Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Snívajú snáď všetci zberatelia kabeliek, že vlastnia aspoň jeden kus od francúzskeho módneho domu Hermès. Medzi najžiadanejšie a najluxusnejšie modely patria legendy ako Birkin alebo Kelly. Pokiaľ vás však zaujíma, čo ďalšie značka v oblasti kabeliek ponúka, narazili ste na správny článok.

  Constance

  Kabelka Constance tvorí spolu s modelmi Birkin a Kelly svätú trojicu známej francúzskej značky. Constance je minimalistická taška štvorcového tvaru. Klasická verzia je vytvorená z rôznych druhov teľacej kože. Hermès však vyrába aj špeciálne edície z krokodílej, jašteričej alebo pštrosie kože. Exkluzivita týchto materiálov sa však následne odráža aj na cenovke.

  Ďalej má unikátny kus posuvný kožený popruh. Umožňuje teda ľahké nastavenie dĺžky kabelky na nosenie ako na rameno, tak cez telo. Jej poznávacím znamením je však kovové písmeno H, ktorým sa taška uzatvára. Pokiaľ po modeli Constance zatúžite, budete mať možnosť vybrať si z troch veľkostí.

  Najväčšou verziou je Constance III 24, ktorá vnútri skrýva dve veľké priehradky. Jej mladšou sestrou je Constance I 24. Na rozdiel od verzie III má len jednu vnútornú priehradku a namiesto tej druhej má pridanú vrecko na svojej vonkajšej zadnej stene. Tretia malá veľkosť sa volá Constance III 18 a označovaná je tiež ako mini.

  Vybrať si môžete tiež z obrovskej palety farieb. Háčik je ale v dostupnosti tejto kabelky. Constance je totiž jedným z modelov, ktoré nie je možné zakúpiť priamo na webových stránkach Hermès. Ťažko ju možno zohnať aj v kamennej butiku. Značka má totiž veľmi prísny systém kvót založený na vernosti zákazníkov.

  Pre on-line nákup však môžete využiť nezávislého predajcu alebo re-sell platformy, ako sú Sotheby’s, Rebag alebo FarFetch. Vzhľadom na úroveň exkluzivity, ktorú si Hermès uchováva, je pre nás však ťažké odhadnúť cenu tohto luxusného modelu.

  Zdroj: Hermès

  Verdikt?

  Luxusný a nadčasový dizajn s krásnym kovovým detailom v tvare písmena H robí z Constance ideálnu kabelku pre každú príležitosť. Nedávno sme ju zbadali napríklad v bielej verzii na instagramovom profile influencerky Leonie Hanne. Vo svojej zbierke ju majú tiež modelky Elsa Hosk alebo Viktória Ortner.

  Picotin

  Dizajn modelu Picotin vzdáva hold bohatej jazdeckej histórii módneho domu Hermès. Jeho tvar je totiž inšpirovaný taškou, ktorá sa používa k kŕmeniu koní. Kabelka má preto tvar pripomínajúci mäkký vedro.

  Tradične sa vyrába z kože, k dispozícii sú ale aj špeciálne edície z iných materiálov. Vďaka dvom rukovätiam ju vynosite najmä v ruke alebo na ramene. Taška sa uzatvára koženým remienkom zakončeným roztomilým kovovým zámkom. Jej vnútorný priestor je neformálny a priestranný.

  Kabelka sa v súčasnosti predáva v troch veľkostiach. Najmenšia je model Picotin 18. Vo strednej veľkostnej kategórii zase nájdete Picotin 22 a v tej najväčšej Picotin 26. Od uvedenia kabelky na trh v roku 2002 predstavila značka Hermès mnoho farebných a dizajnových variantov, takže budete mať iste z čoho vyberať.

  Z hľadiska dostupnosti platí aj pre túto kabelku jemne elitárske prístup. Model Picotin však občas zbadáte aj na webových stránkach značky. Objavujú sa tam však sporadicky a sú vypredané behom niekoľkých minút. Odporúčame preto opäť využiť nezávislého predajcu alebo re-sell platformy. Rovnako je ale z tohto dôvodu ťažké odhadnúť cenu modelu.

  Zdroj: Hermès

  Verdikt?

  Módny dom Hermès je špecialistom na nadčasový a moderný dizajn. Model Picotin stále rezonuje u zákazníkov, napriek tomu, že minulý rok oslávil 20. narodeniny. Drobnú nevýhodu vidíme v beztvarosti kabelky. Majitelia Picotin preto odporúčajú dokúpiť organizéry, ktoré vystužia jej vnútro a vytvoria oddelený priestor. Od jej uvedenia na trh sme ju potom zbadali na herečkách, ako sú Julia Roberts, Sofía Vergara alebo Jennifer Aniston.

  Zdroje: Hermès, Sotheby’s, Madison Avenue Couture, Purse Blog

  It bags ako investícia: Ktoré modely od Hermès sa oplatí?

  Dámsky sprievodca sukňami. Vyčarujte z obyčajného kúsku módny zážitok

  O sukniach sa v poslednej dobe hovorí skôr v pánskom prevedení, nemôžeme ale zabudnúť ani na tie dámske. Pýtate sa v čom je rozdiel? Samozrejme zastávame názor, že každý môže nosiť, čo chce. Hlavná rozdiel však spočíva v strihoch. Zatiaľ čo u mužov sa stretávame skôr s tradičným "áčkovým" strihom, dámska ponuka širší výber tvarov, materiálov a dĺžok.

  Odhrňte oponu módneho priemyslu. Objavte dokumenty odhaľujúce jeho skrytú stránku

  Pri objavovaní módneho sveta je potrebné nezabúdať na to, že existujú aj jeho tienisté stránky. Odporúčame preto z času na čas si pozrieť niektorý z vynikajúcich dokumentárnych filmov, ktoré odhaľujú tajomstvá tohto veľmi obľúbeného odvetvia. Môžete sa dozvedieť viac napríklad o dopadoch fast fashion, ale aj farbení oblečenia alebo násilia na zvieratách. Poučiť sa môžete aj o minimalistickom životnom štýle.

  NYFW pod drobnohľadom. Objavte kolekcie dizajnérov, o ktorých sa v Európe veľmi nehovorí

  New York v predchádzajúcich dňoch ovládol týždeň módy. Trendy sa stali predovšetkým veľké mená, napríklad Carolina Herrera, Thom Browne alebo Tommy Hilfiger. Ich prehliadky sa ako vždy dostali na titulky magazínov, útokom vzali aj sociálne siete. Avšak spomínané prehliadky sú len hŕstkou toho, čo nám NYFW môže ponúknuť. Spoznajte módne domy, ktoré si zaslúžia rovnakú pozornosť.

  Topánky ako investícia: ktoré modely Saint Laurent stoja za to?

  Estetika francúzskeho domu Saint Laurent je synonymom zvodnej, sebavedomej a štýlovej ženy. Jeho topánky preto nie sú výnimkou. Mnohé z nich rozhodne už na prvý pohľad stoja za hriech. Pozrieme sa však na to, či naozaj stoja aj za vaše peniaze.