zamieri preto skôr do francúzskeho módneho sveta.

  Videli ho preto na čele Givenchy alebo dokonca módneho domu Chanel. Najbláznivejšie špekulácie potom posadili Michele do vedúcej pozície Dior. Nedáva však zmysel, aby talentovaný návrhár nahrádzal iných, ktorým sa v ich úlohe viac ako darí, teda napríklad Márii Grazii Chiuri. Dôležité je ale na záver spomenúť, že tento rok slávnemu návrhárovi vyprší dohoda s Gucci o zákaze konkurencie. Je teda pravdepodobné, že Michele čoskoro zamieri k značkám spadajúcim pod koncern LVMH, nie Kering.

  Zdroj: CNN, WWD, Highsnobiety, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Kam mieria kroky Alessandra Michele? Módny svet si kladie otázku roka

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.