Více

  Sledujte nás na Instagrame

  Snívajú snáď všetci zberatelia kabeliek, že vlastnia aspoň jeden kus od francúzskeho módneho domu Hermès. Medzi najžiadanejšie a najluxusnejšie modely patria legendy ako Birkin alebo Kelly. Pokiaľ vás však zaujíma, čo ďalšie značka v oblasti kabeliek ponúka, narazili ste na správny článok.

  Constance

  Kabelka Constance tvorí spolu s modelmi Birkin a Kelly svätú trojicu známej francúzskej značky. Constance je minimalistická taška štvorcového tvaru. Klasická verzia je vytvorená z rôznych druhov teľacej kože. Hermès však vyrába aj špeciálne edície z krokodílej, jašteričej alebo pštrosie kože. Exkluzivita týchto materiálov sa však následne odráža aj na cenovke.

  Ďalej má unikátny kus posuvný kožený popruh. Umožňuje teda ľahké nastavenie dĺžky kabelky na nosenie ako na rameno, tak cez telo. Jej poznávacím znamením je však kovové písmeno H, ktorým sa taška uzatvára. Pokiaľ po modeli Constance zatúžite, budete mať možnosť vybrať si z troch veľkostí.

  Najväčšou verziou je Constance III 24, ktorá vnútri skrýva dve veľké priehradky. Jej mladšou sestrou je Constance I 24. Na rozdiel od verzie III má len jednu vnútornú priehradku a namiesto tej druhej má pridanú vrecko na svojej vonkajšej zadnej stene. Tretia malá veľkosť sa volá Constance III 18 a označovaná je tiež ako mini.

  Vybrať si môžete tiež z obrovskej palety farieb. Háčik je ale v dostupnosti tejto kabelky. Constance je totiž jedným z modelov, ktoré nie je možné zakúpiť priamo na webových stránkach Hermès. Ťažko ju možno zohnať aj v kamennej butiku. Značka má totiž veľmi prísny systém kvót založený na vernosti zákazníkov.

  Pre on-line nákup však môžete využiť nezávislého predajcu alebo re-sell platformy, ako sú Sotheby’s, Rebag alebo FarFetch. Vzhľadom na úroveň exkluzivity, ktorú si Hermès uchováva, je pre nás však ťažké odhadnúť cenu tohto luxusného modelu.

  Zdroj: Hermès

  Verdikt?

  Luxusný a nadčasový dizajn s krásnym kovovým detailom v tvare písmena H robí z Constance ideálnu kabelku pre každú príležitosť. Nedávno sme ju zbadali napríklad v bielej verzii na instagramovom profile influencerky Leonie Hanne. Vo svojej zbierke ju majú tiež modelky Elsa Hosk alebo Viktória Ortner.

  Picotin

  Dizajn modelu Picotin vzdáva hold bohatej jazdeckej histórii módneho domu Hermès. Jeho tvar je totiž inšpirovaný taškou, ktorá sa používa k kŕmeniu koní. Kabelka má preto tvar pripomínajúci mäkký vedro.

  Tradične sa vyrába z kože, k dispozícii sú ale aj špeciálne edície z iných materiálov. Vďaka dvom rukovätiam ju vynosite najmä v ruke alebo na ramene. Taška sa uzatvára koženým remienkom zakončeným roztomilým kovovým zámkom. Jej vnútorný priestor je neformálny a priestranný.

  Kabelka sa v súčasnosti predáva v troch veľkostiach. Najmenšia je model Picotin 18. Vo strednej veľkostnej kategórii zase nájdete Picotin 22 a v tej najväčšej Picotin 26. Od uvedenia kabelky na trh v roku 2002 predstavila značka Hermès mnoho farebných a dizajnových variantov, takže budete mať iste z čoho vyberať.

  Z hľadiska dostupnosti platí aj pre túto kabelku jemne elitárske prístup. Model Picotin však občas zbadáte aj na webových stránkach značky. Objavujú sa tam však sporadicky a sú vypredané behom niekoľkých minút. Odporúčame preto opäť využiť nezávislého predajcu alebo re-sell platformy. Rovnako je ale z tohto dôvodu ťažké odhadnúť cenu modelu.

  Zdroj: Hermès

  Verdikt?

  Módny dom Hermès je špecialistom na nadčasový a moderný dizajn. Model Picotin stále rezonuje u zákazníkov, napriek tomu, že minulý rok oslávil 20. narodeniny. Drobnú nevýhodu vidíme v beztvarosti kabelky. Majitelia Picotin preto odporúčajú dokúpiť organizéry, ktoré vystužia jej vnútro a vytvoria oddelený priestor. Od jej uvedenia na trh sme ju potom zbadali na herečkách, ako sú Julia Roberts, Sofía Vergara alebo Jennifer Aniston.

  Zdroje: Hermès, Sotheby’s, Madison Avenue Couture, Purse Blog

  It bags ako investícia: Ktoré modely od Hermès sa oplatí?

  Pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku. Zložte hlavu v luxusnom tree house

  Jedným z najneobvyklejších spôsobov, ako si vychutnať vytúženú dovolenku, sú luxusné hotely ukotvené v korunách stromov. Takzvané tree house vám totiž umožnia plne splynúť s okolitou prírodou. Vychutnať si tak naplno môžete nielen pohodlie a odpočinok, ale aj nenahraditeľný pokoj.

  Dokonalé telo, zmyselný výraz a nezameniteľná aura. Zoznámte sa s múzami známych dizajnérov

  Predstavte si svet módy ako scénu, kde sa stretáva umenie, elegancia a individualita. Za každým módnym géniom stojí tajomná sila, ktorá im prepožičiava víziu a kreativitu, s názvom múza. Dokonalé telo a zmyselný výraz sú potom len začiatkom. Za nezameniteľnou módnou kreáciou totiž stojí oslnivá aura inšpirácie.

  Nákupný zoznam na apríl: Pôsobivý účes získate vďaka Djerf Avenue. O šťavnaté pery sa postará rúž YSL Beauty

  Značky a známe osobnosti zo sveta módy a krásy nezaháľali ani tentoraz. Náš nákupný zoznam na nový mesiac sa tak opäť plní. Predné priečky nášho wishlistu zaplnili nová vlasová rada podnikateľky Matildy Djerf alebo spodná bielizeň speváčky Rihanny. Jej nákupom si tak môžeme skrátiť čakanie na jej zatiaľ bájny nový album.

  Veľa zábavy za málo peňazí. Parádne pánske tenisky nemusia stáť desaťtisíce korún

  Slnečné jarné dni si žiadajú nové pánske tenisky. To však neznamená, že nevyhnutne zaťažia váš rozpočet. Existujú totiž trendy sneakers, disponujúce rovnakým efektom, ako keď obujete dizajnérske topánky za desaťtisíce korún. Do mestskej módy novo spadajú tenisky Salomon a zotrvávajú v nej modely Adidas Samba alebo Campus. Nad vecou zostanete aj so značkou Axel Arigato.