Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Keby sa v módnom priemysle vyhlasovalo slovo roka, jedným z nádejných kandidátov by určite bolo Loewe. Značka síce oproti minulému štvrťroku stratila prvé miesto v popularite (predbehla ju Miu Miu), ale jedinečný pohľad Jonathana Andersona na svet nás neprestáva baviť a kabelky nie sú výnimkou. Ktoré z nich sú podľa nás must-have?

  Squeeze Bag Našim pozorným očiam samozrejme nemohla uniknúť horúca jesenná novinka s názvom Squeeze Bag, ktorú sme tiež zaradili do nášho októbrového nákupného zoznamu! Jej dizajn v sebe krásne spája všetky osobité vlastnosti španielskeho módneho domu – inovatívnosť, unikátnosť, tradičné remeslo a hravú kreativitu. Je vyrobená z na dotyk jemnej jahňacej kože Nappa. Dá sa považovať za kabelku v tvare polmesiaca, ale práve vďaka mimoriadne mäkkému materiálu je jej tvar veľmi prispôsobivý a fluidný.

  Výrazným prvkom je takzvaný donutový zlatý (v prípade modrej varianty strieborný) reťazec, ktorý je do značnej miery nastaviteľný. Na prvý pohľad zaujme nariasený detail pozdĺž otvoru. Otváranie a zatváranie funguje na princípe magnetu. Vnútorný priestor je veľký a nájdete v ňom tiež vrecko na zips. Názov kabelky je inšpirovaný mäkkou koženou rukoväťou na samotnom vrchu, ktorú možno stlačiť.

  Veľkosť small je k dispozícii v čokoládovo hnedej, čiernej, kriedovej, olivovej, svetlo hnedej a azúrovo modrej farbe. Jej väčšia sestra medium zase v čiernej, burgundsko červenej, olivovej a svetlo hnedej. Veľkosť medium vás vyjde na zhruba 89 tisíc korún, ale budete si musieť počkať, momentálne je vypredaná.

  Zdroj: Loewe

  Verdikt?

  Loewe Squeeze Bag bola počas septembrových týždňov módnej streetstyle hit a my sa tomu nedivíme! Tento rok bol pre značku veľmi úspešný vďaka originálnej a odvážnej vízii Jonathana Andersona a taška Squeeze Bag do tohto konceptu dokonale zapadá. Model je veľmi sofistikovaný a zároveň dizajnovo nekonvenčný. Vďaka svojim rozmerom je ideálnou kabelkou pre každodenné nosenie všetkých nevyhnutností. Zbadali sme ju na Insta story Kendall Jenner, ale aj na ramene Emily Ratajkowski, Jennifer Lawrence, Sophie Richie Grainge a Camily Coelho.

  @loewe

  In case you were wondering, it’s LO-WEH-VAY Guests of the LOEWE Spring Summer 2024 show say our name. #LOEWE #LOEWESS24

  ♬ original sound – LOEWE

  Puzzle Bag

  Debutová kabelka Jonathana Andersona, vtedy čerstvého kreatívneho riaditeľa, čoskoro oslávi 10. narodeniny. Jej popularita však ani po toľkých rokoch výrazne neklesá. Za obľubu môže opäť vďačiť zaujímavému, hravému a nadčasovému dizajnu z kreatívnej studnice Andersona. Má tvar kvádra. Čaro prichádza v podobe zošitých dielov z teľacej kože v štýle origami, ktoré možno skladať, dokiaľ nie je kabelka úplne plochá. Zatvára sa na zips a ľahko ju uchopíte pomocou rukoväte, prípadne na rameno či cross-body vďaka pridanému popruhu. Na zadnej strane tašky sa nachádza tiež vrecko na zips.

  Môžete si ju zaobstarať vo veľkostiach mini, small a medium. Samozrejmosťou je široká škála farieb a materiálov a nemožno nespomenúť spoluprácu so Štúdiom Ghibli. Dizajnovú podstatu Puzzle nesú aj príbuzné tašky Cropped Puzzle Fold Bag a Puzzle Fold Tote. Tá klasická z teľacej kože vo veľkosti small stojí cca 64 tisíc korún.

  Verdikt?

  Za nás má Puzzle Bag jednoznačne nadčasový a elegantný potenciál, ktorý sa len tak nestratí. Zaujal nás však tiež model Puzzle Tote, ktorý možno doslova zložiť do plochého štvorca a momentálne sa teší veľkej obľube. Svedčí o tom aj siedme miesto v rebríčku najžiadanejších produktov vo štvrťročnom reporte Lyst Index. Rozruch v dobrom slova zmysle spôsobila v uplynulom týždni aj najnovšia kampaň značky Loewe s Maggie Smith. Rezonovala predovšetkým jej fotografia s tmavo zelenou Puzzle.

  Zdroje: Loewe, Lyst, Who What Wear, The Purse Blog, Instagram

  It bags ako investícia: Ktoré modely od Loewe sa oplatí?

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.